Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ювентус допусна първа загуба в италианското първенство

Лацио - Ювентус
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Ювентус допусна първото си поражение в италианското футболно първенство през настоящия сезон. В очаквания с най-голям интерес мач от 15-ия кръг шампионите загубиха с 1:3 като гости срещу Лацио. Луис Фелипе, Сергей Милинкович-Савич и Фелипе Кайседо се разписаха за домакините на "Олимпико", като столичани направиха обрат след ранното попадение на Кристиано Роналдо. Португалският национал изведе "бианконерите" напред в резултата в 25-ата минута с удар отблизо след асистенция на Родриго Бентанкур, но защитата на гостите от Торино се пропука при изпълнение на корнер и изравнително попадение на Луис Фелипе. В 69-ата минута Хуан Куадрадо напусна терена с червен картон заради нарушение срещу Мануел Лацари от "орлите". Пет минути след това Милинкович-Савич беше изведен от Луис Алберто, за да преодолее вратаря Войчех Счесни за 2:1.
Полският страж отново беше безпомощен при третото попадение за домакините, паднало в добавеното време. То беше дело на Фелипе Кайседо.

Ювентус допусна първо поражение в първенството след последния кръг от миналия сезон, когато на 26 май загуби с 0:2 като гост срещу Сампдория. Отборът от Торино е на второ място в класирането с 36 точки. Столичани са на трета позиция с три точки по-малко от шампионите. Лидер е Интер Милано с 38 точки.

По-късно днес ще бъдат изиграни още шест срещи от 15-ия кръг в Серия А.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Фон Алмен спечели спускането в Кранс Монтана

Швейцарският скиор Франьо фон Алман спечели спускането, валидно за Световната купа в швейцарския зимен център Кранс Монтана. Световният шампион от Заалбах в началото на месеца се спусна със стартов номер 15 и даде най-добро време - 1:56.07 минута. Той бе най-бърз на пистата в първите три сектора и въпреки че намали темпото си в края на пистата,..

публикувано на 22.02.25 в 13:38
Изабелла Шиникова

Шиникова е финалистка на турнир в Египет

Изабелла Шиникова се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.  Поставената под номер 1 Шиникова се справи с представителката на домакините Ясмин Езат с 6:3, 6:0 за 66 минути. Тя доминираше изцяло на корта и спечели последните осем гейма в мача. Това е четвърта поредна..

публикувано на 22.02.25 в 11:36
Слави Бинев

Над 1500 таекуондисти ще участват на "България Оупън"

Над 1500 спортисти ще вземат участие в третото издание на силния международен турнир по таекуондо "България Оупън" с ранг G1. Надпреварата ще се проведе в зала "Асикс Арена" от 1 до 3 март.  Официалното откриване е на 1 март от 13:00 часа. На 1 и 2 март са битките в дисциплината "спаринг", а на 3 март в дисциплината "пумсе".  Състезанието е в категории..

публикувано на 22.02.25 в 11:31
Щафета на България

Щафетата ни се класира за полуфиналите на СК по шорттрек за юноши в Квебек

Щафетата на България за мъже се класира на полуфиналите на Световна купа по шорттрек за юноши в Квебек (Канада). Иван Дончев, Стефан-Александър Кюмюрджиев, Максим Максимов и Асен Гюров спечелиха първо място в четвърта четвъртфинална серия на 3000 метра с 4:12.316 минути. След българите останаха отборите на Полша, Япония и Казахстан. В индивидуалните..

публикувано на 22.02.25 в 11:20

Борците от Русия и Беларус ще се състезават под флага на Международната федерация

Всички борци от Русия и Беларус вече ще се състезават под флага на световната федерация по борба (UWW), обявиха официално от централата.  Бюрото на UWW, което се събра на 5 февруари, даде зелена светлина за борците от двете държави, които преди това са се състезавали под неутрален флаг като индивидуални спортисти, да стартират под флага на UWW. Това..

публикувано на 22.02.25 в 09:16

Пряко по "Хоризонт" - срещата между Ботев (Пловдив) и ЦСКА

Мачът между Ботев (Пловдив) и ЦСКА ще бъде излъчен пряко по програма "Хоризонт". Двубоят на "Колежа" е от 15:00 часа и ще бъде ръководен от Мариян Гребенчарски. Домакините влизат в срещата от трета позиция в класирането, докато "червените" са осми. Тимът на Душан Керкез спечели само една точка от двата си изиграни мача през пролетния полусезон и се..

публикувано на 22.02.25 в 08:05
Динко Динев

Динко Динев с полуфинал на турнир по тенис от сериите "Чалънджър" в Конго

Динко Динев се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Бразавил (Конго) с награден фонд 60 хиляди долара. 21-годишният българин направи обрат и победи шестия в схемата и номер 342 в световната ранглиста за мъже Еляким Кулибали (Кот Д'Ивоар) с 3:6, 6:3, 6:4 за 2:18 часа. Българинът изостана с 1:5 и загуби..

публикувано на 22.02.25 в 06:54