Балкан излъга Рилски спортист в Самоков

Снимка: balkan-basket

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна важна победа в последния за годината си мач – 94:93 (26:24, 24:32, 19:24, 25:13) над Рилски спортист като гост в мач от 13-ия кръг на мъжкото ни първенство по баскетбол. Михайло Секулович вкара 17 точки за победителите, Кени Хол добави 15 точки, а Дейшон Найт и Станислав Цонков завършиха с по 14 точки. За домакините Брендън Браун и Хавиер Джонсън отбелязоха по 22 точки, а Тихомир Желев и Евгени Хаджирусев завършиха с по 11 т.

Самоковци могат да съжаляват много за изпуснатия шанс да победят шампиона, защото на полувремето водеха с 65:50 т, а преди последната четвърт увеличиха аванса си на 80:69 т. Развръзката обаче настъпи в последните 2 минути, когато Рилски спортист водеше с 91:87 т, но така и не можа да удържи крехкия аванс. 50 секунди преди сирената Балкан стигна до пълен обрат след тройка на Цонков – 92:91. Впоследствие в последната атака домакините имаха възможност да стигнат до победата, но Хаджирусев сгреши, като потърси съотборник вместо да стреля към коша и така подари победата на Балкан – 94:93.

Старши треньорът на Балкан - Йовица Арсич, коментира:  „Сладка победа, но загубихме много нерви, защото и двата отбора направиха много технически грешки. Накрая имахме и късмет, защото реализирахме всичко, което трябваше, а те явно бяха притеснени, защото в определен момент от мача бяха фаворити за победата. Доволен съм, въпреки, че нищо не сме решили. Все пак е по-хубаво да чакаш новата година след победа. Много се радвам за хората, които подкрепят отбора по този невероятен начин в най-трудните моменти. Благодаря им“.

Старши треньорът на Рилски спортист - Людмил Хаджисотиров, заяви: „Естествено е да съм разочарован, тъй като това бе мач, който можехме да спечелим. В последните пет минути, когато бяхме без центрове, беше много трудно, особено срещу отбора на Балкан, който има много високи състезатели. Въпреки това, ние бяхме в позиция да спечелим. Определено, обаче, излизането на центровете ни повлия на представянето в четвъртата част, когато ни намачкаха в подкошието. През първите три части играхме много добре, но след това се случи този катаклизъм. Аз смятам, че имаме потенциал и сили да се борим с лидерите в първенството, но това трябва да се случи и на практика. Ние продължаваме да се подобряваме и да се борим“.

Ливърпул ще търси голям обрат срещу Аталанта

Ерата на Юрген Клоп в Ливърпул донесе на феновете на тима много знаменити победи и "червените" ще се нуждаят от още една такава, ако искат да продължат напред в Лига Европа. Мърсисайдци излизат за реванша с Аталанта в Бергамо днес, след като загубиха първия мач на "Анфийлд" с 0:3. На пръв поглед задачата пред Ливърпул изглежда непосилна, но тимът е..

публикувано на 18.04.24 в 06:03
Нургюл Салимова

Нургюл Салимова допусна нова загуба на Турнира на претендентките

Нургюл Салимова допусна втора поредна и общо четвърта загуба на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат в Торонто. В партия от 11-ия кръг българката отстъпи с черните фигури на индийката Хумпи Конеру след 90 хода и над пет часа игра. Салимова, която в предишната партия с Конеру записа единствената си победа в турнира до момента, този..

публикувано на 18.04.24 в 05:56
Левски

Левски поведе на Славия за бронза при волейболистките

Съставът на Левски взе преднина срещу Славия във финалната поредица за третото място в Националната волейболна лига за жени. "Сините" спечелиха първия мач от серията с 3:1 гейма, в отделните части 25:16, 30:32, 25:19, 25:20. Левски започна силно и спечели с лекота първия гейм с 25:16, но Славия успя да се върне в мача след маратонски втори гейм,..

публикувано на 17.04.24 в 07:41
Симон Антони Иванов

Симон Антони Иванов с драматична победа над Габриел Донев

Симон Антони Иванов победи в драматичен двубой Габриел Донев и се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Иванов спечели срещу своя сънародник с 6:7(5), 7:6(4), 7:5 за 3:09 часа. Двамата изиграха невероятно оспорван мач. В третия сет Донев имаше аванс от 5:3, но Иванов взе..

публикувано на 17.04.24 в 07:33

Късметът на Атлетико приключи срещу Борусия (Дортмунд)

Борусия (Дортмунд) изигра паметен мач и се класира за полуфиналите в Шампионската лига за първи път след повече от десетилетие. "Жълто-черните" сразиха с 4:2 Атлетико Мадрид в реванша от четвъртфиналите на своя "Сигнал Идуна Парк" и с общ резултат 5:4 продължиха напред.  В спор за място на финала Борусия ще се изправи срещу Пари Сен Жермен, който..

публикувано на 17.04.24 в 00:27

Червен картон провали Барселона, велик обрат за ПСЖ

Пари Сен Жермен направи знаменит обрат в реванша с Барселона от 1/4-финалите в Шампионската лига и успя да се добере до 1/2-финалите в турнира.  Френският шампион спечели с 4:1 на "Луис Компанис" и така с общ резултат 6:4 намери място на 1/2-финала, след като губеше с 2:3 след първия мач на свой терен.  Срещата започна добре за домакините, които първи..

публикувано на 17.04.24 в 00:23

Рафаел Надал се завърна с победа

22-кратният шампион от Големия шлем Рафаел Надал се завърна триумфално на корта с победа срещу италианеца Флавио Коболи в първия кръг на турнира по тенис от сериите ATP-500 в Барселона (Испания). Надал елиминира италианеца в два сета - 6:2, 6:3 за близо час и половина игра. Надал демонстрира добра форма при завръщането си на корта след дълго отсъствие..

публикувано на 16.04.24 в 20:12