Победи за Янакиев и Мицова в Упсала

Димитър Янакиев.
Снимка: БФ Бадминтон

Димитър Янакиев и Мария Мицова стартираха с победи на международния турнир по бадминтон в Упсала (Швеция) с награден фонд 10 хиляди долара.

Янакиев изигра отличен първи мач и спечели без проблеми срещу Якоб Годт (Дания) с 21:11, 21:11 за 28 минути. Във втория кръг той ще играе с победителя от двубоя между Арам Махмуд (Холандия) и номер 4 в схемата Луис Енрике Пенялвер (Испания).

Първата ракета на България Мария Мицова, седма поставена в схемата при жените, спечели на старта срещу швейцарката Дженийра Щаделман (Швейцария) с 21:19, 21:16 за 31 минути. Следващата съперничка на българката е японката Мото Хаяши, а двубоят е по-късно тази вечер.

Иван Русев загуби в първия кръг на сингъл при мъжете. Той допусна обрат срещу Мартин Бундгаард (Дания) - 21:15, 16:21, 17:21 за 63 минути.

Линда Зечири също трябваше да участва в турнира, но не излезе за двубоя си от първия кръг срещу Ейми Тан (Холандия).

Цветан Соколов: Искаме медал от европейското

"Беше много важно да продължим да играем добре и да печелим. За нас класирането е много важно и ще продължим да работим до европейското първенство. Ние сме млад отбор, имаме време да мислим за самото първенство. Сега трябва да тренираме пълноценно по клубовете си и да запазим здравето си. Рано е да говорим за европейското. Искаме да вземем..

публикувано на 17.01.21 в 22:15
Алберт Попов

Алберт Попов: Отново сме в играта

„Много съм щастлив. Малка грешка във втория манш изяде малко от времето ми, но въпреки всичко съм много доволен от класирането. Най-важното е, че отново сме в играта. Стискайте палци за напред“, това сподели в социалните мрежи най-добрият ни скиор Алберт Попов, който днес финишира на 15-то място във втория слалом от световната купа по..

публикувано на 17.01.21 в 22:05

Волейболистите ни с четвърта победа в Израел

Мъжкият ни национален отбор по волейбол постигна лесен успех и записа четвърта победа в квалификационния турнир за европейското първенство, който се проведе в Хадера (Израл). Момчетата на Силвано Пранди се наложиха без особени затруднения над състава на домакините с 3:0 гейма, в отделните части - 25:20, 25:21, 25:23 точки в последния си мач от..

публикувано на 17.01.21 в 21:56

Ливърпул и Манчестър Юнайтед с нулево равенство

Отборите на Ливърпул и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в голямото дерби на Висшата лига на Англия. На "Анфийлд' тактическото надлъгване между двамата мениджъри Юрген Клоп и Оле Гунар Солскяер бе на много високо ниво, но това не доведе до голове в нито една от двете врати. Домакините от Ливърпул бяха отборът, който играеше повече с..

публикувано на 17.01.21 в 20:45

Алберт Попов записа най-добро класиране през сезона във Флахау

Алберт Попов записа най-доброто си класиране през сезона, след като завърши на 15-о място във втория слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини във Флахау (Австрия). Българинът даде 24-о време в първия манш, а във втория кара отлично и въпреки че направи грешка в средата на трасето, успя да финишира в първите 15 и да подобри..

публикувано на 17.01.21 в 18:20

Марта Басино спечели и втория гигантски слалом в Кранска гора.

Италианката Марта Басино спечели и втория гигантски слалом от световната купа по ски-алпийски дисциплини в словенския зимен център Кранска гора. 24-годишната Басино, която триумфира и вчера, завърши с общо време от 2:18.06 минути. Тя беше втора в първия манш с 1:10.72 минута и даде най-добро време във втория - 1:07.34 минута. Така..

публикувано на 17.01.21 в 14:35
Тихомир Иванов

Тихомир Иванов и Мария Гату са най-добрите лекоатлети на турнир „Академик“

Тихомир Иванов и гъркинята Мария Гату са най-добрите лекоатлети   в 50-ото издание на турнира "Академик", който се проведе в зала "Асикс Арена" в София. Световният студентски шампион за 2019 година и финалист на Олимпийските игри в Рио 2016 Иванов постигна 225 сантиметра в скока на височина, което беше най-добър резултат в надпреварата..

публикувано на 17.01.21 в 14:08