Победи за Янакиев и Мицова в Упсала

Димитър Янакиев.
Снимка: БФ Бадминтон

Димитър Янакиев и Мария Мицова стартираха с победи на международния турнир по бадминтон в Упсала (Швеция) с награден фонд 10 хиляди долара.

Янакиев изигра отличен първи мач и спечели без проблеми срещу Якоб Годт (Дания) с 21:11, 21:11 за 28 минути. Във втория кръг той ще играе с победителя от двубоя между Арам Махмуд (Холандия) и номер 4 в схемата Луис Енрике Пенялвер (Испания).

Първата ракета на България Мария Мицова, седма поставена в схемата при жените, спечели на старта срещу швейцарката Дженийра Щаделман (Швейцария) с 21:19, 21:16 за 31 минути. Следващата съперничка на българката е японката Мото Хаяши, а двубоят е по-късно тази вечер.

Иван Русев загуби в първия кръг на сингъл при мъжете. Той допусна обрат срещу Мартин Бундгаард (Дания) - 21:15, 16:21, 17:21 за 63 минути.

Линда Зечири също трябваше да участва в турнира, но не излезе за двубоя си от първия кръг срещу Ейми Тан (Холандия).

Живко Миланов влиза в щаба на Георги Тодоров

Живко Миланов влиза в треньорския екип на Левски

Юношата на Левски Борислав Цонев направи първа тренировка с тима. Атанас Курдов си тръгна и вече няма да води подготовка със "сините". Доскорошният капитан на тима Живко Миланов влиза в треньорския екип на Георги Тодоров и ще бъде негов помощник. Тодор Симов и Димитър Телкийски също влизат в щаба. Заниманието пропуснаха контузените Янис Каргас и..

публикувано на 09.08.20 в 11:41
Андреа Пирло

Андреа Пирло няма да разчита на Кедира, Коста и Игуаин

Новият старши треньор на Ювентус Андреа Пирло е определил приоритетите за трансфери.  Както италианският журналист Николо Шира информира в Twitter, специалистът няма да разчита на Сами Кедира, Дъглас Коста и Гонсало Игуаин.  Неговите приоритети са привличането на нападател и полузащитник. Също така е посочено, че сред приоритетите на клуба е..

публикувано на 09.08.20 в 10:56

Елена Митева защити титлата си

Едни от най-силните резултати в първия ден на националния шампионат по лека атлетика на открито за мъже и жени в София бяха постигнати на финалите на 100 метра с препятствия за жени и на 110 метра с препятствия за мъже. Елена Митева (СК Костенец) защити титлата си от миналата година. Тя записа 13.40 секунди в сериите, а съотборничката й Никол..

публикувано на 09.08.20 в 09:35

Ботев Пловдив - Локомотив Пловдив пряко по "Хоризонт"

Пловдивското дерби между отборите на Ботев и Локомотив ще бъде предавано пряко по програма "Хоризонт" и радио "Пловдив". Двубоят е  от 1-вия кръг в шампионата на Първа лига, и ще започне в 18.45ч. на стадиона в комплекс "Ботев 1912" в квартал Коматево. Това ще бъде 111-ото дерби на Пловдив.  Досега показателите между двата тима са напълно изравнени -..

публикувано на 09.08.20 в 07:40

Байерн Мюнхен и Барселона се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига

Отборите на Байерн Мюнхен и Барселона се класираха за четвъртфиналите в Шампионската футболна лига. В осминафиналните срещи - реванш: Байерн Мюнхен - Челси  4:1  , общ резултат  от двата мача 7:1 Барселона - Наполи  3:1, общ резултат  4:2  Ето и двойките за четвъртфиналите, които ще се изиграят следващата седмица:  Аталанта - Пари Сен..

публикувано на 09.08.20 в 00:00

Андреа Пирло поема Ювентус

Андреа Пирло поема Ювентус, съобщиха от шампиона на Италия.  Пирло заменя Маурицио Сари, който беше уволнен след отпадането на гранда от Торино от Шампионската лига късно снощи.  Преди седмица 41-годишният Пирло беше обявен за треньор на втория състав на Ювентус. "Изборът ни е базиран на вярата, че Пирло ще вземе диригентската палка още от..

публикувано на 08.08.20 в 22:50
Ботев Враца-Лудогорец  3:1

Ботев Враца се разправи с шампиона Лудогорец

Отборът на Ботев Враца победи убедително шампиона Лудогорец с 3:1 в мач от първия кръг в първа футболна лига. Под непрестанния дъжд врачани бяха по-добрият състав през 90-те минути, и заслужено победиха неузнаваемият тим на Лудогорец. Валери Домовчийски откри резултата в 43-тата минута. В началото на втората част Даниел Генов удвои, а в 83-тата минута..

публикувано на 08.08.20 в 22:17