Победи за Янакиев и Мицова в Упсала

Димитър Янакиев.
Снимка: БФ Бадминтон

Димитър Янакиев и Мария Мицова стартираха с победи на международния турнир по бадминтон в Упсала (Швеция) с награден фонд 10 хиляди долара.

Янакиев изигра отличен първи мач и спечели без проблеми срещу Якоб Годт (Дания) с 21:11, 21:11 за 28 минути. Във втория кръг той ще играе с победителя от двубоя между Арам Махмуд (Холандия) и номер 4 в схемата Луис Енрике Пенялвер (Испания).

Първата ракета на България Мария Мицова, седма поставена в схемата при жените, спечели на старта срещу швейцарката Дженийра Щаделман (Швейцария) с 21:19, 21:16 за 31 минути. Следващата съперничка на българката е японката Мото Хаяши, а двубоят е по-късно тази вечер.

Иван Русев загуби в първия кръг на сингъл при мъжете. Той допусна обрат срещу Мартин Бундгаард (Дания) - 21:15, 16:21, 17:21 за 63 минути.

Линда Зечири също трябваше да участва в турнира, но не излезе за двубоя си от първия кръг срещу Ейми Тан (Холандия).

Мачът на Фенербахче с ЦСКА от Евролигата е под въпрос

Ръководството на турския клуб по баскетбол Фенербахче информира за нова положителна проба за Covid-19 в първия отбор. Така общият брой на заразените  станаха осем - петима играчи и трима от треньорския щаб. Отборът трябваше да срещне Анадолу Ефес вчера в дербито на турското първенството, но двубоят бе отложен точно заради проблемите в състава..

публикувано на 18.04.21 в 09:15
Каляри спечели битка за оцеляване с Парма

Каляри спечели битка за оцеляване срещу Парма

Отборът на Каляри измъкна победа с 4:3 срещу Парма, като двата тима се борят да не изпаднат от елита на италианското първенство по футбол. Домакините спечелиха с 4:3 с два гола в добавеното време на влезлите като резерви Гастон Перейро иАлберто Чери. След първия половин час игра Парма водеше с два гола след попадения на Джезепе Пецела и Юрай..

публикувано на 18.04.21 в 06:41
Уулвърхемптън бутна Шефилд Юнайтед към изпадане

Отборът на Уулвърхемптън победи с 1:0 като домакин последния в класирането на Висшата лига на Англия по футбол - Шефилд Юнайтед в мач от 32-ия кръг. С успеха домакините имат 41 точки и са на 12-ото място в класирането, докато Шефилд остана на дъното с едва 14 т. и ще изпадне. Шест кръга преди края на сезона Шефилд Юнайтед изостава от спасителната..

публикувано на 18.04.21 в 06:28
Роналд Куман: Искаме Меси да остане с нас

Треньорът на Барселона - Роналд Куман, коментира успеха във финала на турнира по футбол за Купата на Испания с 4:0 над Атлетик Билбао: „Създавахме положения, но трябваше да проявим търпение преди да отбележим първия си гол. Уверено владеехме топката и след 1:0 вече заиграхме още по-добре и доведохме мача до победата, действайки великолепно във..

публикувано на 18.04.21 в 06:19
Барселона спечели за рекорден път Купата на Краля

Отборът на Барселона спечели турнира по футбол за Купата на краля в Испания, след като във финала победи Атлетик Билбао с 4:0 на стадион "Ла Картуха" в Севиля. Головете вкараха Антоан Гризман (60 минута), Френки Де Йонг (63) и Лионел Меси (68 и 72). Така каталунците триумфираха в турнира за рекорден 31-и път, а за баските това е шесто поредно..

публикувано на 18.04.21 в 05:43
Арда победи Берое с 1:0

С 1:0 Арда засили кризата в Берое

Отборът на Арда победи Берое с 1:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига по футбол след гол на Тонислав Йорданов в 69-ата минута. Централният нападател засече топката с глава и отблизо порази мрежата на съперника. Йорданов вкарва във втори пореден мач за Арда. Така тимът от Кърджали засили кризата в тима на Берое, който има само 1 победа в последните 8..

публикувано на 17.04.21 в 22:13
Челси повали Манчестър Сити с 1:0 и не финал

Челси повали Манчестър Сити с 1:0 и на финал

Челси се класира за финала в турнира на Купата на Англия по футбол за втора поредна година, след като победи Манчестър Сити с 1:0. Голът на "Уембли" вкара Хаким Зиеш в 55-ата минута, а мениджърът на лондончани - Томас Тухел, постигна първа победа срещу колегата си в Сити - Хосеп Гуардиола, като този мач бе шести между двамата. В началото на..

публикувано на 17.04.21 в 21:38