Аамод Килде триумфира в Австрия

Александър Аамод Килде

Норвежецът Александър Аамод Килде спечели супергигантския слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Заалбах-Хинтерглем (Австрия).

27-годишният Килде финишира за 58.30 секунди и записа първа победа за сезона и четвърта в кариерата си.

Втори на 15 стотни от секундата завърши Мауро Кавизел от Швейцария, а трети на 31 стотни е Томас Дресен (Германия), който вчера триумфира в спускането в Заалбах-Хинтерглем.

Състезанието беше отлагано четири пъти и започна с два часа и 20 минути закъснение заради силен вятър в горната част на трасето и снеговалеж, а организаторите бяха принудени да чистят огромно количество пресен сняг от пистата.

В крайна сметка надпреварата започна, но трасето беше доста съкратено.

Австриецът Кристиан Валдер завърши четвърти и записа най-доброто си класиране в кариерата за Световната купа.

Олимпийският шампион Матиас Майер (Австрия) не завърши.

С победата днес Александър Аамод Килде оглави генералното класира за Световната купа с 982 точки.

Той измести от първото място своя сънародник и специалист в техничните дисциплини Хенрик Кристоферсен (Норвегия), който има 903 точки. Трети е Алекси Пентюро (Франция) с 882 точки.

Българинът Алберт Попов е 84-и с 67 точки.

В подреждането за малката Световна купа в супергигантския слалом Килде също е лидер с 336 точки, пред Мауро Кавизел с 285 точки и Киетил Янсруд (Норвегия) с 265 точки.

Четири българки ще се борят за отличията на ЕП по художествена гимнастика в Киев

В Киев днес започва европейското първенство по художествена гимнастика. Шампионатът е единственото голямо състезание в този спорт за годината, след като останалите бяха отменени заради пандемията от Covid-19. След като хегемона Русия отказа участие, за медалите в континенталното първенство ще се борят представителки на 23 държави и общо 115..

публикувано на 26.11.20 в 09:13

Димитър Михайлов: Ще търсим вариант подготовката на младежките ни национали да не спира

12 медала (3 златни, 5 сребърни и 4 бронзови) спечелиха българските състезатели на европейското клубно първенство по таекуондо (олимпийска версия), което завърши в Загреб (Хърватия). „Трябва да кажа, че съм доволен от резултатите на българските участници на това европейско първенство, с оглед усложнената обстановка, в която тренираме. На..

публикувано на 26.11.20 в 07:59

ЦСКА София – Йънг Бойс пряко по „Хоризонт“ от 19.55 часа

Лига Европа навлиза във все по-важна фаза. Днес ще се изиграят срещите от 4-ия кръг в груповата фаза. Те могат да определят съдбата в турнира на доста отбори. 8 тима могат да си осигурят място на 1/16-финалите още тази вечер  Други пък могат официално да се сбогуват с турнира. Положението на българските представители е доста тежко. ЦСКА-София..

публикувано на 26.11.20 в 07:24

Синът на Марадона научил от журналист за смъртта на баща си

Синът на Диего Марадона - Диего Марадона-младши, научи по най-неприятния начин новината за смъртта на баща си. Той е разбрал за това от журналист, който го е потърсил за коментар по темата. Още по-лошото е, че Марадона-младши в момента също е в болница, тъй като е диагностициран с COVID-19. "Диего Марадона-младши, неаполитанския син на Диего..

публикувано на 26.11.20 в 07:17
Мариела Костадинова и Теодор Великов

До края на седмицата БФ Акробатика подава документи за домакинство на европейско първенство

Българската федерация по Акробатика ще кандидатства за домакинство на европейското първенство в този спорт през 2023 година, това съобщи специално за БНР генералният секретар на централата Недко Костадинов. Пълният комплект от документи ще бъде подаден в Европейската гимнастика до края на седмицата. „До сега два пъти сме кандидатствали за..

публикувано на 26.11.20 в 07:11
Красимир Инински

Инински: Спирането на спорта ще се отрази на имиджа на страната

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Иниснки изрази безпокойството си от възможността спортът в България да бъде спрян като мярка против пандемията от коронавируса. "Като човек на спорта съм съпричастен към усилията на здравните власти, както посочихме и в отвореното писмо до премиера Бойко Борисов, здравния министър Костадин Ангелов и..

публикувано на 25.11.20 в 07:26
Зинедин Зидан

Зидан: Футболът не е интерес с този календар и многото контузии

Футболът не е особено интересен в толкова сгъстен календар и с толкова много контузии, заяви треньорът на Реал (Мадрид) - Зинедин Зидан, чийто отбор играе днес срещу Интер в мач от Шампионската футболна лига на Европа. Реал (Мадрид) ще бъде без водещия си реализатор Карим Бензема и капитана Серхио Рамос, които имат мускулни контузии. Ключовият халф..

публикувано на 25.11.20 в 07:21