Царско село започна с победа

Царско село победи Витоша с 1:0

Царско село победи с 1:0 у дома Витоша Бистрица в първа среща от 21-ия кръг в шампионата по футбол.

7 минути преди почивката домакините имаха отличен шанс да поведат в резултата чрез Дилан Бахамбула.

Халфът на домакините беше намерен след центриране отляво и стреля с глава, но Християн Василев изби кълбото встрани.

Минута след началото на второто полувреме Лудсинио Маренго отправи мощен диагонален удар отляво.

Топката първо се отби в напречната греда, след което и в левия страничен стълб на Василев.

В 59-ата минута Четин Садула получи вдясно към наказателното поле на домакините. Топката отиде към опитния Емил Гъргоров, който с глава продължи успоредно за Станислав Маламов.

Той стреля, но Джони Пласид изби с крак.

В 70-ата минута, малко повече от 30 секунди след появата си на терена, резервата Антонио Георгиев се разписа.

Центриране на Бахамбула от фаул на втора греда намери за Георгиев, който с глава засече топката в левия ъгъл на вратата на гостите.

Двубоят беше официален дебют за новия старши треньор на бистричани Асен Букарев.

Локомотив (Пд) дръпна пред Левски с 2:0 над Етър

Тимът на Локомотив Пловдив надигра Етър у дома с 2:0 в първи двубой от 25-ия кръг на Първа лига и първи след подновяването на сезона в родния шампионат. След нулева първа част, в която „смърфовете“ доминираха териториално, се стигна до две късни попадения за възпитаниците на Бруно Акрапович.  В 76-та минута Доминик Малонга откри за домакините с..

публикувано на 05.06.20 в 20:45

Общото събрание на Левски ще се проведе след 6 юли

Агенцията по вписванията е отказала провеждането на общо събрание на акционерите на футболния Левски на 6 юли. Причината - заявлението на клуба е получено на 2 юни, което не дава достатъчно време за публикуването на покана според търговския закон.  В официалния сайт на Левски бе публикувано съобщение, че Управителният съвет ще направи втори опит за..

публикувано на 05.06.20 в 20:23

Отиде си легенда на ЦСКА

На 78-годишна възраст днес е починал легендата на ЦСКА и на българския национален отбор Борис Гаганелов, съобщиха от семейството. Борис Атанасов Гаганелов е роден на 7 октомври 1941 година в Петрич, където започва футболната си кариера. Играе като ляв бек и централен защитник. През 1960-а година е привлечен в ЦСКА, където записва 350 мача и се превръща в..

публикувано на 05.06.20 в 18:56
Румен Панайотов

Румен Панайотов: Прекратяването на Втора лига е правилно решение

Президентът на Монтана Румен Панайотов заяви, че решението на Българския футболен съюз да прекрати първенството във Втора лига е напълно правилно. Според него много от клубовете в надпреварата имат финансови проблеми и по-ранното приключване на шампионата ще им даде възможност да ги решат и да се подготвят за следващата кампания. В звуковия файл..

публикувано на 05.06.20 в 16:12
Представителният отбор на ПФК „Левски“ продължава с тренировъчните занимания преди рестартирането на Първа лига. В петък, 5 юни в 21:00 часа „Левски“ приема „Лудогорец“ на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Делян Кючуков: Около Наско Сираков има енигма

Тази вечер с мачовете „Локомотив–Пловдив“ – „Етър“ и дербито „Левски“ – „Лудогорец“ се възобновява футболното първенство, официалните мачове се завръщат и то пред публика. Прогнози в този момент трудно могат да се дадат, защото не знаем в трите месеца, в които отборите са почивали, на какво ниво е подготовката им и какво е състоянието на..

публикувано на 05.06.20 в 12:04

Кйелд Наус след бомбастичния трансфер: Всичко почна като първоаприлска шега

Кйелд Наус - двукратният олимпийски шампион на 1000 и 1500 метра в бързото пързаляне с кънки на дълга писта, многократният световен шампион и притежател на световния рекорд на дистанцията от 1500 метра, момчето, което “Ред Бул” намира за толкова специално, че вече години наред “му дава крила”, от 1-ви юни официално е състезател на “Рехъборх”...

публикувано на 05.06.20 в 06:55

Холанд поднови тренировки с Борусия

Нападателят на Борусия Дортмунд Ерлинг Холанд отново тренира със съотборниците си, съобщи официалният сайт на германския клуб. По време на мача от 28-и кръг на Бундеслигата с Байерн Мюнхен Холанд получи контузия в коляното след стълкновение със съдията...

публикувано на 05.06.20 в 06:06