Уулвърхемптън помете Еспаньол

Тимът на Уулвърхемптън Уондърърс направи решителна стъпка към 1/8 финалите на Лига Европа, побеждавайки Еспаньол с 4:0 на своя стадион "Молиню". "Вълците" поведоха с гол на Диого Жота в 15-ата минута, в 52-ата Рубен Невеш увеличи преднината, а след това Жота отбеляза още два гола (67, 81) и оформи хеттрик.

Арсенал се наложи над Олимпиакос с 1:0 в Пирея с късен гол на Александър Лаказет в 81-ата минута.

Германските отбори Байер Леверкузен и Волфсбург записаха домакински победи в мачовете си от Лига Европа. Байер посрещна Порто на "Бай-Арена" и победи португалския тим с 2:1. Аржентинският нападател Лукас Аларио откри резултата в 29-ата минута, а в 57-ата Кай Хаверц удвои преимуществото на "аспирините" от дузпа. Португалският отбор отговори с гол на Луис Диас в 73-ата минута.

Волфсбург победи Малмьо със същия резултат 2:1 на "Фолскваген Арена". В този мач гостите излязоха напред в резултата в 47-ата минута с гол на Исаак Телин от дузпа. Само две минути по-късно обаче Йосип Брекало изравни, а в 62-ата минута Исаак Телин си отбеляза автогол.

Лийдс изненада Сити на "Етихад"

Отборът на Лийдс победи изненадващо лидера в Премиършип Манчестър Сити с 2:1 в двубой от 31-и кръг на английския шампионат. Двубоят се игра на стадион "Етихад" в Манчестър. Гостите бяха с човек по-малко на терена цяло полувреме, но успяха да стигнат до победно попадение в продължението на мача. Йоркширският тим се възползва по най-добрия начин от..

публикувано на 10.04.21 в 18:03
Паула Бадоса

Паула Бадоса поднесе изненадата на турнира в Чарлстън

Испанката Паула Бадоса поднесе изненадата на тенис-турнира в Чарлстън (САЩ), след като в четвъртфиналите елиминира лидерката в световната ранглиста Ашли Барти с 6:4, 6:3. 23-годишната Бадоса призна след края на срещата, че е шокирана от успеха си, който дойде за по-малко от 80 минути игра. Бадоса, която заема 71-во място в ранглистата, обаче превъзхождаше..

публикувано на 10.04.21 в 15:23
Златомир Загорчич

Златомир Загорчич пристига за финални преговори със Славия

Сръбският специалист Златомир Загорчич пристига в София, за да застане начело на треньорския пост във футболния Славия. Финалните преговори с президента на "белите" Венцеслав Стефанов трябва да се състоят още късния следобед, след което Загорчич да поеме официално поста. Припомняме, че снощи след загубата на столичани от състава на Царско село с 1:3,..

публикувано на 10.04.21 в 15:18
Дейвид Фишеров

И Дейвид Фишеров с медал от европейското по вдигане на тежести

Дейвид Фишеров спечели сребърния медал в изтласкването в категория 102 килограма на европейското първенство по вдигане на тежести в руската столица Москва. Дебютантът ни направи три много добри опита в изхвърлянето - 160, 165 и 168 килограма, докато другият ни представител в категорията Васил Маринов започна без проблем със 167, след това не сполучи на..

публикувано на 10.04.21 в 15:11
Биляна Дудова

Биляна Дудова на финал без да даде точка

Трикратната европейска шампионка Биляна Дудова постигна две победи без да даде техническа точка в сутрешния сеанс на турнира по борба "Дан Колов-Никола Петров", който продължава в Пловдив. На старта в категория 57 кг Дудова бе категорична над Джулия Родригес (Бразилия) - 5:0, а след това разгроми и Ерика Богнер (Унгария) с 9:0. И в своеобразен финал в..

публикувано на 10.04.21 в 15:00

Резултати от НХЛ

Резултати от мачове от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада: Бъфало - Вашингтон 4:3 Ню Джърси - Питсбърг 4:6 Ню Йорк Айлендърс - Ню Йорк Рейнджърс 1:4 Сейнт Луис - Минесота 9:1 Вегас - Аризона 7:4 Анахайм - Колорадо 0:2 Сан Хосе - Лос Анджелис 5:2 Класиране: Централна дивизия: Каролина 57, Тампа Бей..

публикувано на 10.04.21 в 10:01

Резултати от НБА

Резултати от мачовете от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация: Орландо - Индиана 106:111 Бостън - Минесота 145:136 след продължение Ню Йорк - Мемфис 133:129 след продължение Атланта - Чикаго 120:108 Ню Орлиънс - Филаделфия 101:94 Милуоки - Шарлът 119:127 Денвър - Сан Антонио 121:119 Голдън Стейт - Вашингтон..

публикувано на 10.04.21 в 09:34