Мария Левушкина е на финал на юношеското световно по фигурно пързаляне в Талин

Мария Левушкина
Снимка: ISU

Мария Левушкина си гарантира участие във волната програма на световното първенство по фигурно пързаляне за юноши и девойки в Талин (Естония).

Състезателката на клуб "Денкова - Стависки", за която това е дебют на такъв форум, е на временното 23-о място с 50,60 точки.

Лидер е рускинята Камила Валиева със 74,92 точки, следвана от корейката Хаеин Лий със 70,08 и съотборничката си Дария Усачова с 68,45 т. Американката Алиса Лю е четвърта с 67,52, въпреки, че изпълни успешно сложната комбинация от троен аксел - троен тулуп.

При юношите контузия спря Александър Златков от участие в състезанието.

Два английски отбора в полуфиналите на Лига Европа

Манчестър Юнайтед и Арсенал се класираха за полуфиналите на Лига Европа. „Червените дяволи“ довършиха започнатото срещу испанския Гранада и след 2:0 в първата среща тази вечер на „Олд Трафорд“ стигнаха до нов успех – отново с 2:0. Единсон Кавани, който донесе успеха с 3:1 над Тотнъм през уикенда с два гола, затвърди страхотната си форма, като вкара..

публикувано на 15.04.21 в 23:52

Локомотив (Пловдив) си тръгна с победа от Монтана

Локомотив (Пловдив) спечели трудно с 1:0 като гост срещу Монтана. Единствения гол на стадион „Огоста“ вкара Георги Минчев в 74-та минута, след като се разписа от свободен удар. Победата бе важна за Локомотив, който се бори за първите позиции в класирането. Тимът остава на второ място с 49 точки, на 5 пред ЦСКА София, който гостува на Царско село в..

публикувано на 15.04.21 в 22:07

Хебър написа историята с първата си титла

Хебър (Пазарджик) спечели за първи път в историята си титлата на България по волейбол за мъже. Момчетата на треньора Александър Попов надиграха с 3:1 гейма (21:25, 25:18, 25:20, 25:14) като гост Нефтохимик в Бургас и спечелиха финалния плейоф в първенството с 3:0 победи. Най-резултатен в двубоя бе Брадли Гънтър с 22 точки, а Тодор Алексиев..

публикувано на 15.04.21 в 21:16
Григор Димитров

Болки в зъбите тормозили Григор Димитров

Григор Димитров е имал сериозни болки в зъбите и това се е отразило на представянето му срещу Рафаел Надал. Българинът бе категорично надиграл от испанеца в третия кръг на тенис турнира в Монте Карло – 1:6 и 1:6, а журналистът Джордж Белшоу разкри една от причините. „Григор Димитров каза, че има сериозен проблем със зъбите в последните няколко дни..

публикувано на 15.04.21 в 18:54

Реал и Сити стигнаха полуфиналите в Шампионската лига

Отборите на Реал Мадрид и Манчестър Сити се класираха за полуфиналите на Шампионската лига по футбол. Реал завърши 0:0 като гост на Ливърпул и след успеха си с 3:1 в първи мач продължава напред. Манчестър Сити победи като гост с 2:1 Борусия Дортмунд. В първата среща англичаните спечелиха със същия резултат.

публикувано на 15.04.21 в 00:02
 Валдас Дамбраускас

Валдас Дамбраускас: Заслужено загубихме

Треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас призна, че отборът му е загубил заслужено от ЦСКА София с 1:2 в полуфинала-реванш от турнира за Купата на България по футбол. “Не е първото разочарование в кариерата ми. Това да губиш е част от играта и винаги трябва да бъдеш подготвен да загубиш, ако си готов и да спечелиш. Днес ЦСКА бе по-добрият..

публикувано на 14.04.21 в 21:43
Пабло Караско

Пабло Караско: Държахме мача под контрол

Помощник треньорът на ЦСКА София Пабло Караско изрази задоволството си от победата с 2:1 над Лудогорец в полуфиналния мач за Купата на България. “Искам да поздравя момчетата за самочувствието, което показаха, те дадоха всичко от себе си на терена. Според нас ние изиграхме добър мач. Целият мач държахме под контрол. Поздравихме се с Любо Пенев..

публикувано на 14.04.21 в 21:41