Стойка Кръстева: Разочарована съм, че спряха квалификацията

Стойка Кръстева

Нашата боксьорка Стойка Кръстева постигна две победи на олимпийската квалификация по бокс в Лондон, а часове след втората си среща научи, че състезанието се прекратява заради вирусната епидемия по света.

В специално телефонно интервю за "Хоризонт" тя призна за разочарованието си от прекратяването на турнира:

"Разочарована съм да, защото се намирах чудесна форма и исках да доведа нещата докрай. Още повече, че не се забелязваше никакво неразпроложение у боксьорите, нямаха главоболие дори. Сега съм си вкъщи и очаквам инструкции от треньора и ръководството как да се готвя оттук-насетне. На летището в София ни премериха температурата. Всички наши боксьори сме в добро здраве и под карантина. Притеснявам се - да, най-вече затова по какъв начин ще се готвим, как ще тренираме. Засега не са ни правили тестове за наличие на коронавирус, надявам се до няколко дни да ни направят и да се намери някакъв начин да продължим подготовката си", сподели Стойка Кръстева.

Чуйте още от нея:

Виляреал развали „английския“ финал в Лига Европа

Виляреал се класира за финала на Лига Европа, след като постигна 0:0 като гост на Арсенал. Така след 2:1 от първата среща испанците ще спорят за трофея на 26 май в Гданск, Полша срещу Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ загубиха с 2:3 гостуването си на Рома, но след разгромното 6:2 от първата среща ще играят на първия си финал в Европа от три години..

публикувано на 07.05.21 в 00:06

Славия надигра Ботев (Враца)

Славия постигна изключително важна победа в битката на тима за оцеляване, след като надигра с 2:0 у дома Ботев (Враца). „Белите“ стигнаха до трите точки след голове на Калоян Кръстев в 12-та минута и на Питър Макрилос в 82-та. Именно Макрилос пропусна дузпа в 50-та минута, след като първият му опит бе успешен, но трябваше да бъде изпълнен наново..

публикувано на 06.05.21 в 22:31

Левски поведе с 2:0 победи срещу Балкан

Левски победи Балкан с 84:53 във втория мач от полуфиналите в НБЛ, игран в зала “Универсиада” в София. Данило Тасич доминира с 15 точки и 7 борби, а Христо Захариев добави дабъл-дабъл от 13 точки и 12 овладени под коша топки за отбора на Тити Папазов. Венцислав Петков вкара 12 точки, а Кийт Бенсън – 10 за успеха.  За Балкан капитанът Димитър..

публикувано на 06.05.21 в 22:25
Ахмед Батаев

Свободняците ни останаха с една квота за Токио

Националите по свободна борба останаха с една квота за олимпийските игри Токио 2020, след като Ахмед Батаев не успя да стигне финал в категория до 97 кг на квалификацията в София. В полуфиналите натурализираният у нас чеченец отстъпи на кубинеца с италиански паспорт Абрахам Кониедо с 3:2. Съперникът му е трети на световно и европейско..

публикувано на 06.05.21 в 20:56

Монтана с домакински успех над Етър

Отборът на Монтана постигна много важен успех в битката за оцеляване в Първа лига, след като победи Етър с 1:0 у дома в мач от 28-ия кръг на първенството. На стадион "Огоста" в северозападния град единственото попадение в двубоя падна в 63-та минута, когато резервата Росен Кръстев се разписа с глава от близко разстояние след центриране от..

публикувано на 06.05.21 в 19:51

Ахмед Батаев ще се бори за олимпийска квота в "Арена Армеец"

Само един от борците ни стигна полуфиналите на олимпийската квалификация по борба в „Арена Армеец“. Ахмед Батаев постигна две победи в категория до 97 кг на свободния стил и в следобедния сеанс ще спори с Абрахам де Хесус Руано (Италия) за място на финал. И при успех ще си осигури квота за олимпиадата. Натурализираният у нас чеченец започна с..

публикувано на 06.05.21 в 16:47
Георги Кабаков

Кабаков ще свири ЦСКА София - Лудогорец

Съдийската комисия към БФС повери на Георги Кабаков голямото дерби от първата шестица на плейофната фаза на Първа лига между ЦСКА и Лудогорец. Двубоят от 29-ия кръг на първенството ще се играе на 12 май, сряда от 19:30 часа на стадион "Българска армия". Асистенти на Кабаков ще бъде Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а функциите на четвърти съдия..

публикувано на 06.05.21 в 15:42