Гравина: Първенството в Италия ще се доиграе

Габриеле Гравина
Снимка: sportal.bg

Президентът на футболната федерация на Италия Габриеле Гравина все още вярва, че сезонът в Серия "А" ще бъде доигран.

Въпреки пандемията от коронавирус, която засегна най-силно именно Италия, на Ботуша се надяват, че оставащите кръгове от първенството ще могат да се изиграят през лятото.

"Още не губя надежда, че сезонът ще бъде довършен. Ще направя всичко възможно това да се случи.

Наясно съм, че е прекалено рано да мислим за конкретни дати, но трябва да сме настроени позитивно.

Aко се наложи, ще поискаме разрешение от УЕФА и ФИФА да доиграем сезона след 30 юни, като се възползваме от това, че юли и август са свободни.

Сега не е моментът да гледаме личните си интереси. Призовавам към здрав разум, но в крайна сметка решението ще вземе федерацията.

Ако сезонът не завърши, ще го приема като мой личен провал.

Това би довело до неприятен сценарий и понижаване реномето на Серия А", заяви Гравина пред Radio Marte.

Нурмагомедов (вдясно) обяви края на своята кариера

Нурмагомедов печели отново и обяви край на кариерата си

Хабиб Нурмагомедов победи Джъстин Гейджи и постигна 29-а поредна победа в кариерата си, защитавайки за трети път титлата в лека категория на смесените бойни изкуства UFC. Боецът обяви края на кариерата си в интервюто след мача. "Татко ми даде всичко, треньорите ми дадоха всичко през тези толкова дълги години. Няма как да вляза повече в..

публикувано на 25.10.20 в 10:01
Клуб в Катар представи български волейболист

Волейболистът Бранимир Грозданов бе представен като ново попълнение на Катар Спорт Клуб (Доха). Българинът се присъедини към новия си отбор по волейбол още миналия месец, но едва сега четирикратният шампион на емирството обяви трансфера. Катар Спорт Клуб представи също така и австралийския разпределител и национал Араш Досандж, който за последно..

публикувано на 25.10.20 в 09:27
Ливърпул се изравни с Евертън на върха във Висшата лига

Отборът на Ливърпул направи обрат срещу Шефийлд Юнайтед – 2:1 в мач от шестия кръг на английската Висша лига по футбол. Така шампионите се изравниха на върха в класирането с Евертън с по 13 точки, но градският съперник играе днес срещу Саутхемптън. В предишния кръг системата за видео повторения (ВАР) отне победата на Ливърпул срещу Евертън,..

публикувано на 25.10.20 в 06:31
Роналд Куман

Куман бесен на ВАР след загубата от Реал

Старши треньорът на Барселона - Роналд Куман, беше много ядосан и разкритикува реферите след поражението на своите с 1:3 от Реал (Мадрид) в 7-ия кръг от първенството на Испания по футбол. Той пренесе гнева си и върху хората от системата за видео повторения (ВАР), като имаше претенции за дузпата. Капитанът на Реал (Мадрид) Серхио Рамос получи..

публикувано на 25.10.20 в 06:15
Григор Димитров

Григор Димитров не издържа срещу Де Минор

Григор Димитров загуби срещу Алекс Де Минор (Австралия) със 6:7, 7:6, 4:6 в полуфиналите на турнира по тенис в Антверп (Белгия). Като фаворит на букмейкърите в мача влезе 21-годишният австралиец, който изигра много солиден двубой срещу поставения под номер 4 българин. В първия сет Григор стигна до пробив в шестия гейм и поведе с 4:2. Още в..

публикувано на 24.10.20 в 23:25
Георги Тодоров

Треньорът на Левски подаде оставка

Треньорът на Левски Георги Тодоров подаде оставка след петата загуба на тима от началото на сезона. „Сините“ загубиха с 1:2 у дома от Черно море, въпреки че водеха до почивката с 1:0 ,а варненци бяха останали с човек по-малко. „Намирам причината за загубата в неопитността и младостта. Изиграхме добро първо полувреме. Можехме да удвоим..

публикувано на 24.10.20 в 22:35

Черно море обърна Левски с човек по-малко

Слабото представяне на Левски от началото на сезона продължи, след като "сините" загубиха от Черно море у дома с 1:2 в мач от 10-ия кръг на Първа лига, въпреки че играха цяло полувреме с човек повече. Двубоят на "Герена" започна силно за домакините, които поведоха в 20-та минута чрез Мартин Райнов, който се разписа с глава от близко разстояние, след..

публикувано на 24.10.20 в 22:18