Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Затвориха Родилното в УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив до края на март

| обновено на 27.03.20 в 23:07
Снимка: БГНЕС

Родилното отделение на Клиниката по акушерство и гинекология в болница "Свети Георги" в Пловдив ще бъде затворено до 31 март.

Това съобщиха от пресцентъра на Областна администрация - Пловдив. Причината е, че главната акушерка на клиниката е дала положителна проба за коронавирус, което бе съобщено по-рано днес от РЗИ.

По думите на епидемиолога от Здравната инспекция д-р Милена Панайотова, родилките, които са там в момента, не са имали никакъв контакт с акушерката, заразена с коронавирус. Тя е била последно на работа на 17 март и от 18 март си е вкъщи, където се е самоизолирала.

От РЗИ е изискан списък с всички жени, които са били в родилното помещение и са били обслужвани от заразената с коронавирус акушерка в периода от 13 до 17 март, тъй като към днешна дата те подлежат на карантина.

Списък е изискан и на целия персонал на отделението.

Семейството на жената също е поставено под домашна карантина.

По-рано започна дезинфекция на родилното отделение на Университетската болница “Свети Георги“. Заболяла е старша акушерка от отделението.

Случаят беше съобщен тази вечер от ген. Венцислав Мутафчийски като един от новите.

Така за денонощието болните в Пловдив са вече петима, а общият им брой става 14.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Фонд "Земеделие": 71 млн. лв. преходна национална помощ за тютюнопроизводителите

Близо 71 милиона лева е сумата, която тази година ще получат тютюнопроизводителите като преходна национална помощ. Това реши Управителният съвет на Фонд "Земеделие". Съгласно европейските правила право на такова подпомагане имат земеделски стопани, които са отглеждали тютюн през която и да е година от референтния период 2016 - 2018 г. За да получат..

публикувано на 10.03.25 в 22:08
Марк Рюте

Марк Рюте се срещна с тричленното колективно президентство на Босна и Херцеговина

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте предупреди днес в Сараево, че нарушаването на Дейтънското мирно споразумение за Босна и Херцеговина, застрашаването на конституционния ред в страната и подкопаването на институциите ѝ са неприемливи. Рюте се срещна с тричленното колективно президентство (председателство) на Босна и ги призова да поеме..

публикувано на 10.03.25 в 22:00

Телата на двама възрастни мъже са открити в петричкото село Камена

Телата на двама възрастни мъже са открити  в петричкото село Камена, съобщиха от Полицията в Благоевград.  Сигнал  за починал в двора на дома си 64-годишен  мъж е подаден от съседи около 17:00 часа. Пристигналите на място служители на полицията са установили самоличността на мъжа, но проверили и къщата. В една от стаите е открито тялото на..

публикувано на 10.03.25 в 21:48

Как "Информационно обслужване" не успя да преизчисли резултатите от вота навреме

Държавната фирма "Информационно обслужване" не успя да преизчисли резултатите от последните парламентарни избори навреме и да предаде днес на ЦИК данните, тъй като самата фирма подаде сигнал до Софийска градска прокуратура, където са предадени и материалите от преизчисляването. Това стана ясно от извънредното заседание на ЦИК тази вечер. Комисията даде..

публикувано на 10.03.25 в 21:26
Момент от вчерашните протести в Букурещ - 9 март 2025 г.

Протест пред Конституционния съд на Румъния, който утре гледа жалбата на Джорджеску

Пред Конституционния съд на Румъния тази вечер се събраха привърженици на недопуснатия до вота кандидат за президент Калин Джорджеску, съобщава телевизия Диджи 24, цитирана от БТА. Главната прокуратура на Румъния повдигна обвинения за 6 престъпления на Калин Джорджеску Крайнодесният Калин Джорджеску подаде документите си за президентските..

публикувано на 10.03.25 в 21:13

Онтарио: Налагаме допълнително мито от 25% върху износа на електроенергия за САЩ

Канадската провинция Онтарио обяви, че ще облага с допълнителна ставка от 25 на сто износа на електроенергия за американските щати Ню Йорк, Мичиган и Минесота, предаде Ройтерс. Мярката е в знак на протест срещу тарифите, наложени от президента на САЩ Доналд Тръмп върху вноса на стоки от Канада, заяви днес Дъг Форд, премиер на провинцията. Тръмп..

публикувано на 10.03.25 в 20:55

Контейнеровозът, сблъскал се с американски танкер край британските брегове, е превозвал натриев цианид

Товарният кораб "Солонг" (Solong), който днес се сблъска   с плаващия под американски флаг петролен танкер "Стена Имакюлейт" (MV Stena Immaculate) в Северно море, в близост до източното крайбрежие на Великобритания, е превозвал 15 контейнера с натриев цианид, сочат данни на агенцията за морска информация "Лойдс лист интелиджънс" (Lloyd's List..

публикувано на 10.03.25 в 20:43