Кобе Брайънт

Баскетболната легенда Кобе Брайънт бе приет посмъртно в Залата на славата на НБА. Брайънт, който загина при трагичен инцидент в началото на годината, е сред избраните за 2020 година, които ще бъдат въведени в залата в Спринфийлд, Масачузетс на 29 август.

Общо девет играчи са  селектирани, а освен Брайънт сред големите имена в списъка са още Тим Дънкан и Кевин Гарнет. Тримата имат общо 11 титли в НБА.

"Клас 2020 е един от историческите и талантът и влиянието върху обществото за деветимата избрани не подлежи на съмнение", заяви директорът на Залата на славата Джон Долева.

Сред селектираните в клас 2020 са още Тамика Качингс, 10-кратна шампионка в женската НБА и четирикратна олимпийска шампионка, треньорите Еди Сътън, Руди Томянович, Барбара Стивънс и Ким Мълки и дългогодишният директор на ФИБА Патрик Бауман.

Интер - Наполи

Болоня изненада Интер като гост в Италия

Отборът на Болоня постигна впечатляваща победа с 2:1 над Интер като гост в мач 30-ия кръг на италианското футболно първенство. Гостите изоставаха с гол пасив и бяха с човек по-малко на терена, но в последния половин час се вдигнаха на щурм и записаха паметен успех насред "Джузепе Меаца". Интер започна по-добре и вкара първия гол в 22-рата минута чрез..

публикувано на 06.07.20 в 07:35
Саутхемптън - Манчестър Сити

Че Адамс донесе победата на Саутхемптън срещу Манчестър Сити

Че Адамс се разписа за първи път за Саутхемптън със страхотен прехвърлящ удар от далечно разстояние и "светците" надвиха с 1:0 Манчестър Сити, който загуби за трети път гостуване във Висшата лига. Адамс, който бе привлечен от Бирмингам за 15 милиона лири през юли 2019 година, не успя да вкара гол в предните си 24 мача във Висшата лига. В 16-та минута..

публикувано на 06.07.20 в 07:03
ЦСКА София и Лудогорец завършиха 1:1

ЦСКА София и Лудогорец не се победиха

Отборите на ЦСКА София и Лудогорец завършиха 1:1, в мач от 29-ия кръг на първата шестица във футболното ни първенство. В самото начало на мача Евандро центрира отляво към Али Соу, таранът изпревари Григоре и стреля с глава, изпращайки топката в лявата греда. В 14-ата минута разградчани изпуснаха да поведат. Каули нахлу в наказателното..

публикувано на 05.07.20 в 22:51
Ливърпул победи с 2:0 Астън Вила

Ливърпул не остави шанс на Астън Вила

Ливърпул победи с 2:0 Астън Вила като домакин и остави бирмингамския тим сред изпадащите в английския футболен елит. Садио Мане и Къртис Джоунс през втората част и по този начин Вила остана с 29 точки, една по-малко от първия над чертата на изпадащите Уотфорд. Ливърпул междувременно е с 89 точки и запазва шансовете си да счупи рекорда на..

публикувано на 05.07.20 в 21:00
Мартин Камбуров (вляво) вече има 235 гола в родния елит

Мартин Камбуров наказа Локо (Пд)

С два гола на Мартин Камбуров Берое победи като гост с 2:0 носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив), в от първата шестица на футболното ни първенство. Така Камбуров вече има 235 гола в родния елит и е само на 18 попадения от голмайстор номер 1 Петър Жеков. През този сезон нападателят има 16 попадения. През първата час домакините..

публикувано на 05.07.20 в 20:54
Диа Евтимова

Диа Евтимова с победа и загуба в САЩ

Диа Евтимова записа победа и загуба на демонстративния турнир по тенис на червени кортове "East Coast Pro Series 2020" в Бредънтън, Флорида (САЩ). Евтимова претърпя поражение от Кейша Клоузинг (САЩ) с 1:6, 4:6 в доиграването на прекратения в началото на втория сет снощи заради дъжд мач, а след това тя разгроми за 55 минути друга представителка..

публикувано на 05.07.20 в 18:49
Валтери Ботас

Валтери Ботас триумфира в Австрия

Пилотът на "Мерцедес" Валтери Ботас завърши на първо място в Гран при на Австрия на пистата "Ред Бул Ринг" край Шпилберг. Това беше първи старт за сезона във Формула 1. Втората позиция остана за монегасеца Шарл Льоклер с "Ферари", а британецът Ландо Норис с "Макларън" взе третото място от сънадордника си и световен шампион Люис Хамилтън в..

публикувано на 05.07.20 в 18:44