Надавям се Ботев (Пд) да играе отново финал за Купата на България и този път да го спечели. Това заяви вратарят на "жълто-черния" тим Янко Горгиев на въпрос на привърженик на "канарчетата" за шенсовете на техните любимци в турнира. Стражът добави, че са големи шансовете на пловдивчани да отстранят ЦСКА София в полуфинала и да добият право отново да спорят за трофея. Янко Георгиев стана поредният футболистна Ботев (Пд), кито отговори на въпросите на фенове, зададени в профила на клуба в Instagram.
"В момента, в който ми се обадиха от Ботев (Пд), знаех, че искам да бъда в този отбор. Всички други предложения останаха на заден план. Усещането да играеш пред феновете на тима е невероятно. За мен е голямо удоволствие и се чувствам привилегирован да играя пред такава публика. Всички знаят, че публиката на Ботев (Пд) е една от най-великите. Впечатленията ми за тях са, че те са уникални. Показаха го и във финала за Купата на България миналата година", каза още Янко Георгиев. Той добави, че се чувства добре в тима, а Пловдив е изключително красив град и много ми допада. Целта му е да е здрав и да играе силно в отбора.
Янко Георгиев каза още,че не му е лесно да отразява удари на съотборника му Тодор Неделев по време на тренировките. Вратарят добави, че спазва ограничителните мерки, наложени в борбата с коронавируса и се стреми да подържа форма в домашни условия.
Левски победи Спартак (Варна) с 2:0 в мач от 22-рия кръг на Първа лига. Головете за "сините" вкараха Марин Петков в 17-ата минута и резервата Фабио Лима дълбоко в добавеното време. Това бе трети пореден успех на "сините" при новия треньор Хулио Веласкес и общо седма поредна в първенството. Така "сините" вече са със 7 точки зад лидера Лудогорец,..
Ректорът на Националната спортна академия "Васил Левски" проф. Красимир Петков се срещна с Александър Везенков във връзка с продължаващото обучение на баскетболист № 1 на Европа в магистърската програма „Спорт за високи постижения“. Звездата на гръцкия Олимпиакос и националния отбор се дипломира в специалност „Баскетбол“ през лятото на 2024 година и..
Европейската федерация по гимнастика номинира българката Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината", а всеки, които иска да я подкрепи, може да гласува от днес в платформата на централата. Състезателката на Филип Янев заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж,..
Капитанът на националите Кирил Десподов се появи в игра през второто полувреме за ПАОК при загубата с 0:2 от Футболен Клуб Стяуа Букурещ в плейофа от турнира по футбол Лига Европа. Гръцкия отбор отпадна след загуба и в първата среща с 1:2. Воденият от Жозе Моуриньо тим на Фенербахче се класира за осминафиналите след равенство 2:2 при..
С гол на нападателя Тете в петата минута на добавеното време на второто полувреме Панатинайкос победи с 2:0 Викингур Рейкявик в реванша от плейофния кръг в Лигата на конференциите. По този начин "зелените" спечелиха двубоя с общ резултат 3:2 и се класират за осминафиналите. Успехът на гранда от Атина срещу скромния представител на Исландия не..
С изключителни изяви най-добрият български баскетболист и двукратен Спортист на годината на страната Александър Везенков националният отбор по баскетбол на България победи Швеция с 81:77 след продължение като домакин в "Арена Ботевград" в мач от петия кръг в група D от квалификациите за Европейското първенство за мъже. Успехът бе втори за..
Чехът Иржи Лехечка отстрани водача в схемата Карлос Алкарас на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха от сериите АТП 500. Лехечка, който преди това елиминира българина Григор Димитров и унгареца Фабиан Марожан, надделя на Алкарас с 6:3, 3:6, 6:4, като стигна до впечатляващ обрат, след като изоставаше с пробив в..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..