Българският портал за здравни услуги Omed.bg предлага онлайн консултации с лекари.
Услугата вече се използва и от българи, които живеят в чужбина.
Онлайн-консултациите дават възможност на пациентите да потърсят лекарска помощ без да излизат от домовете си предвид продължаващата епидемия от коронавирус, изтъкват от интернет-портала.
Чрез него се спестяват средства и време за пътуване до големите градове, където работят повечето водещи специалисти.
Електронното здравеопазване е подходящо и за сънародниците ни в чужбина, които могат да получат пълноценни здравни услуги на роден език и на цени, значително по-ниски от тези в страната, в която живеят.
Освен това те имат възможност да се прегледат дори и когато са ограничени от наложените карантинни мерки в съответната страна. Услугата е нова и тепърва ще се развива у нас, но вече събира интерес и потребители.
Над 2 милиона и 150 хиляди вече са жертвите на коронавируса в световен мащаб от откриването на вируса в Китай през декември 2019 г., сочат официални данни, цитирани от Франс прес. Регистрираните случаи вече са повече от 100 милиона и 230 хиляди. На фона на увеличаващите се цифри, някои страни в Европа затегнаха още повече мерките срещу..
Вицепрезидентът Илияна Йотова е направила днес тест за коронавирус, който е с положителен резултат. Вицепрезидентът е в добро общо състояние с леки симптоми, взети са тестове от най-близките ѝ сътрудници, които са с отрицателен резултат. Държавният глава Румен Радев се чувства в добро здраве и също е направил тест за коронавирус, който е с..
Близо 15 хиляди безработни ще започнат работа, а други 11 хиляди и 600 души ще бъдат включени в курсове за обучение, за да повишат шансовете си за нова работа. Това предвижда приетият от правителството Национален план за действие по заетостта за тази година. Планът е обезпечен с 83 милиона лева от бюджета. Субсидираната..
Парламентарната земеделска комисия категорично отхвърли предложенията за законови поправки, внесени от ВМРО, според които кметовете могат да разрешават неограничена сеч на гори, залесени върху земеделски земи. Проблемът засяга близо 4 млн дка или над 10% от всички български гори. Веселина Миланова по темата И досега кметовете имат право да..
" През последната година ежедневно се сблъскваме в публичното пространство и социалните мрежи с език на омразата и антисемитизъм. Това е не само в България, но и в Европа". Това каза пред БНР д-р Александър Оскар, председател на организацията на евреите в България "Шалом", в Денят за възпоменание на жертвите на Холокоста . По думите на д-р Оскар..
Възстановено е електроподаването във всички населени места в Русенска област, които рано тази сутрин имаха проблем. През целия ден екипи на "Електроразпределение Север" работиха по отстраняването на авариите, оставили осем села без ток рано тази сутрин. Поради повреди в далекопроводите без ток останаха селата Голямо и Малко Враново,..
Министърът на здравеопазването и главният държавен инспектор ще определят противоепидемичните мерки, свързани с изборния процес, реши мнозинството в Правната парламентарна комисия. Против бяха само депутатите от БСП, според които е недопустимо промяна в изборните правила да се прави през Закона за извънредното положение, а през Изборния..
„ Промяната в Русия не минава през избори. Това е един автократичен режим. Но доброто в тази промяна е, че Навални не може да загуби . Той се върна..
В края на миналата седмица в Пирин загина 18-годишен скиор, който траверсирал един от улеите на връх Тодорка и предизвикал лавина. Минути по-късно до него..
Заведения за хранене в страната отварят самоволно от 1 февруари. Нощни клубове и дискотеки ще подновят работата си от 1 март. Това обявиха..