Бургаският районен съд разреши на подсъдимия Бенчо Бенчев да напусне еднократно страната за преглед и лечение в болница в Истанбул. Делото срещу него по обвинение в укривателство на издирвания несебърски бос Димитър Желязков-Очите и незаконно притежание на огнестрелни оръжия и боеприпаси е отложено за 8 юли.
На днешното съдебно заседание адвокатите на Бенчев за пореден път поискаха съдът да му разреши да отиде на изследвания в Турция заради влошено здравословно състояние.
„Не дай си Боже, се случи нещо с мен, тези хора как ще се погледнат в огледалото? Като убийци ли?“. Това каза пред журналисти Бенчо Бенчев.
Адвокатът му Менко Менков добави:
„Очевидно е, че лечението в България не дава никакъв резултат. Господин Бенчев няколко болници е посещавал в България. От представените документи и епикризата - особено от Бургаската болница е видно, че не могат да продължат лечението му адекватно.
Състоянието му се влошава. Вие сами виждате, че той има затруднения в говора и придвижването. В интерес на правосъдието е той да се лекува, защото обратната хипотеза би означавало да се спре делото, докато се излекува, а пък той не може тук да се излекува. Може в Турция да се излекува".
От прокуратурата възразиха срещу искането с мотив, че в него от защитата не посочват какви изследвания трябва да бъдат направени на Бенчо Бенчев.
На следващото заседание по делото се очаква да бъде разпитан по видеовръзка от софийския арест и несебърския бос Димитър Желязков, известен като Митьо Очите.
Бенчо Бенчев, който беше общински съветник, е обвинен в това, че през август 2018-та година е помогнал на Желязков да се укрие от правосъдието, като го е превозил от Гърция до Истанбул, където той е бил настанен в хотелска стая, резервирана на името на обвиняемия Бенчев.
Конституционният съд заседава по делото за законността на изборите за 51-ото Народно събрание. От решението, което през последните дни повиши политическото напрежение, ще зависи ще има ли промени в броя и състава на парламентарните групи. Как се стигна до днешното финално заседание на съда по изборното дело? Пет искания за пълно или..
"Източна Европа и в частност България трябва да бъдат привилегировани при получаването на средства за отбрана от ЕС" - това са си казали евродепутатът от ЕНП Андрей Новаков и еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс на проведена среща вчера: "Прибалтика, Полша, Румъния и България трябва да получат приоритетно финансиране, защото понасят..
Председателят на Общинския съвет в Плевен доц. Иван Малкодански свиква извънредно заседание на местния парламент. Съветниците трябва да разрешат проблема с почистването на града след прекратяването на договора с фирма "Паркстрой". Заседанието ще е с една-единствена точка. То ще се проведе в петък от 15 часа в зала "Гена Димитрова"...
Чешки военни от резервния състав на мисията на ЕС в Босна и Херцеговина ЕУФОР-Алтеа пристигнаха в Сараево на фона на повишеното напрежение и политическата криза в страната, след като босненският сръбски лидер Милорад Додик бе осъден за неспазване на решенията на върховния представител на международната общност в страната, предаде БТА. Чехите..
Вятър със скорост от 14 до 17 метра в секунда, което е около 55-60 километра в час, е вилнял в района на Монтана тази нощ. Това е станала за около половин час след 2:15 минути. В последствие е имало стихване и нов порив от 6:15 до към 8:00 часа сутринта, уточняват от хидрометеорологичната обсерватория в Монтана. За сега няма сигнали за..
Египет обяви днес, че оценява изявлението на американския президент Доналд Тръмп, че няма да изисква от жителите на Ивицата Газа да напуснат анклава, предаде Ройтерс, като се позова на египетското Министерство на външните работи. Тръмп каза вчера, по време на среща в Белия дом с ирландския премиер Михол Мартин, че "никой няма да гони..
Сухи треви горяха тази сутрин близо до София. На място е изпратен екип на пожарната. Няма опасност за населени места или хора. Причините се изясняват.
" Да излезем, за да защитим правовата държава и свободните и честни избори " – с тези думи в социалните мрежи гражданска инициатива "Правосъдие за..
Има ли опасност земеделските площи да останат без възможности за поливане, след като излязоха тревожните статистики за незапълнени обеми на големите..
Ударихме дъното с тази ситуация , заяви пред БНР политологът Първан Симеонов - създател на социологическа агенция "Мяра". " Каквото и да постанови..