Министърът на околната среда Емил Димитров заяви, че не е обсъждал с Красимир Живков евентуални назначения или уволнения на служители на министерството. Живков, който е заместник-министър на околната среда, беше арестуван в четвъртък във връзка с разследване на Специализираната прокуратура на престъпна схема за внос и преработка на отпадъци.
Емил Димитров обясни, че контролът, свързан със съхраняването на отпадъци, внесени в страната, се осъществява от регионалните екоинспекции, а не от заместник-министъра.
С уговорката, че не е наясно какво се е случвало в миналото, Димитров обясни, че само той има правомощията да освобождава хора във ведомството:
"Той не е работодател на никой в страната, нека така да го кажа. През тези три месеца не е идвал при мен с кандидатури за назначаване или за уволняване. При мен не е идвал, тоест уволненията през последните три месеца със сигурност, или назначения, не са по негово давление.
Имах известно недоволство от работата на определени директори на териториални структури. Знаете, че и в Пловдив беше сменен, и на "Басейнова дирекция" беше сменен, и в Стара Загора беше сменен, но това са действия, които обаче аз съм предприел, а не е предприел който и да е от моите заместници.
Те не могат да подписват заповеди. Затова вчера казах: министърът и зам.-министрите се назначават от премиера. Всички под тях са, за съжаление, моя отговорност", каза министър Димитров.
Само три циментови завода ще могат да горят отпадъци - за това е разговарял министър Димитров с премиера и главния прокурор.
Обсъдени са евентуални мерки срещу тези, които ще опитат да заобиколят строгите разпоредби за боклуците, обясни още Емил Димитров.
Вчера той каза, че няма да иска оставката на заместник-министър Красимир Живков.
Вицепремиерът Томислав Дончев пък заяви, че не очаква заместник-министърът на околната среда да остане на поста си.
Тежко остава състоянието на единият от двамата пострадали при скъсване на люлка в лунапарк в Ямбол. 25 – годишният мъж е настанен в хирургичното отделение на областната болница, другият – който също е с наранявания, е освободен за домашно лечение. Инцидент с люлка в Ямболски лунапарк: Двама ранени. Единият - с опасност за живота..
Трусът в Западна Турция в сряда е бил най-силният в региона от десет години, съобщиха от Института по геофизика, геодезия и география към БАН. След главното земетресение с магнитуд 6,2 са регистрирани повече от 120 по-слаби труса. Земетресението, локализирано в западната част на Северноанадолска разломна зона, бе усетено и на територията на..
Лекарите от Детското отделение на Пета градска болница в София оттеглят молбите си за напускане. Причината за подаването на оставките им беше неизплащането на допълнителните възнаграждения. Няма риск да затвори отделението, категоричен е зам.-кметът по здравеопазване и финанси Иван Василев. Той обяви, че до края на май ще предложи..
Осем души са загинали при руски атаки с ракети и дронове срещу украинската столица Киев през изминалата нощ. Повече от 70 души са били ранени при атаките в Киев. 44 от тях са приети за лечение в болница. Предполага се, че може да има останали хора под развалините на две разрушени сгради. Жертви и ранени при въздушни удари срещу..
Общинските съветници от "Синя София" в Столичния общински съвет предлагат обединение в дясно, като алтернатива на задълбочаващата се криза в управлението на общината. Сериозните проблеми пред кмета Васил Терзиев са много притеснителни, подчерта Вили Лилков. "Повече от година и половина ние нямаме програма, по която да се управлява Столичната..
"Продължаваме промяната“ (ПП) отбелязват корупцията като един от основните недостатъци на 100-те дни управление на мнозинството и не се отказват от вот на недоверие към кабинета "Желязков" след получаване на конвергентния доклад за България. Това се казва в позиция на политическата сила, разпространена до медиите. Желязков отчете първите 100..
2,5 милиарда лева са осигурени по новата Национална програма за енергийна ефективност на жилищни сгради. Средствата са с 500 милиона повече от осигурените за предходната програма. В Бургас премиерът Росен Желязков предостави документите на първия блок, който се санира по новата програма. В морския град 30 блока ще бъдат санирани със средства по..
" Инфлацията може да се окаже по-малкият проблем . Евентуално когато се изпълнят критериите и ако влезем през следващата година в еврозоната големият..
"Синя София" ще предложи на сесията на СОС на 24-и април, четвъртък, обединение около дясно управление на столицата. Това каза пред БНР Иван Сотиров,..
" Градовете Чорлу и Силиври - най-силно засегнати от трусовете, са населени предимно с изселници от България. Хората там са много наплашени и са навън...