Етър открадна точка от Черно море със зрелищно 2:2

Черно море и Етър направиха зрелищно равенство - 2:2, във Варна в мач от група А на втората осмица на първенството. След вяло първо полувреме, в което домакините поведоха, гостите успяха да стигнат до пълен обрат през втората част, но автогол на вратаря на Етър Христо Иванов донесе точката за варненския тим.

Срещата започна равностойно, но нито един от двата отбора не успя да създаде сериозно положение през първата половина на полувремето. В 26-та минута домакините откриха резултата при първия точен удар в мача. Мехди Букаси стреля от повече от 20 метра силно по земя и вкара за 1:0 за Черно море. До края на първата част двата отбора не успяха да създадат друга опасна голова ситуация.

През втората част играта бе много по-интересна и головите положения не липсваха. В 49-та минута Черно море можеше да удвои преднината си. Исмаил Иса бе изведен в отлична позиция и с техничен удар прехвърли излезлия да го пресреща вратар на Етър Христо Иванов, но Георги Купенов успя да избие топката на сантиметри пред голлинията.

В 51-та минута гостите изравниха резултата с красив гол на Флорент Боджадж. Три минути по-късно Етър стигна до пълен обрат. Милчо Ангелов бе намерен в наказателното поле на домакините след центриране отдясно и с плътен удар вкара за 2:1 за гостите.

В 56-та минута вратарят на домакините Иван Дичевски предотврати сигурен гол, след като успя да избие топката след страхотен шут на Здравко Илиев.

Черно море изравни резултата в 62-та минута. Исмаил Иса успя да засече топката с глава след центриране, тя се отби в гредата, но след това рикошира в тялото на вратаря на гостите Христо Иванов и се оплете в мрежата за 2:2.

В 67-та минута Исмаил Иса бе изведен в отлична позиция в наказателното поле на Етър и стреля, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостуващия тим Христо Иванов.

В 71-та минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Денислав Ангелов, но според главния рефер фаул нямаше.

Манчестър Сити не спира с победите, Реал излъга Аталанта в края

Манчестър Сити постигна 19-та си поредна победа във всички турнири – 2:0 като гост на Борусия Мьонхенгладбах в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига. Двубоят бе игран в Будапеща, а англичаните направиха важна крачка към класиране в следващата фаза след голове на Бернардо Силва в 29-та минута и Габриел Жезус в 65-та. В края на срещата..

публикувано на 25.02.21 в 00:02

Меси с дубъл при успех на Барселона

Лионел Меси вкара два гола през второто полувреме и Барселона надви с 3:0 Елче в отложен мач от първия кръг на испанското футболно първенство, с което каталунците се изкачиха на трето място. Те са с 50 точки и само на две зад Реал Мадрид, който пък изостава с три от лидера Атлетико. Мачът бе отложен през есента заради късното участие на Барса в..

публикувано на 24.02.21 в 23:33

Тотнъм с лекота на осминафинал в Лига Европа

Деле Али и Гарет Бейл подкрепиха заявките си за титулярни места в отбора на Тотнъм със страхотни голове при победата с 4:0 срещу Волфсберг в мач-реванш от първия елиминационен кръг на Лига Европа. Така "шпорите" се класираха за следващия рунд с общ резултат 8:1. Али загуби титулярното си място при Жозе Моуриньо и не е започвал мач във Висшата лига от..

публикувано на 24.02.21 в 21:47

Марица продължава без грешка

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) не срещна трудности и победи ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:12, 25:12, 25:13) като гост в отложена среща от деветия кръг на Националната волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна. Официален дебют за Марица направи Виктория Коева. Първият гейм пловдивчанки..

публикувано на 24.02.21 в 18:26
Върджил ван Дайк

Ван Дайк започна тренировки

Защитникът на Ливърпул Върджил ван Дайк е провел индивидуална тренировка с топка за първи път след тежката контузия, която го извади от игра за дълго. 29-годишният нидерландец продължава да се възстановява от травмата, получена на 17 октомври в мача от 5-ия кръг на Висшата лига срещу Евертън (2:2). Ван Дайк се завърна на терена, а преди футболистът..

публикувано на 24.02.21 в 18:25
Станимир Беломъжев

Девето място за Станимир Беломъжев в спринта на СП в Естония

Станимир Беломъжев се класира на 9-то място в спринта на световното първенство по ски ориентиране, което започна днес в Естония. Световният ни шампион за 2017 година преодоля дистанцията от 3 290 метра за 18 минути 36 секунди. Победител в дисциплината с време 16 минути 59 секунди е състезаващият се под неутрален флаг Владислав Киселев...

публикувано на 24.02.21 в 17:07
Д-р Любомир Петров.

Лекарят на плувците: Станозололът вероятно е взет в края на декември

Докторът на плувците от националния ни отбор – Любомир Петров, отрече той да е давал станозолол на състезателите и лансира хипотеза, че той може да е бил приет от Светлозар Николов, Здравко Баблаков и Благой Панайотов в дните преди февруарския лагер, включително по време на коледните и новогодишните празници. Уточняваме дали и кога са се..

публикувано на 24.02.21 в 16:30