Днес ще бъде открит новият мост на Генуа. Той е построен на мястото на падналия преди две години мост „Моранди” който взе 43 жертви. Новият се казва „Мост Генуа Св.Георги”. Той е по проект на световноизвестния генуезки архитект Ренцо Пяно. Дълъг е 1067 метра, издига се на 40 метра височина, поддържан от 18 пилона, почти двойно по-широк от предишния мост.
Новият мост се казва „Генуа Св.Георги”, като знамето-символ на града : червеният кръст на Св. Георги на бял фон, което датира от времето на Генуезката република. Той свързва отново двете части на Генуа и магистрала А 10 към Франция.
Ще бъде открит най-тържествено в 19:30ч. българско време от президента на Италия Серджо Матарела и премиера Джузепе Конте. Това ще стане откъм морската страна на моста, преди тунел, а автомобилът на президента Матарела ще е първият, който ще премине в тази посока. На противоположната страна, откъм планината, са разположени трибуни за над 500 души специални гости. Роднините на загиналите от падането на моста „Моранди” отказаха да присъстват.
Откриването на моста ще бъде съпроводено с националния химн на Италия, с песента Creuza de ma на генуезкия певец Фабрицио Де Андре представяща връзката море-суша на тази територия, изпълнена от 18 елитни певци като Мина, Дзукеро, Васко Роси и др. Националният акробатичен патрул към военната авиация Frecce tricollori ще отправи своя въздушен поздрав изписвайки националния трибагреник на Италия.
Жители на София излязоха на протест с настояване за нощен градски транспорт пред сградата на Столичния общински съвет. Кметът Васил Терзиев върна за преразглеждане решението на Съвета за спиране на две от линиите и пътуването на другите две само в петък, събота и неделя.
Районният съд във Велико Търново наложи наказание "Задържане под стража" за 72 часа на мъж, който е заплашвал с кухненски нож деца в центъра на старопрестолния град. Около читалище "Искра", в района на Съдебната палата мъжът е заплашил с кухненски нож две момчета, след което е подгонил трето дете. Инцидентът се е случил в понеделник следобед,..
До избора на нов председател на ловешкия общински съвет се стигна след като в средата на януари досегашния Стефан Тихолов от коалицията "Има такъв народ – Български възход" подаде оставка. На редовното си заседание в края на миналия месец съветниците не избраха нов председател, тъй като нямаше нито един кандидат за поста. Единствения..
Всички министри на отбраната бяха единодушни, че само от Украйна зависи какви предложения ще приема – това се разбра от изявленията им преди заседанието в централата на НАТО в Брюксел. Те също така смятат, че Европа трябва да играе водеща роля в преговорите. Междувременно американският секретар по отбраната Пийт Хегсет нарече президента Тръмп..
Със скандал започна днешното пленарно заседание. Причината е отхвърлянето на предложението на ИТН да бъде създадена Временна комисия за дейността на дружествата на Иво Прокопиев и влиянието му в медии, бизнес структури, сред магистрати и политически партии. Заради предупреждението на Тошко Йорданов, че щом не бъде прието предложението им те..
Председателят на партия "Възраждане" Костадин Костадинов подчерта, че след бойкота на хранителните магазини трябва да се коментира възобновяването на българското производство на храни: "В момента ние имаме реално погледнато, точно две или три култури, които задоволяват изцяло вътрешните ни нужди и могат да бъдат включително и за износ. Всичко..
Проектът "Български език за хора от цял свят" на "Каритас" ще обучава на български език 1300 мигранти на 5 места в България, съобщи координаторът му Мария Теохарова в интервю пред БНР. "Каритас" има опит с обучението на български език от 2012 г. при първата вълна бежанци от Близкия Изток, но тогава беше като част от комплексна услуга. Сега..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
Плевен е застрашен и тази година от воден режим. За това алармира кметът на града д-р Валентин Христов. "Плевен отдавна има сериозен проблем с..
" В момента Десислава Иванчева е заплашвана с убийство от жена, която лежи доживотна присъда, и никой нищо не прави ". Това съобщи пред БНР..