Елена Митева защити титлата си

Снимка: atletikabg.com

Едни от най-силните резултати в първия ден на националния шампионат по лека атлетика на открито за мъже и жени в София бяха постигнати на финалите на 100 метра с препятствия за жени и на 110 метра с препятствия за мъже.

Елена Митева (СК Костенец) защити титлата си от миналата година. Тя записа 13.40 секунди в сериите, а съотборничката й Никол Андонова 14.14. Двете доминираха и на финала с лични рекорди: 13.30 на Митева и 13.75 на Андонова, която спечели и среброто на 100 метра с препятствия. Ива Александрова (Спортико, София) е бронзова медалистка в дисциплината с 14.00 секунди.

В мъжкия финал Станислав Станков (Супер спорт, Варна) бе с класи над останалите и с личен рекорд от 13.93 секунди спечели златото за втора поредна година на мократа писта на националния стадион "Васил Левски".

Марица защити титлата си

Марица взе титлата за седми пореден път

Отборът на Марица (Пловдив) защити шампионската си титла и за седми пореден път триумфира във волейболното ни първенство при жените. В пловдивската зала „Сила“, „жълто-сините“ надиграха Казанлък с 3:0 гейма и спечелиха финалната серия с 2:0 победи. Момичетата на Лазар Лазаров не оставиха никакви шансове на съперничките си като спечелиха..

публикувано на 14.04.21 в 19:48

15 състезатели ще представят България на европейското първенство по скокове на батут в Сочи

15 състезатели ще представят България на европейското първенство по скокове на батут, което ще се проведе от 29 април   до 2 май в Сочи (Русия). Освен това България ще бъде представена и от генералният секретар на централата Мариела Стойчева, в качеството й на вицепрезидент на техническия комитет по скокове на батут към Европейската..

публикувано на 14.04.21 в 17:39

Григор Димитров открива програмата в Монте Карло

Григор Димитров ще играе в първия мач на днешната програма в турнира от сериите „Мастърс“ в Монте Карло. Българинът среща във втория кръг ветерана Жереми Шарди, а мачът е първи на корт номер 2 и ще започне в 12.00 ч. Гришо започна убедително участието си в турнира, след като надигра на старта германеца Ян-Ленард Щруф с 6:3 и 6:4. Шарди пък..

публикувано на 14.04.21 в 07:11

Томас Тухел: Продължаваме заслужено напред

Мениджърът на Челси Томас Тухел не бе особено доволен от загубата на тима си с 0:1 от Порто, но заяви, че лондончани заслужено се класират за полуфиналите на Шампионската лига. Челси спечели първата среща с 2:0. „Беше много тежък мач. Може би не стана най-интересният за гледане, но от тъчлинията изглеждаше много напрегнат, интензивен и..

публикувано на 14.04.21 в 07:03

Босът на ПСЖ: Играхме великолепно, искаме трофея

Президентът на Пари Сен Жермен Насер Ал-Халаифи бе повече от доволен от класирането на тима му за полуфиналите на Шампионската лига. Парижани отстраниха настоящия носител на трофея Байерн (Мюнхен), въпреки че загубиха с 0:1 у дома. Победата с 3:2 в Мюнхен се оказа достатъчна за класирането на тима за следващата фаза. „Нашата цел винаги е била да..

публикувано на 14.04.21 в 06:57

Актьорът Николай Урумов: Задължително да върнат формата с 16 отбора

Актьорът Николай Урумов заяви категорично, че се надява от новия сезон форматът на елитното ни футболно първенство да бъде възстановен на 16 отбора. Както е известно, от Професионалната футболна лига пуснаха запитване до клубовете дали през следващата кампания да бъде върната старата форма на шампионата. Това породи полемика сред тимовете, които..

публикувано на 13.04.21 в 12:37

Пряко по "Хоризонт": Славия и Арда определят първия финалист за Купата

Отборите на Славия и на Арда ще определя първия финалист в турнира за Купата на България по футбол.  Двубоят  е в 18:30 часа на стадиона в столичния квартал  "Овча купел" и ще бъде предавана пряко по програма "Хоризонт". В първия мач в Кърджали нямаше победител и той приключи при резултат 0:0.  Домакините от Славия решиха да направят треньорска..

публикувано на 13.04.21 в 07:44