Инна Ефтимова спечели второ злато

Инна Ефтимова
Снимка: Архив

Инна Ефтимова от клуб Дунав (Русе) спечели втори златен медал на Националния шампионат по лека атлетика на открито в София.

Ефтимова, която вчера стана шампионка на 100 метра, днес завоюва титлата и на 200 метра с 23.50 секунди (+1.9 м/сек). Така тя защити титлите си в двете дисциплини от миналата година.

Петър Пеев (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) спечели своята втора шампионска титла при мъжете. Пеев, който вчера триумфира на 100 метра с 10.32 секунди при силен попътен вятър, днес коригира личния си рекорд за титлата на 200 метра - 20.98 секунди (+2.0 м/сек).

Станислав Станков (Супер спорт, Варна) и Кристина Борукова (Тракия 96, Пловдив) също спечелиха втори златни медали от шампионата.

След като вчера стана шампион на 110 метра с препятствия, днес Станков защити миналогодишната си титла и на 400 метра с препятствия.

Той финишира първи за 52.93 секунди. Николай Николов (Тракия 96, Пловдив) взе среброто с 54.18 секунди, а трети е Симеон Стоянов (Супер спорт , Варна) с 56.46 секунди.

При жените Борукова защити титлата си от миналата година с 58.91 секунди. Вчера тя стана шампионка и на 400 метра. Втора на 400 метра с препятствия се нареди Божидара Гатева (Супер спорт, Варна) с 64.99 секунди, а бронзовия медал извоюва Ива Александрова (СК Спортико) с 65.54 секунди.

Тихомир Иванов от клуб Берое (Стара Загора) спечели пета титла в скока на височина.

Иванов се наложи в сектора с постижение от 2.20 метра. Той опита и 2.25 метра, но направи три грешки на тази височина.

В същата дисциплина при жените шампионка стана Галина Николова (КЛАСА) с 1.74 метра.

Борис Линков (Славия) е новият шампион на България в скока на дължина при мъжете. Той взе златото със силен резултат от 7.93 метра още в първия си опит, но постигнат при попътен вятър от 2.5 м/сек.

Лиляна Георгиева (СК Актив 2013, Пловдив) и Алекс Василев (Академик, София) станаха шампиони в бягането на 800 метра.

Преименуваха стадиона в Неапол в памет на Марадона

Стадион "Сан Паоло", на който играе домакинските си срещи италианският елитен клуб Наполи, официално беше преименуван на "Диего Армандо Марадона" в чест на футболната легенда. Предложението направи кметът на Неапол Луиджи де Маджистрис, а решението беше прието с пълно единодушие на днешното заседание на Съвета на градската управа. Марадона почина на..

публикувано на 04.12.20 в 21:39
Елфин Евънс е на крачка от титлата през този сезон.

Дани Сордо поведе в Рали Монца

Испанецът Дани Сордо с "Хюндай i20" поведе след втория ден на рали Монца, последен седми кръг от световния шампионат за сезон 2020. Сордо беше най-бърз след първите 6 от общо 16 скоростни отсечки с време 53:29.3 минути. Той има аванс от само 1.0 секунда пред Есапека Лапи (Финландия) с "Форд Фиеста", а трети с пасив от 12.0 секунди се движи шесткратният..

публикувано на 04.12.20 в 21:20

Хебър е лидер след 3:0 над Марек

Хебър победи гостуващия Марек с 3:0 (25:15, 25:20, 25:19) в мач от шестия кръг на първата осмица в Националната волейболна лига за мъже.  С успеха домакините се утвърдиха на първото място с 10 точки, а дупничани останаха втори със 7. Пазарджиклии стартираха по-добре, а след ключова серия от шест поредни точки дръпнаха с 19:10 и след това без проблеми..

публикувано на 04.12.20 в 20:05

Етър изненада Черно море с 1:0

Етър взе минимална победа с 1:0 и успя да изненада Черно море във Варна в 15-ия кръг на първа футболна лига. С втория си пореден успех в шампионата си тимът от Велико Търново събра 10 точки и вече не е на последното място в класирането, след като изпревари с точка Славия, а това беше четвърти последователен мач без загуба и без допуснат гол за..

публикувано на 04.12.20 в 20:00

Заместникът на Хамилтън - най-бърз в Бахрейн (ОБНОВЕНА)

Британецът Джордж Ръсъл записа най-добра обиколка в първата свободна тренировка преди Гран при на Сахир от Формула 1, след като замени сънародника си Люис Хамилтън в шампионския болид на "Мерцедес". Световният шампион Хамилтън даде положителен тест за Ковид-19 и ще пропусне състезанието, заради което Ръсъл бе промотиран от "Уилямс" и заменен в същия..

публикувано на 04.12.20 в 17:42

Почина Димитър Петров - бащата на голямата Мария Петрова

След боледуване днес почина Димитър Петров - бащата на трикратната световна шампионка по художествена гимнастика Мария Петрова. Новината за кончината на дългогодишният треньор по спортна гимнастика беше съобщена в официалните страници на федерациите по спортна и по художествена гимнастика в социалните мрежи. „С дълбока тъга съобщаваме, че почина..

публикувано на 04.12.20 в 15:08

Напусна ни завинаги Иван Царски

На 75-годишна възраст след дълго 4-годишно боледуване почина бившият шампион по автомобилизъм Иван Царски. Иван Илиев Царски е роден през 1945 г. в Панагюрище. През 1970 г. стартира за първи път в автомобилно състезание с Opel Record. През 1974 г. и 1975 г. става шампион на България с Лада. След това е част от Националния отбор по автомобилизъм..

публикувано на 04.12.20 в 15:01