Лион спечели Шампионската лига при жените

Олимпик (Лион) спечели за пети пореден път Женската шампионска лига по футбол. На финала на турнира в Сан Себастиан французойките се наложиха над германския гранд Волфсбург с 3:1.

Южени льо Сомер даде аванс на Лион в 25-ата минута на мача, а минута преди почивката японката Саки Кумагай покачи на 2:0.

Волфсбург върна надеждите си за обрат в 57-мата минута, когато Александра Поп намали за 1:2 с единствения точен удар на германките в мача, но две минути преди последния съдийски сигнал Сара Бьорк Гунарсдотир сложи точка на спора с нов гол за френския тим.

За Олимпик Лион това е седми триумф в Женската шампионска лига по футбол.

Евертън - Саутхемптън

Евертън надделя минимално срещу Саутхемптън

Евертън победи на свой терен Саутхемптън с 1:0 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия.  Победното попадение реализира Ричарлисон в 9-ата минута на двубоя. Друг гол беше отменен след консултация с ВАР.  След този успех "карамелите" заемат 7-ото място с 43 точки, а Саутхемптън е на 14-ото място с 30.

публикувано на 02.03.21 в 06:01
Реал (Мадрид) - Реал Сосиедад

Реал (Мадрид) се добра до домакинска точка в края

Реал (Мадрид) стигна само до точка при домакинството си срещу Реал Сосиедад. Мачът от 25-ия кръг на испанската Ла Лига завърши без победиткел - 1:1.  В 55-ата минута Порту с глава изведе гостите напред в резултата. В 89-ата минута Винисиус изравни резултата. След тази точка мадридчани имат 53 и се изравниха с втория Барселона, а гостите от Сосиедад са на..

публикувано на 02.03.21 в 05:58

Рилски спортист победи Левски в битката за върха

Рилски спортист запази еднолично първото място в Националната баскетболна лига за мъже, след като победи Левски Лукойл с 93:79 (32:18, 12:22, 27:24, 19:15) в директния мач. Отборът от Самоков е лидер с 32 точки, следван от столичаните с 30, Балкан Ботевград с 29 и други. Рилски спортист надигра Левски Лукойл по всички показатели. Гостите от София пък..

публикувано на 01.03.21 в 20:56

Монтана унижи ЦСКА с 3:0

Монтана победи ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:16, 25:23) като гост в мач от шести кръг в първата осмица на първенството на България по волейбол за мъже и се изкачи на пето място с актив от 18 точки. Лидер е Хебър с 27 точки, следван от Нефтохимик, Марек, Монтана и други. ЦСКА е на предпоследно място с едва шест точки от десет мача. Монтана доминираше тотално в..

публикувано на 01.03.21 в 20:03

Локо (Пд) обърна Беласица с пресилена дузпа

Локомотив (Пловдив) продължава защитата на трофея си в турнира за Купата на България, след като победи много трудно Беласица (Петрич) с 2:1 като домакин в мач от осминафиналата фаза. Локомотив доминираше през първото полувреме на мача, но направи няколко сериозни пропуска и в крайна сметка частта завърши наравно 0:0. Георги Минчев отправи първия удар..

публикувано на 01.03.21 в 20:01

Кралев намекна за отваряне на стадионите

"Отварянето на стадионите за публика не е решение, което министърът на спорта може да вземе сам. Знаете, че винаги съм бил най-големият лобист за спорта. Все пак трябва да сме разумни и здравето на хората ни е приоритет. Полагаме усилия, изчакваме здравните власти да анализират ситуацията и ако има възможност, ако ситуацията е подходяща, ще отворим..

публикувано на 01.03.21 в 18:46

Георги Хаджи имал оферта от ЦСКА София

Легендарният румънски футболист Георге Хаджи е имал предложение да стане старши треньор на ЦСКА София, разкри генералният директор на Виторул Кристиан Биволару. Предложението от "червените" дошло след загубата с 0:2 от ЧФР Клуж в групите на Лига Европа миналата есен. "Миналата година имаше предложения за Джика Хаджи. Едно от тях беше от Русия, едно от..

публикувано на 01.03.21 в 18:34