Мигел Анхел Лопес спечели 17-ия етап от Тур дьо Франс, Роглич близо до крайната победа

Мигел Анхел Лопес

Мигел Анхел Лопес спечели 17-ия етап от колоездачната обиколка на Франция. Колумбиецът измина 170-километровия планински кръг от Гренобъл до Кол де ла Лосе за 4:49:08 часа. Това е първа етапна победа в кариерата на 26-годишния Лопес в "Тур дьо Франс". Примож Роглич се класира на второ място. Словенецът е на 15 секунди след победителя. Трети се нареди неговият сънародник Тадей Погачар, на половин минута след Мигел Анхел Лопес.

Колумбийският колоездач пое водачеството в етапа 3.5 километра преди финала, за да се изкачи до третото място в генералното класиране в престижното състезание. Лидер до момента е Примож Роглич, който има 57 секунди аванс пред Тадей Погачар.

"Тур дьо Франс" приключва на 20 септември в Париж. До края на надпреварата остават още само четири етапа.

Байерн взе Суперкупата на Германия, рекорд на Мюлер

Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия по футбол за рекорден 8-и път, след като победи с 3:2 Борусия (Дортмунд) в интересен мач на стадион „Алианц арена“. Шампионите поведоха с голове на Корентен Толисо в 17 мин. и Томас Мюлер в 32-ата. Борусия достигна за равенство след попадения на Юлиан Брант (40) и Ерлинг Холанд (55), но в..

публикувано на 01.10.20 в 06:51
Краев и Мидтиланд за първи път в Шампионската лига

Националът Божидар Краев и неговият датски отбор Мидтиланд се класираха за групите на Шампионската лига по футбол след победа над Славия (Прага) с 4:1 в реванша и 0:0 в първия мач. Гостите поведоха още в 3-ата минута с гол на Олайка. Краев бе резерва и влезе на терена в 58-ата минута, а в 65-ата датчаните изравниха чрез Сори Каба, който надскочи..

публикувано на 01.10.20 в 06:39
Първа победа за Нефтохимик в квалификациите за Шампионската лига

Отборът на Нефтохимик спечели първа победа на квалификационния турнир от Шампионската лига по волейбол в австрийския град Блайбург - 3:2 (25:20, 13:25, 21:25, 25:18, 15:13) срещу домакина Задруга. Успехът е първи за бургазлии, но отборът няма шанс за първото място, което дава виза за следващата фаза. Вторият и третият тим продължават във втория по..

публикувано на 01.10.20 в 06:21
Андрей Гълъбинов

Гълъбинов вкара два гола и донесе първата победа за Специя в елита

Андрей Гълъбинов вкара два гола и донесе първата победа за Специя през новия сезон в италианската футболна Серие "А", след като "орлите" надвиха с 2:0 като гости Удинезе. Българският нападател вече е с три попадения от само два кръга в елита. Гол на Матео Ричи за Специя бе отменен във втората минута, а Гълъбинов вкара първото си попадение в 29-та. Той..

публикувано на 30.09.20 в 21:13
Левски - привърженици

Пловдивският съд потвърди 14 наложени наказания за привърженици на Левски

Окръжен съд-Пловдив днес потвърди 14 решения на Пловдивския районен съд, с които са наложени наказания на футболни фенове на Левски (София) по Закона за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия /ЗООРПСМ/. Производствата са образувани по повод извършена противообществена проява (спортно хулиганство) по чл. 21, т. 13 от ЗООРПСМ, за..

публикувано на 30.09.20 в 20:13

Тенис турнирът Sofia Open 2020 ще се играе пред зрители

Юбилейното пето издание на турнира по тенис Sofia Open ще бъде с публика, съобщиха организаторите. Големият тенис турнир от сериите АТП 250 ще се проведе от 7 до 14 ноември и ще бъде потенциална последна битка за Nitto ATP Finals. Финалът в "Арена Армеец" ще бъде проведен в събота, точно преди финалите в Лондон. След проведена сериозна дискусия с..

публикувано на 30.09.20 в 18:52

Нови изненади за футболната купа на България

Нови изненади се получиха в мачовете от 1/32-финалите в турнира за купата на България по футбол. Доста от втородивизионните отбори преклониха глава пред представители на аматьорския футбол: Ето резултатите /победителите се класират/: Чавдар Троян - Кариана Ерден 0:4 Черноморец Балчик - Витоша Бистрица 3:0 служебно Ботев Ихтиман - Нефтохимик Бс..

публикувано на 30.09.20 в 18:50