Атлетик (Билбао) надделя при гостуването си на Ейбар

Ейбар - Атлетик (Билбао)

Атлетик (Билбао) надделя при гостуването си на Ейбар с 2:1 в двубой от третия кръг на испанската Ла Лига.

Баските поведоха чрез Унай Лопес в края на първото полувреме, а в началото на второто Кике възстанови паритета. Попадение на Иняки Уилямс бе отменено, но с втория си гол в срещата Лопес донесе трите точки за гостуващия състав.

За Атлетик това е първи успех от началото на сезона, докато Ейбар остава без успех след дебютните си три мача. В следващия кръг Ейбар приема у дома новака Елче, докато Билбао играе в къщи с друг новак – Кадис.

Сифан Хасан спечели маратона в Париж

Нидерландката Сифан Хасан, бронзова медалистка в бяганията на 5000 и 10000 метра при жените на Олимпиадата, спечели лекоатлетическия маратон на Игрите в Париж. 31-годишната Хасан, носителка и на олимпийските титли в двете дисциплини от Токио 2020 и победителка от маратоните в Лондон и Чикаго през 2023-а, триумфира на трасето във френската..

публикувано на 11.08.24 в 12:17
Семен Новиков

Новиков и Калейн ще бъдат знаменосци по време на закриването

Олимпийският шампион по борба класически стил в категория до 87 килограма Семен Новиков и вицешампионката в индивидуалната надпревара по художествена гимнастика Боряна Калейн ще бъдат знаменосци на българската делегация на закриването на Игрите в Париж 2024. Церемонията ще се състои тази вечер от 22:00 часа на "Стад де Франс" във френската..

публикувано на 11.08.24 в 11:04

Без българско участие в последния ден на Игрите в Париж

Без българско участие ще премине днешния последен състезателен ден на Олимпийските игри в Париж. Ще бъдат изиграни последните 13 финала, в които ще бъдат определени шампионите на маратон за жени (начален час 9:00), модерен петобой за жени (12:00), вдигане на тежести за жени в категория над 81 килограма (12:30), борба свободен стил за мъже в..

публикувано на 11.08.24 в 09:13
Станимир Стоилов

Гьозтепе на Станимир Стоилов започна с равенство в Суперлигата

Българският треньор Станимир Стоилов дебютира в турската Суперлига с отбора си Гьозтепе (Измир) с нулево равенство при гостуването на Анталияспор в 1-ия кръг. Гьозтепе се завърна в елита на Турция след две години пауза, а Стоилов беше човекът, който спечели промоцията. Срещата не изобилстваше от кой знае колко голови положения, като всеки..

публикувано на 11.08.24 в 06:09
Григор Димитров

Григор Димитров отпадна в Монреал

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" 1000 в Монреал (Канада) с награден фонд 6.8 милиона долара. Поставеният под номер 7 в схемата Димитров пропусна три мачбола във втория сет и отстъпи пред 62-ия в световната ранглиста Алексей Попирин (Австралия) с 6:4, 6:7(5), 3:6 за 2:38 часа. Димитров..

публикувано на 11.08.24 в 06:07

САЩ спечелиха пета поредна титла

Мъжкият баскетболен отбор на САЩ спечели пета поредна и рекордна общо 17-а титла от Олимпийски игри. В повторение на финала от Игрите в Токио звездният американски състав се наложи над домакините от Франция с 98:87 (20:15, 29:24, 23:25, 26:21) в препълнената зала „Берси“ в битката за златото на Олимпиадата в Париж. Франция остана със среброто..

публикувано на 11.08.24 в 06:04

Левски е неудържим, вече е лидер с 5 точки аванс

Александър Колев се разписа два пъти, а Мустафа Сангаре записа гол и асистенция за успеха на Левски с 3:0 като домакин срещу Крумовград в мач от четвъртия кръг на първенството.  "Сините" са с пълен актив от 12 точки и имат пет повече от четирите отбора с по седем зад тях. Левски контролираше изцяло играта срещу Крумовград през първото полувреме и успя..

публикувано на 10.08.24 в 23:20