Наполи и Милан със солидни победи

Наполи

Наполи разгроми Дженоа с 6:0 в мач от втория кръг на Серия А. Неаполитанците доминираха тотално и не показаха милост към съперника, записвайки втора поредна победа в калчото.

Мексиканецът Ирвинг Лосано даде начало на головата серия в 10-а минута и този резултат се запази до края на първата част.
След почивката Наполи довърши генуезците с още пет безответни гола, отбелязани от Пьотр Зелински, Дрис Мертенс, Лосано, Елиф Елмас и Матео Политано.

Втора поредна победа записа и тимът на Милан, който се наложи с 2:0 като гост на Кротоне.

Франк Кеси изведе "росонерите" от дузпа в добавеното време на първата част, а пет минути след почивката Браим Диас направи 2:0.

Равенство между Порто и Бенфика в Португалия

Порто и Бенфика завършиха 1:1 в голямото дерби от 14-ия кръг на португалското първенство. Двата тима си размениха по един гол преди почивката, а след нея резултатът остана непроменен. Алекс Грималдо даде преднина на Бенфика, а за "драконите" се разписа Мехди Тареми. Отавио беше най-важният отсъстващ в състава на домакините, но техният..

публикувано на 16.01.21 в 07:26

Унион (Берлин) излъга Байер (Леверкузен) с 1:0

Отборът на Унион (Берлин) излъга Байер (Леверкузен) с 1:0 в пърмвата среща от 16-ия кръг на германското футболно първенство. С успеха тимът от "Старото лесничейство" влезе в зона Шампионска лига, като събра 28 точки, колкото има и петия Борусия (Дортмунд), но с мач по-малко. Двубоят между Унион и Байер се получи доста равностоен, като и..

публикувано на 16.01.21 в 07:21

Лацио с победа над Рома в първото „Дерби дела Капитале“ на празния "Олимпико"

Отборът на Лацио победи с 3:0 големия си градски съперник Рома в първото в историята „Дерби дела Капитале“, което се игра пред празни трибуни на стадион "Олимпико" заради пандемията от Covid-19.Мачът беше от 18-ия кръг на Серия "А". Автор на първото попадение стана Чиро Имобиле в 15-ата минута след груба грешка в отбраната на Рома. В..

публикувано на 16.01.21 в 07:16
Александър Везенков

Кливланд вече притежава правата на Александър Везенков за НБА

Отборът на Кливланд Кавалиърс е новият притежател на правата на Александър Везенков за Националната баскетболна асоциация. "Кавалерите" се сдобиха с тях като част от мегасделката, която изпрати "Най-полезния играч" в лигата за 2018 година Джеймс Хардън от Хюстън Рокетс в Бруклин Нетс.   25-годишният българин, който играе в гръцкия..

публикувано на 16.01.21 в 07:11
Рилски спортист атакува коша.

Победи за Рилски спортист и Левски

Водачът в класирането на Националната баскетболна лига Рилски спортист победи със 108:91 (34:26, 25:19, 24:20, 25:26) бургаския Черноморец в мач от 13-ия кръг на шампионата при мъжете. В Самоков домакините нямаха особени затруднения да постигнат 11-ия си успех в 12 мача от началото на сезона, като бяха точни при почти 3/4 от стрелбите си за 2 точки и при..

публикувано на 15.01.21 в 20:57
Владимир Зографски

Зографски отпадна в квалификацията в Закопане

Българинът Владимир Зографски не успя да преодолее квалификацията на голямата шанца в Закопане (Полша), пореден кръг от Световната купа по ски скок. 27-годишният Зографски скочи 112,5 метра, които му донесоха само 88,3 точки и 53-то място в класирането от 55 участници в пресявките. За състезанието в неделя се класират първите 50 от днешната..

публикувано на 15.01.21 в 20:05

Микулич тренира с Левски

Отборът на Левски проведе първата си тренировка от зимния подготвителен лагер в Умаг, Хърватия. "Сините" пристигнаха късно в четвъртък в хотел "Melia Coral", който ще бъде база на отбора до 3 февруари. Първа тренировка със "синия" екип направи хърватският вратар Звонимир Микулич. По индивидиален план се подготвяха Найджъл Робърта и Симеон Славчев...

публикувано на 15.01.21 в 18:57