Ръководството на циментовия завод в Златна Панега е предприело всички необходими противоепидемични мерки за ограничаване разпространението на коронавируса след като бяха установени положителни проби сред работещите в предприятието. От Регионалната здравна инспекция в Ловеч съобщиха за двама новозаразени там от петимата в областта за последното денонощие.
С положителни проби са двама мъже от Плевен и ловешкото село Кирчево, които са били контактни на първия заразен в завода.
Направено е изследване на всички работещи в предприятието. Незабавно са изолирани всички близки контактни на положителните случаи на работното място и от организирания транспорт до Плевен. Те ще бъдат допуснати на работа след получаване на отрицателен резултат от тестовете. В завода е проведена крайна огнищна дезинфекция в работния сектор и служебния транспорт. Ограничен е достъпа на посетители и подизпълнители, с изключение на неотложни случаи, за подсигуряване на непрекъсваемия режим на работа на завода.
За последното денонощие новозаразените с коронавирус в Ловешка област са петима, с които общия брой на заболелите става 92.
Активните случаи са 21, от които 11 са на домашна изолация и 10 лица са хоспитализирани, Оздравелите лица са 68.
Дали ще има примирие в Украйна остава неясно. Мир - още повече. Да не говорим за условията - както за примирие, така и за справедлив мир. В нито един момент от преговорите не е станало дума за хората в окупираните украински територии. Как се живее под руска окупация? Например в Херсон? Русия смята цялата област за своя, въпреки че Херсон..
Кметовете на девет от районите в Столична община излязоха със специална позиция във връзка с повторното преброяване на бюлетини от предсрочните парламентарни избори на 27 октомври миналата година. В нея те посочват, че се противопоставят на опитите да се правят внушения за "изчезване" или "кражби" на бюлетини или нерегламентиран достъп до..
Двама младежи на 20 и 21 години, и мъж на 32 години са загинали в катастрофа, станала малко след полунощ на пътя Гоце Делчев - граничен пункт "Илинден". По информация на полицейските екипи, пристигнали на място, лекият автомобил, управляван от 21-годишния мъж от село Ново Лески, е излязъл от пътното платно и се е блъснал в крайпътен скат...
Стриктен полицейски контрол има в 30-километровата гранична зона по границите с Гърция и Румъния, съобщи директорът на "Гранична полиция" Антон Златанов. Той поясни, че след влизането в Шенген проверки се прави на всеки път, който води от и до съседните ни държави. "На българо-гръцката граница основен приоритет е да не допуснем изместване на..
Митинг в подкрепа на европейските ценности е насрочен за днес в Букурещ и редица други градове в Румъния, както и в няколко европейски столици. Организацията "Корупцията убива" съобщи, че демонстрацията под наслов "Евроманифест" ще се състои от 17:00 часа на Площада на победата в Букурещ. Подобни митинги ще има също в Тимишоара, Орадя, Брашов,..
Профилираната природо-математическа гимназия в Ловеч е домакин на традиционното национално пролетно състезание по физика, което ще се проведе днес, а обявяването на резултатите и награждаването е утре. В състезанието, което започва в 8:30 ч. ще участват 330 ученици от 7 до 12 клас от училища от цялата страна. Те са разпределени в шест..
Американските планове за налагане на мита за чипове може да засегнат развитието на суперкомпютрите в Европа и България, прогнозира министърът на външните работи Георг Георгиев. Той даде писмен отговор на въпрос за ефекта и последиците за българската икономика при въвеждане на мита върху вноса на стоки от Европа в САЩ, заданен от депутата от..
Положението върви натам, че избори може би предстоят! Това прогнозира пред БНР социологът Андрей Райчев и коментира: " Настъпва хаос благодарение..
Сега да се направи демократично, да се върне Конституцията, да има служебни правителства, нови избори, ако има кой да им гласува, и президентът..
Симфоничният оркестър на БНР ще представи концерта "Съдбовни знаци" на 14 март, петък, от 19 часа в зала "България". Радиосимфониците ще представят..