Джокович сломи Циципас и ще спори с Надал за трофея в Париж

Новак Джокович

Новак Джокович пречупи Стефанос Циципас след страхотна четиричасова битка на Откритото първенство на Франция по тенис, класирайки се за финала след 6-3, 6-2, 5-7, 4-6, 6-1.

Световният номер 1 грабна аванс в резултата след пробив в началото на двубоя, като спаси четири точки за пробив на собствено подаване. Във втората част гъркът започна оптимистично, но след преднина от 2-1 загуби 5 безответни гейма и изостана с два сета. В третия сърбинът достигна до пробив в деветия гейм и сервираше за мача, но Циципас направи за първи път брейк в срещата и се върна в двубоя, спасявайки и мачбол за Джокера. Гръцкият тенисист вдигна оборотите и заслужено намали дефицита.

Силната му игра продължи и на старта на четвъртия сет, когато той стигна до нов пробив, но Джокович върна брейка. Шампионът от 2016 на няколко пъти можеше да направи нов пробив, но Циципас показа невероятна психическа устойчивост и не само спаси дузината възможности, но и проби на свой ред, за да вкара срещата в заключителен пети сет. Там обаче физическият резерв на гърка се изчерпа и Джокович сломи съпротивата му след 6-1 гейма. Световният номер 1 достигна до своя пети финал в Париж след 2012, 2014-2016, като триумфира през 2016 в спора за трофея с Анди Мъри.

Той ще се бори да стане първия играч в историята, който има поне по две титли от всеки един от турнирите от Шлема. Негов съперник в неделя ще бъде Рафаел Надал – 12-кратният шампион в надпреварата, който по-рано надигра Диего Шварцман в три сета и няма загубен финал във френската столица. Двамата се срещнаха във финалите през 2012 и 2014, когато успехите бяха за испанеца, и двата пъти в четири сета.

ЦСКА 1948 измъкна 1:0 от Берое

ЦСКА 1948 победи Берое с 1:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Васил Шопов реализира единствения гол в мача в началото на второто полувреме. С победата новакът в елита прекъсна серия от три поредни мача без успех в елита и се изкачи на пето място в класирането в с 23 точки. Берое остава седми с 18 точки. Първото полувреме бе равностойно, но домакините..

публикувано на 05.12.20 в 16:13
Филип Зубчич

Хърватин спечели гигантския слалом в Санта Катерина

Хърватинът Филип Зубчич постигна втората си победа в състезания от Световната купа по ски алпийски дисциплини, след като триумфира в гигантския слалом в италианския курорт Санта Катерина Валфурва. Зубчич бе шести след първия манш, но показа брилянтно каране във втория и се справи най-добре с обилния снеговалеж. Той постигна общо време от 2 минути и 15.06..

публикувано на 05.12.20 в 15:40
Лидерът в общото класиране Йоханес Бьо остана трети.

Шведска победа в биатлона, Владо Илиев е 30-ти

Шведът Себастиан Самуелсон постигна първа индивидуална победа в кариерата си за Световната купа по биатлон, след като триумфира в преследването на 12.5 км в Контиолахти (Финландия). 23-годишният Самуелсон, който е олимпийски шампион в тази дисциплина от Пьончан 2018, пропусна само една мишена при последната си четвърта стрелба и измина трасето за 32:26.7..

публикувано на 05.12.20 в 15:31

Локо (Сф) падна в Созопол, треньорът пое вината

Локомотив София загуби гостуването си на Созопол с 0:2 в 16-ия кръг на Втора футболна лига и пропусна възможността да оглави класирането. Старши треньорът на столичани Иван Колев беше видимо разочарован от поражението, но пое изцяло вината за лошия резултат. "Загубихме трети мач от първенството, имаме и още две равенства, но все срещу отбори, които..

публикувано на 05.12.20 в 15:13

Глобиха българския биатлон за нарушена карантина

Българският национален отбор по биатлон е наказан с финансова глоба заради нарушаване на протоколите срещу коронавируса на световната централа (IBU), съобщи ДПА. Причината е, че член от тима е влязъл в нерегламентиран "близък контакт" с поставените под карантина във Финландия преди стартовете за Световната купа в Контиолахти през миналия уикенд..

публикувано на 05.12.20 в 14:55
Цветелин Чунчуков

Стяуа набеляза български нападател

Лидерът в румънското футболно първенство Стяуа Букурещ проявява интерес към българския нападател Цветелин Чунчуков от Академика Клинчени, съобщава sport.ro. Както е известно, столичани следят и неговия съотборник Георги Пашов, който беше препоръчан на клубната управа за подсилване на дясната зона на защитата от помощник-треньора Михай Пинтили през..

публикувано на 05.12.20 в 14:41
Александър Лазаров

Лазаров отпадна на четвъртфиналите в Анталия

Националът за купа "Дейвис" Александър Лазаров отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 8 Лазаров загуби от четвъртия в схемата Евгений Тюрнев (Русия) с 6:3, 3:6, 4:6. Двубоят беше прекъснат вчера заради дъжд при 5:4 гейма и сервис на Тюрнев в..

публикувано на 05.12.20 в 09:59