Мароканци спечелиха Софийския маратон с рекорд на трасето

Йозеф Сбай

Мароканците Юсеф Сбай и Радуан Нуини спечелиха 37-мото издание на Софийския маратон, като пресякоха финалната линия заедно.

Двамата поставиха и рекорд на трасето от 2 часа, 13 минути и 3 секунди. С фотофиниш за победител бе обявен Сбай. Третото място остана за холандеца Мохамед Али с 2 часа, 16 минути и 20 секунди.

Рекорд на трасето при жените постави и украинката Виктория Хапилина, която постигна впечатляващия резултат от 2 часа, 27 минути и 59 секунди.

Втора завърши кенийката Джебет Наоим с 2 часа, 28 минути и 41 секунди, а трета е сънародничката и Синтия Косгей с 2 часа, 32 минути и 10 секунди.

От българите в класическата маратонска дистанция най-силни резултати постигнаха Росен Лилов, който завърши 12-и с 2 часа, 40 минути и 29 секунди и Надежда Ангелова с 3 часа, 1 минути и 53 секунди.

В полумаратонската дистанция победата победата грабна Жан Симукека от Руанда с 1 час, 5 минути и 17 секунди. Втори на една секунда остана кениецът Джоаш Коеш, а трети на седем секунди от победителя е украинецът Богдан Семьонович.

При жените Наталия Семьонович (Украйна) победи с 1 час, 15 минути и 28 секунди. Втора с време от 1:16:07 часа остана Аделин Мусабиейезу от Руанда, а на почетната стълбичка се качи и Маринела Нинева с 1:17:33 часа. Състезтелка на "Атлет" Мездра спечели държавната титла по полумаратон, като остави зад себе си Симона Неделчва (1:18:19 часа) и Кристина Иванова (1:24:31), които завършиха четвърта и пета в общото класиране при дамите.

При мъжете държавен шампион в полумаратона е Исмаил Сенанджи с 1:06:57 часа, следван от Митко Ценов с 1:09:45 и Мирослав Спасов с 1:09:48 часа.

В най-кратката дистация на 10 километра участие взеха и най-много бегачи - 1100, като победител стана Иван Попов с 34 минути и 55 секунди. Втори на две секунди остана Сава Тодоров, а трети с 37 минути и 19 секунди и Николас Матеос от Испания. При жените Лиляна Георгиева триумфира с 39:09 минути, пред Силвия Георгиева с 39:36 минути и Адриана Поп Арсова от Северна Македония с 40:03 минути.

Близо 2 500 души застанаха на старт в днешния ден, като към 400 от тях се записаха за класическата дистанция от 42 километра.

"В условията на пандемия много състезания бяха отменени, но нашият маратон се провежда. Тази година трасето е ново и по-удобно за участниците. Поздравявам организаторите за отличните условия, които предоставят и пожелавам на всички стартирали да финишират, защото самото завършване е успех. Самият факт, че тук участват над 2500 души, 300 от които са чужденци, показва интереса към софийския маратон. Организацията на спортни събития в такива условия е изпитание за всички, но организаторите имат огромен опит и всички правила и норми са спазени, така че аз съм изключително доволен от това, което виждаме като организация и като интерес към маратона", заяви спортният министър Красен Кралев, който връчи шампионския венец на победителя Сбай.

Марк Христов

Марк Христов тръгна успешно на Големия шлем по джудо в Казан

Марк Христов продължава победния си ход на турнира от Големия шлем по джудо в руския град Казан. Представителят ни в категория до 73 килограма записа втора победа в Русия. Възпитаникът на Свилен Скерлев се справи със сребърния европейски медалист за юноши от миналата година Лука Капанадзе (Грузия), след като го победи с вадзари.  Победата обаче не..

публикувано на 06.05.21 в 12:58
НБА

Резултатите в НБА

Мачове от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА): Орландо - Бостън 96:132 Кливланд - Портланд 105:141 Атланта - Финикс 135:103 Хюстън - Филаделфия 115:135 Индина - Сакраменто 93:104 Милуоки - Вашингтон 135:134 Минесота - Мемфис 135:139 Денвър - Ню Йорк 113:97 Юта - Сан Антонио  126:94 Лидери в отделните дивизии: Източна..

публикувано на 06.05.21 в 10:12

Резултатите в НХЛ

Мачове от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ): Кълъмбъс - Нешвил 4:2 НЙ Рейнджърс - Вашингтон 2:4 Отава - Монреал 5:1 Тампа Бей - Далас 6:2 Минесота - Лас Вегас 2:3 след продължение Сейнт Луис - Анахайм 2:3 след дузпи Калгари - Уинипег 0:4 Сан Хосе - Колорадо 3:2 Аризона - Лос Анджелис 2:4 Лидери в дивизиите:..

публикувано на 06.05.21 в 10:06

Тухел: Отиваме в Истанбул, за да спечелим трофея

Мениджърът на Челси Томас Тухел заяви, че отборът му ще замине за Истанбул за финала на Шампионската лига с ясната амбиция да победи Манчестър Сити и да спечели трофея. Вчера "сините" от Лондон победиха Реал Мадрид с 2:0 у дома и по този начин отстраниха съперника си с общ резултат 3:1, за да се класират за първия си финал в най-престижния европейски..

публикувано на 06.05.21 в 08:20
Живко Миланов

Живко Миланов разтревожен от тежката ситуация в Левски

Помощник-треньорът на Левски Живко Миланов за пореден път предупреди, че ситуацията в клуба е много тежка, а лицензът на „сините” е силно застрашен. „Имаше моменти, от които съм доволен, както и такива, от които не бях. По-важното е, че това са млади футболисти от нашата школа и се пребориха, за да извоюват победата”, заяви Миланов след победата..

публикувано на 06.05.21 в 06:01

Английски финал в Шампионската лига

Отборът на Челси ще бъде съперник на Манчестър Сити във финала на Шампионската футболна лига на Европа.  В полуфинал-реванш в Лондон, Челси  победи Реал Мадрид с 2:0 с голове на Тимо Вернер и Мейсън Маунт и с общ резултат 3:1 е краен победител. Финалът е на 29-ти май.

публикувано на 05.05.21 в 23:53

Отборът на Левски най-после усети вкуса на победата

Левски прекъсна поредицата от мачове без успех .  “Сините” надиграха с 2:0 Царско село във визитата си от първия кръг на плейофите, който е 27-и в Първа Лига.  17-годишният Марин Петков отбеляза първото попадение в елита на България още в 9-ата минута на мача, а завърналият се на терена след повече от седем месеца Борислав Цонев (88) също се разписа в..

публикувано на 05.05.21 в 22:00