В Спешна помощ Сливен е започнала вътрешна проверка за случай на пациент, откаран в хладилна камера на гробищата в града, но след това се е върнал към жизнените си функции.
В момента той е в кома, в реанимация на областната болница. Сигналът за жив човек в хладилната камера е подаден от служителите на погребалната агенция. Все още не ясно кой е подписал смъртния акт на 72 годишния мъж.
Според съседи на потърпевшия в сливенския квартал „Дружба“ - полиция, пожарна и линейка е имало пред блока в деня, когато мъжът е открит мъртъв в дома си според първоначалната експертиза.
"Ние разбрахме, защото почукаха на нашата врата. Това се случи вчера по обяд“, казват съседи.
Управителят на погребалната агенция, която е трябвало да съхрани трупа до завръщането на близките от чужбина - Бисер Тодоров, разказа какво са видели неговите служители:
"Забелязват, че човекът леко трепва, после леко отваря устата - веднага се обаждат. Бърза помощ пристига с полиция, но конкретно за случая има смъртен акт."
Той каза още, че не знае кой е издал констатацията за смъртта.
“112, обърнете се към 112 да ви кажат кой екип от Бърза помощ е ходил там и е констатирал смъртта“, каза Тодоров.
Директорът на МБАЛ „Д-р Иван Селимински“ - д-р Васислав Петров, също каза, че не знае кой лекар е потвърдил смъртта:
"Не мога да ви кажа. Ние ще напишем писмо до РЗИ, в което да представим случая и да се извърши проверка".
Д-р Юлия Бянкова от реанимация коментира състоянието на човека:
"Всички показатели от клиничните изследвания са извън нормите. В много тежко състояние е човекът".
Роднините на възрастния мъж живеят в САЩ и Великобритания и се очаква да си дойдат в петък в България.
ОДМВР-Перник е получила отлична оценка за работата си от министъра на вътрешните работи Даниел Митов и гл. секретар на МВР Мирослав Рашков, съобщи регионалният говорител на полицията в Перник Венцислав Алексов. Днес министърът и главният секретар присъстваха на годишния отчет на дирекцията. Заради ангажимент на министър Митов предварително..
Ще инициирам промяна в Закона за предучилищното и училищното образование, която да ограничи възможността кметовете на общини да обявяват еднолично неучебни дни, написа министърът на образованието и науката Красимир Вълчев в официалния си профил във Фейсбук. Утре ще бъде неучебен ден за училищата в София заради протестите в наземния градски транспорт,..
В Лом пръскат срещу комари по въздух и земя. Заради неблагоприятни метеорологични условия отложиха за утре първата обработката с дрон. Ако не вали в сряда вечерта ще има и наземно пръскане. Лоши метеорологични условия не позволиха днес в Лом да се извърши обработка срещу комари с дрон. Пръскането ще бъде направено утре, съобщиха от общината...
Диян Стаматов, директор на 119-то училище в София и председател на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета, определи като "изключително неправилно" решението на кмета на София Васил Терзиев да определи утрешния 14-ти май за неучебен за училищата в столицата: "За мен това е сериозен проблем за родителите в начален етап,..
Американският президент Доналд Тръмп и саудитският престолонаследник Мохамед бин Салман подписаха в Рияд споразумение за стратегическо икономическо партньорство по време на регионалното посещение на Тръмп. То включва споразумения за енергетика, минно дело и отбрана. Съединените щати сключиха сделка за продажбата на оръжия на стойност 142..
Учудва ме спокойствието и нехайството на кмета и на администрацията за това, което се случва в Столичния градски транспорт . Това каза пред БНР Иван Таков, председател на групата на "БСП за България" и на комисията по транспорт и пътна безопасност в СОС. "Абсолютно безотговорно поведение на Васил Терзиев е обявяването в последния момент на..
Министърът на финансите Теменужка Петкова и Народната банка се придържат към искането си и конвергентният доклад ще бъде изготвен в началото на юни - това каза еврокомисарят по икономиката Валдис Домбровскис. На въпрос дали има нещо, което би забавило доклада, той отговори: "Не мога да коментирам вътрешни работи, но проведохме разговор с..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на..
Единственият изход е отстраняване на президента , изказа мнение пред БНР икономистът Красен Станчев. В предаването "Преди всички" той коментира..
Ако си политик, който иска да има политическо бъдеще, ще следваш мнозинството от българските избиратели. В чл. 1 от Конституцията пише, че решенията..