Ботев изпусна победата над Етър в последните секунди

Снимка: facebook Ботев (Пловдив)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Етър (Велико Търново) завърши 1:1 в мач от деветия кръг на Първа лига по футбол. Това бе първата среща на "жълто-черните" под ръководството на новия треньорски тандем Петър Пенчев и Георги Онов. Гостите изравниха резултата в самия край на двубоя. Преди двубоя на входовете на стадиона бяха сложени кутии, в които феновете пускаха пари за спасението на любимия си "жълто-черен" тим.

В 5-ата минута Славчо Шоколаров стреля, но Христо Иванов запази вратата си суха. Домакините продължиха да бъдат по-активни и стигнаха до гол. В 18-ата минута Тодор Неделев центрира, вратарят на гостите се размина с топката и от това се възползва Джонатан Перейра, който от удобна позиция реализира гол за 1:0. Гостите опитаха да реагират. В 26-ата минута Пламен Крачунов насочи топката с глава към съотборника си Преслав Боруков, но Георги Аргилашки се намеси навреме и хвана топката. Пет минути  по-късно Тодор Неделев намери Филип Филипов на удобна позиция, който обаче стреля в тялото на противников бранител и спечели единствено корнер.  "Канарчетата" започнаха по-уверено второто полувреме. В 47-ата минута Тодор Неделев изведе Димитър Тонев сам срещу вратаря на великотърновци. Младият талант на домакините стреля неточно, а можеше да подаде на съотборника си Атанас Илиев. В 62-ата минута Атанас Илиев излезе сам срещу Христо Иванов, но не успя да го преодолее.

Три минути по-късно "болярите" организираха опасна атака, при която Преслав Боруков стреля, но  Георги Аргилашки хвана коженото кълбо. В 57-ата минута Даниел Пехливанов излезе сам срещу Георги Аргилашки  и стреля, но вратарят на пловдивчани спаси. В 62-ата минута Атанас Илиев излезе сам срещу Христо Иванов, но не успя да го преодолее. След 15 минути по-късно  Мите Цикарски намери центрира към  Атанас Илиев, който с глава прати топката над вратата на противника. В 83-ата минута Тодор Неделев центрира, но Атанас Илиев отправи неточен удар.

Дебют за Ботев  направиха новото попълнение Салиф Сисе и Димитър Пройчев, които влязоха в игра в края на срещата. В последните секунди на третата минута на даденото от рефера продължение след разбъркване пред вратата на домакините Преслав Боруков изравни за 1:1.

Красимир Инински

Инински: Спирането на спорта ще се отрази на имиджа на страната

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Иниснки изрази безпокойството си от възможността спортът в България да бъде спрян като мярка против пандемията от коронавируса. "Като човек на спорта съм съпричастен към усилията на здравните власти, както посочихме и в отвореното писмо до премиера Бойко Борисов, здравния министър Костадин Ангелов и..

публикувано на 25.11.20 в 07:26
Зинедин Зидан

Зидан: Футболът не е интерес с този календар и многото контузии

Футболът не е особено интересен в толкова сгъстен календар и с толкова много контузии, заяви треньорът на Реал (Мадрид) - Зинедин Зидан, чийто отбор играе днес срещу Интер в мач от Шампионската футболна лига на Европа. Реал (Мадрид) ще бъде без водещия си реализатор Карим Бензема и капитана Серхио Рамос, които имат мускулни контузии. Ключовият халф..

публикувано на 25.11.20 в 07:21
Михаел Решке

Шалке се раздели с техническия си директор и освободи трима играчи

Последният в класирането на германското футболно първенство Шалке се раздели с техническия директор Михаел Решке, а трима играчи са изхвърлени от основния състав, съобщават местните медии. "Искаме да благодарим на Михаел Решке за свършената работа в тези толкова тревожни времена. В крайна сметка обаче ние имахме различна визия за бъдещето на клуба",..

публикувано на 25.11.20 в 07:14
Филипе Коутиньо от Барселона е атакуван от двама от Динамо (Киев).

Крупни победи за Барселона и Манчестър Юнайтед (резултати и класиране)

Челси допусна гол за първи път, но продължи доминацията си в тазгодишното издание на Шампионската лига по футбол. Лондончаните се наложиха с 2:1 като гости на Рен и водят в група "Е" с актив от десет точки, колкото обаче има и Севиля след четвъртия си мач. Днес андалусийците победиха Краснодар като гости със същия резултат. Челси, който се намира в серия..

публикувано на 25.11.20 в 00:07

Марица стартира със загуба в Шампионската лига

Марица започна тазгодишното си участие в Шампионската лига по волейбол за жени с тежка загуба с 0:3 (17:25, 19:25, 13:25) срещу френския Мюлуз. Маричанки не успяха да се противопоставят на днешния си съперник и така и не се доближиха до победа в гейм. Александра Миланова записа 14 точки за пловдивчанките и бе единствената, която премина границата от..

публикувано на 24.11.20 в 22:08

И БОК се обяви срещу спортната карантина

Български олимпийски комитет изцяло подкрепя отвореното писмо на повече от 20 спортни федерации, призоваващо правителството да не се блокира изцяло спорта заради пандемията от корона вирус. "В момент, когато се очаква хората да бъдат задълго по домовете си, спортът е изключително нужен за поддържане на здравен и жизнен тонус в тези трудни времена", пишат..

публикувано на 24.11.20 в 20:36

Монтана би, но отпадна за Купата на CEV

Монтана надви Аркада Галац с 3:2 (25:18, 16:25, 25:20, 21:25, 15:9) в среща-реванш от втория по сила европейски клубен турнир по волейбол за мъже за Купата на CEV, но отпадна на 1/16-финалната фаза.  Румънците спечелиха първата среща с 3:0 и се класираха с двата взети гейма в зала "Младост". Монтана спечели първия и третия гейм, но загуби решаващия..

публикувано на 24.11.20 в 20:16