Лудогорец и Павел Върба се разбраха за прекратяване на договора

Павел Върба

Ръководството на футболния ни шампион Лудогорец постигна споразумение с досегашния старши треньор Павел Върба и с асистента му Зденек Бечка за разтрогване на договорите им с клуба по взаимно съгласие. Мартин Тихачек остава в треньорския щаб и ще продължи да изпълнява задълженията си като треньор на вратарите.

Както е известно, Лудогорец ще бъде воден от Станислав Генчев, който вчера направи повторен дебют на кормилото на състава при успеха с 3:1 над Монтана като гост за първенство. Клубът благодари на Павел Върба и Зденек Бечка за свършената работа и им пожелава успех.

Фенербахче изпусна първото място след драма с Бешикташ

Фенербахче се размина с върха в класирането в турската Суперлига, след загуба от Бешикташ с 3:4 в двубой от 10-ия кръг.  Едноличен лидер остана Аланияспор, който надви с 1:0 Коняспор и събра актив от 23 точки. "Фенерите" вървят трети с 20, колкото има и втория Галатасарай. Въпреки успеха Бешикташ върви четвърти с актив от 16 точки. Двубоят срещу..

публикувано на 30.11.20 в 07:06
Давид Луис и Раул Хименес са ранени след сблъсък.

Арсенал се предаде у дома

Арсенал загуби с 1:2 от Уулвърхямптън в двубой от поредния 10-и кръг на Висшата лига. "Вълците" се изкачиха на 6-та позиция със 17 точки, докато лондончани са 15-и с 13 пункта. Двубоят започна с неприятна ситуация в наказателното поле на Арсенал. Раул Хименес от гостите пострада след сблъсък с Давид Луис в наказателното поле. Мексиканският нападател се..

публикувано на 30.11.20 в 06:15
Матео Политано вкарва последния гол.

Наполи разби Рома с 4:0 в памет на Марадона

Наполи победи Рома с 4:0 и ги свали от 4-ото място в калчото след 9-ия кръг. Наполитанците излязоха със специални екипи в синьо и бяло райе, за да подчертаят връзката си с Диего Марадона, който почина преди 4 дни. Наполи събра 17 точки и измести Рома, които пък инкасираха първа загуба от пет мача в първенството. Домакините имаха надмощие през по-голямата..

публикувано на 30.11.20 в 05:55
Националите ни загубиха от Гърция със 78:84

Баскетболистите ни изпуснаха успеха срещу Гърция

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол записа второто си поредно и общо трето поражение в квалификациите за европейското първенство. Играчите на Росен Барчовски загубиха от Гърция със 78:84 точки след продължение в четвъртата си среща от група "H", играна в Сараево. Нашите могат да съжаляват, защото водеха през резултата до последната..

публикувано на 29.11.20 в 21:18
ЦСКА София победи съименниците си от ЦСКА 1948 с 2:0

ЦСКА София спечели срещу съименниците си

ЦСКА София победи съименниците си от ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 14-ия кръг на футболното ни първенство. Още  5-а минута гостите от ЦСКА 1948  можеше да поведат, но вратарят Густаво Бусато излезе навреме и блокира останалия сам срещу него Андон Гущеров. "Червените" поведоха с първата си по-сериозна атака. Али Соу бе оставен непокрит в центъра на..

публикувано на 29.11.20 в 21:10
Люис Хамилтън

Люис Хамилтън победи и в Бахрейн

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън с Мерцедес спечели 11-ата си победа за сезона във Формула 1, след като завърши на първо място в състезанието за Гран при на Бахрейн, белязано от много тежка катастрофа и рестарт. Втори финишира пилота на Ред Бул - Макс Верстапен, а третото място на подиума зае съотборника му Алекс Албън. На старта..

публикувано на 29.11.20 в 19:45
Боряна Калейн

Боряна Калейн остана четвърта в Киев

Боряна Калейн и Катрин Тасева заеха съответно четвърто и седмо място в многобоя при жените на 36-о европейско първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна). Калейн зае четвъртата позиция, като до последно се бореше за медал, но изпускането на бухалка в последното й изпълнение практически я лиши от място на почетната стълбичка. Тя..

публикувано на 29.11.20 в 19:13