Covid-отделенията във всички големи столични болници са пълни, разкриват се нови легла, но няма достатъчно персонал. В най-голямата спешна болница в страната - "Пирогов", отделят два етажа за настаняване на заразени с коронавирус пациенти и лекари. В същото време повечето болници, които съгласно заповедта на здравния министър трябваше да осигурят легла за лечение на пациенти с коронавирус, изпитват затруднения.
Всичките 70 легла в Пулмологията и в Инфекциозното отделение на столичната болница „Света Анна“ са заети, както и 5-те реанимационни легла за пациенти с Covid.
В белодробната болница "Св. София", която разполага с 49 легла за пациенти с коронавирус, от които 5 интензивни, също няма места, съобщи директорът д-р Любчо Пенев.
61 медици от персонала на спешната болница „Пирогов“ са с ковид, заразени са и 60 пациенти на болницата, съобщи за bTV директорът проф. Асен Балтов:
"От днес започва преразпределение на етажите, така че ще бъдат обособени два етажа - един за пациенти, които ще бъдат лекувани за техните основни заболявания Разбира се, и за това, че са заразени с Covid ще бъдат под активно наблюдение денонощно. По същия начин ще процедираме с един етаж, който ще бъде изцяло за персонала на "Пирогов"".
3 отделения в "Пирогов" са затворени, поради липса на персонал. Търсят се млади медици, които да поемат работата в тях, каза още проф. Балтов. В Алекснандровска болница всички легла са заети, разкриват се и нови.
В университетската болница "Св. Иван Рилски" има общо 40 легла, но само за пациенти диагностицирани с коронавирус по време на лечението си там.
По-скоро става въпрос за групировки , не за идеологически различия. Това каза след избора на председател на БСП социологът Кольо Колев от агенция "Медиана" в интервю за БНР. Зафиров е избран за председател на БСП с 422 гласа, Гуцанов има 365 Зафиров: БСП да си върне статута на първа политическа сила - това е основна задача По..
ДСБ започват подготовка за предстоящите през 2026 г. президентски избори , съобщиха от партията след заседание на Изпълнителния ѝ съвет в събота. Поема се ангажимент ДСБ да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с партньорите си от "Демократична България". Партньорите от "Продължаваме промяната"..
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио замина от Израел за Саудитска Арабия днес, след като потвърди американската подкрепа за еврейската държава на срещи в Ерусалим, предаде АФП. В Рияд първият дипломат на САЩ ще се срещне със саудитските лидерите, а след това ще посети ОАЕ в първата си регионална обиколка на поста. Израелският кабинет..
Българската аграрна камара организира утре кръгла маса "Мястото на българския производител на храни на българския пазар" . Междувременно работна група в Министерството на земеделието ще обсъжда заявени промени в законодателството, засягащи агрохранителните вериги и ценообразуването. За да стигне една храна до търговската верига, някой..
Обществените организации, които инициираха първия бойкот на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, ще представят резултатите от акцията си. На пресконференция днес те ще призоват за втори отказ от пазаруване на 20 февруари. Петкова: 28.8% е бил спадът в оборотите на големите вериги в деня на бойкота В писмо до медиите тази..
Справедлив мир за Украйна няма да има. В това е категоричен журналистът Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР и БНТ в Москва. В предаването "Преди всички" той коментира планираните за днес срещи в Париж и Рияд относно ситуацията в Украйна и плановете на САЩ. В Рияд и Париж започват важни преговори за Украйна и европейската отбрана..
Опасно зимно време създаде рискове за повече от 100 милиона души в югоизточната част на Съединените щати. Наводнения, кални свлачища и силни ветрове оставиха десетки хиляди без ток, а властите съобщават за най-малко 10 смъртни случая. Девет от жертвите на лошото време са от щата Кентъки, а десетата потвърдена жертва е от Джорджия,..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Правителството ще чака европейските данни за инфлацията, които излизат на 24 февруари, за да знае "дали да се напъва" с бюджета , а финансовият..