Английските отбори с пълен актив, Милан падна от Лил (резултати и класирания)

Джо Уилок бележи гол за Арсенал срещу Молде.

Английските Арсенал и Лестър Сити, германският Хофенхайм и испанският Виляреал единствени останаха с пълен актив след срещите от третия кръг на Лига Европа.

Арсенал отнесе с 4:1 гостуващия норвежки Молде в група "В", след като реализира обрат. Скандинавците поведоха в средата на първото полувреме с гол на Мартин Елингсен, но след това си вкараха два автогола чрез Кристофер Хауген в края на първото полувреме и чрез Шериф Синян след малко повече от час игра. До края Никола Пепе вкара и асистира за четвъртия гол на Джоузеф Уилок.

Лестър срази португалския Брага с 4:0 на "Кинг Пауър Стейдиъм" в група "G". Келечи Инеаначо вкара първите два гола и асистира за третия на Денис Прает. ДЖеймс Мадисън оформи успеха на островитяните в 78-ата минута. Хофенхайм беше още по-убедителен в група "L" след 5:0 над гостуващия Слован Либерец. Мунас Дабур се разписа след асистенции на Роберт Сков през първото полувреме, а след почивката Флориан Грилич от фаул направи резултата класически. Резервата Саргис Адамян оформи успеха с две бързи попадения в последната четвърт на мача.

Виляреал пък срази гостуващия Макаби Тел Авив с 4:0 в група "I". Карлос Бака вкара първите два гола за испанците в началото на двете полувремена, а след това асистира на третия на Алекс Баена. 20-годишният младок Пер Ниньо, който влезе като резерва на мястото на Бака четвърт час преди края, се разписа при дебюта си в Евротурнирите, за да оформи победата в 81-ата минута.

Лил поднесе една от изненадите на кръга, след като победи Милан с 3:0 като гост в група "Н" и нанесе първо поражение на италианския си съперник през сезона. Турският нападател Юсуф Язъджъ реализира хеттрик, а със 7 точки французите изместиха с точка "червено-черните" от върха на класирането.

В група "D" лидерите Бенфика и Рейнджърс, които имаха по две победи досега, направиха зрелищно равенство 3:3 в Лисабон.
Домакините останаха с човек по-малко на терена още в 19-ата минута след директен червен картон на Николас Отаменди, който повали в гръб в дъгата пред пеналта откъсналия се сам срещу вратаря Райън Кент. С човек повече шотландците взеха аванс от 3:1, но допуснаха изравняване с късни голове на Рафа Силва и на резервата Даврин Нунес в добавеното време.

България с четири финала на ЕП по спортна гимнастика за младежи в Римини

Давид Иванов се класира за четири финала на Европейското първенство по спортна гимнастика за младежи, което се провежда в италианския град Римини. Иванов ще спори за отличията в многобоя, както и на финалите на кон с гривни, халки и успоредка. В многобоя Давид Иванов събра 79.132 точки, което е трети по сила резултат. Брат му Йоан Иванов е на 27-а..

публикувано на 25.04.24 в 21:39

Красота, зрелище и осем гола на стадион "Ивайло" по повод 100 години ФК Етър

Истинско футболно зрелище сътвориха звездните отбори на Етър и България, които се срещнаха по случай 100-годишния юбилей на "болярите". Зрителите на стадион "Ивайло" станаха свидетели на страхотни отигравания от играчи, които напомниха за най-добрите си години по време на състезателните си кариери. Сборният тим на България, чийто капитан беше Христо..

публикувано на 25.04.24 в 20:47
100 години Етър

Стоичков и Балъков почетоха паметта на Трифон Иванов

Футболните легенди Христо Стоичков и Красимир Балъков - единствените българи в идеалния отбор на световно първенство, отправиха поздравления към публиката на стадион "Ивайло" и почетоха паметта на своя голям приятел Трифон Иванов. Това се случи в третата минути на юбилейния мач по случай стогодишнината на ФК Етър. "Честит юбилей! Брат' Гошо,..

публикувано на 25.04.24 в 19:36
Георги Иванов

Георги Иванов: Не мога да гарантирам безопасност на мача ЦСКА-София - Левски

Избраният за президент на Българския футболен съюз (БФС) Георги Иванов пристигна на стадион "Ивайло" във Велико Търново, където ще бъде специален гост на празненствата по случай вековния юбилей на местния ФК Етър. "Винаги сме били в добри отношения с Етър, кметът на града е в Изпълкома. Чест е за мен, че съм поканен. Пожелавам на легендите да са..

публикувано на 25.04.24 в 19:33

От ММС не са съгласни стадионите „Септември“ и „Юнак“ да преминат към Столична община

Министерство на младежта и спорта не е било уведомено от страна на Столична община за намеренията й да придобие в собственост СК „Септември“ и стадион „Юнак“, като за стартиралата процедура и приетия от Столичния общински съвет доклад, от ведомството не е търсено становище във връзка с взетите по тях решения. Поради липсата на ясно изразени..

публикувано на 25.04.24 в 18:07
Златислава Чуканова

Четири финала и пет бронзови медала за българките на ЕП по бокс в Сърбия (ОБНОВЕНА)

Четири финала и пет бронзови медала постигнаха състезателките по бокс от националния отбор на България в днешния ден на Европейското първенство в Белград (Сърбия).  При жените за златото ще играят Златислава Чуканова (50 кг) и Светлана Каменова (57 кг).  Чуканова се справи с 4:1 с Нина Радованович (Сърбия) и ще боксира в събота с Шанън Суйини..

публикувано на 25.04.24 в 17:26
Килиан Мбапе

ПСЖ е на малка крачка от титлата във Франция

Пари Сен Жермен победи като гост Лориен с 4:1 и е съвсем близо до нова титла във френското първенство 4 кръга преди края. От нея го делят две точки, реално една, заради много по-добрата си голова разлика от втория Монако. Монегаските отложиха малко развръзката с победа у дома си с 1:0 над Лил, но изостават с 11 точки от лидера. В друга среща от 29-ия..

публикувано на 25.04.24 в 06:56