Мариела Стойчева: Националните ни ще покажат за първи път новите си комбинации по време на ДП в Габрово

България с 5 медала в скоковете на батут от Санкт Петербург
Снимка: bul.trampoline-bulgaria.com

„Трудностите пред нас не бяха малко в организацията. Ние не знаехме какви ще бъдат последните заповеди от министъра на здравеопазването. С общи усилия – треньори, състезатели и федерацията направихме всичко възможно да организираме това състезание, тъй като то е единственото държавно първенство, финал и беше редно да го проведем, защото почти две години децата нямаха такава проява. Техният труд по някакъв начин трябваше да бъде оценен и да се види“, това заяви специално за БНР Мариела Стойчева – генерален секретар на Българската федерация по скокове на батут по повод финала на държавното първенство, което се провежда в два града – Сливен и Габрово.

„В Сливен състезанието протече много добре. Двата куба домакини се представиха отлично. Всички мерки бяха спазени много дисциплинирано от нашите треньори. За съжаление състезанието беше без публика. Публиката винаги е била  много важна част от провеждането на спортните прояви. В тази обстановка обаче е  по-добре да има състезания без публика, отколкото въобще да няма състезания. Децата бяха много добре информирани от треньорите си. Знаеха как трябва да се държат в залата. Състезателите на всеки спортен клуб  бяха в собственото обкръжение. Нямше смесване. Хубавото беше, че състезателите се подкрепяха взаимно - аплодираха както  съотборниците си, така и спортистите от другите отбори. Така, че липсата на публика не се отрази чак толкова на децата.“, допълни Стойчева.

„Това което видях в Сливен, там се проведе състезанието по батутна пътека и двоен минибатут, мога да кажа, че определено спортистите са се готвили наистина сериозно. Може би повлия и факта, че много желаеха това състезание, тъй като дълго време не са имали такова. Тук не мога да не спомена треньорите. Те положиха неимоверен труд  за да се постигне това ниво. Когато залите бяха затворени, те положиха неимоверни усилия да поддържат състезателите в кондиция, а това е страшно трудно“, сподели още членът на ТК на комисията по батут към Международната федерация.

Мариян Михалев

„В Габрово ще се проведе състезанието в олимпийската дисциплина. Над 200 спортисти ще си оспорват отличията.  В надпреварата ще участват всички национални състезатели. За щастие те са в добра кондиция и нямат контузии. По информация на старши треньорът на националния отбор Марияна Макулова и нейния помощник,  тези спортисти  за първи път ще покажат новите си комбинации, които в последствие ще ги пробват на световни купи, а европейско и световно първенство.“, завърши Мариела Стойчева.

Дениъл Джеймс в битка с Матео Ковачич.

Челси и Манчестър Юнайтед не се победиха

Челси завърши наравно 0:0 у дома с Манчестър Юнайтед в дербито от 26-ия кръг във Висшата лига. Двата отбора заложиха повече на сигурната игра в защита и не си вкараха голове за втори път през настоящия сезон. Преди почивката съдиите разгледаха ситуация за игра с ръка на Калъм Хъдзън-Одой в наказателното поле, но решиха, че няма дузпа. През второто..

публикувано на 28.02.21 в 21:24

Лил остава лидер след 1:1 със Страсбург

Лил ще запази първото си място в класирането на френското първенство по футбол и след 27-ия кръг, въпреки че стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Страсбург. "Песовете", които са непобедени в последните си девет мача и са спечелили седем от тях, са с актив от 59 точки, докато Пари Сен Жермен е втори с 57. Страсбург поведе в резултата в..

публикувано на 28.02.21 в 20:17

Спорове за дузпа и меле на ЦСКА 1948 - Левски

ЦСКА 1948 и Левски завършиха наравно 0:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, с което двата отбора запазиха местата си във временното класиране. "Червените" са шести с 28 точки, а "сините" са девети с осем по-малко. Двата отбора направиха равностойно първо полувреме, в което единственото положение бе в полза на ЦСКА 1948. Марио Топузов получи топката на..

публикувано на 28.02.21 в 19:02
Матео Дармиан се разписва.

Лидерът Интер отнесе Дженоа с 3:0

Интер постигна рутинна домакинска победа с 3:0 над Дженоа и се утвърди на върха в класирането на Серия А. Възпитаниците на Антонио Конте не се затрудниха и увеличиха аванса си на върха на 7 точки пред втория Милан, който в късния мач гостува на Рома. Ромелу Лукаку отново бе в основата на успеха. Белгийският нападател даде аванс на Интер още в 32-а..

публикувано на 28.02.21 в 18:38
Гарет Бейл (вляво) току що е наказал Бърнли.

Победи за Тотнъм и Арсенал

Тотнъм победи лесно с 4:0 у дома Бърнли в среща от 26-ия кръг във Висшата английска лига.  Още във втората минута Гарет Бейл се възползва от центриране на Хьон Мин Сон и откри резултата.  След точно четвърт час игра Хари Кейн шутира и топката отново се озова във вратата на гостите след рикошет.  В 31-ата минута Лукас Моура покачи резултата на 3:0, а..

публикувано на 28.02.21 в 18:34

Монтана открадна 1:1 от Ботев (Пд)

Ботев Пловдив стигна само до равенство 1:1 с Монтана в мач от 19-ия кръг на Първа лига и утежни допълнително положението си във временното класиране. Съперниците започнаха двубоя предпазливо и в първите минути не успяха да създадат опасни положения за гол. В 24-ата минута Реда Рабея от домакините изпълни пряк свободен удар, но не улучи врата на..

публикувано на 28.02.21 в 16:37
Даниел Александров.

Още 3 медала за борците ни в Киев

Още три бронзови отличия спечелиха българските състезатели на турнира по борба в Киев (Украйна), с което приключиха надпреварата с общо 6 медала. В българския двубой на надпреварата Даниел Александров победи европейския шампион от 2017 година Тарек Абделслам с 5:2 и взе бронз в категория до 87 кг на класическия стил. Преди това египтянинът с български..

публикувано на 28.02.21 в 15:27