Американският президент Доналд Тръмп се включи за кратко във виртуалната среща на върха на Г-20 днес, след което отиде да играе голф, предаде Франс прес, като се позова на двама участници.
Тръмп взе думата малко след встъпителната реч на саудитския крал Салман, чиято страна е ротационен председател на групата тази година.
Американският президент използвал своето изявление най-вече за да похвали "абсолютно невероятната" работа, която е свършил по време на своя мандат, "в икономическа план и срещу пандемията" от новия коронавирус, каза един делегат пред АФП. Той увери, че Тръмп "не каза и една дума за международната" обстановка.
"За мен бе чест да работя с вас и аз се радвам, че ще работя с вас и в бъдеще за дълъг период", казал американският президент, цитиран от втори делегат.
Тръмп продължава да не признава загубата си от демократа Джо Байдън на президентските избори в Съединените щати на 3 ноември. Днес президентът републиканец отново написа в Туитър, че изборите са били белязани от измами в голям мащаб.
Според двата източника на АФП, след като направил своето изявление на срещата на Г-20, американският държавен глава бил заменен на видеоконференцията от министъра на финансите Стивън Мнучин.
След това Тръмп замина от Белия дом за своя голф клуб край столицата Вашингтон, отбелязва АФП.
Това бе потвърдено от пресслужбата на американското президентство, предаде ТАСС.
Стопанинът на Белия дом игра голф в същия комплекс и предишните два уикенда. Днес той бе посрещнат на входа както от свои привърженици, така и от хора против него.
Правителството ще проведе утре редовното си седмично заседание, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет. Дневният ред на заседание предвижда кабинетът да обсъди проект на решение за предоставяне на освободени държавни резерви от бутилирана вода за питейни нужди по искане на кмета на община Горна Оряховица, предназначена за преодоляване..
Полицията в София задържа мъж при опит за измама на възрастна жена. По първоначална информация сумата, която арестуваният се е опитал да вземе от жената, е голяма. Операцията е проведена днес и е на Седмо Районно полицейско управление и Икономическа полиция. Към момента не е ясна схемата, по която мъжът се е опитал да измами възрастната жена. Той..
13-годишно дете се запали в центъра на Монтана при игра с бензин. Малко след 17 ч. група деца се опитали да свалят стикери от своите велосипеди като ги запалят с бензин. Огънят обхванал и пластмасовата туба със запалителна течност и тя избухнала. Пламъците тръгнали по крака на едно от децата, съобщава Нова тв. 18-годишен младеж видял случката..
Софийският районен съд постанови мярка за неотклонение "домашен арест" спрямо Стоян Стоянов, нападнал двама синоптици в метеорологичната станция на връх Мургаш рано сутринта на 10 март. Решението подлежи на протест и обжалване. Пребиха дежурните метеоролози в станцията на връх Мургаш Съдът посочи, че обвиняемият е със завишена степен на..
Конституционният съд на Румъния реши, че Калин Джорджеску не може да се кандидатира на президентските избори през май, съобщи телевизия "Диджи 24", цитирана от БТА. Решението е окончателно и задължително и идва след като Централното избирателно бюро отхвърли кандидатурата на Джорджеску в неделя. Конституционният съд разгледа днес 11 жалби..
Европейско и национално законодателство пречат на укрепването на въоръжените сили и на отбранителната ни промишленост, заяви министърът на отбраната на Нидерландия Рубен Брекелманс: "За да засилим нашата устойчивост и нашите военни и за да ускорим процесите с общите усилия на военните и гражданските ни власти, е нуждо да отстраним законовите мерки, които..
Няма бюджети за провеждане на превантивни учения за справяне в критични ситуации. Това стана ясно след днешното заседание при областния управител на Велико Търново Ивайло Здравков, посветено на готовността на институциите в региона за реакция във връзка прогнозите за силен вятър в следващите няколко дни. На срещата институциите обсъдиха..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..