Арда с класика срещу Монтана

Снимка: fcarda.bg

Арда победи Монтана с 3:0 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига.

Тимът от Кърджали доминираше и заслужено стигна до трите точки на Арена Арда. С успеха Арда се изравни по точки с втория в класирането Локомотив Пловдив. Двата отбора имат по 24 точки. Монтана е 11-ти в таблицата с 13 пункта.

Домакините от Арда започнаха по-активно срещата и Спас Делев и Иван Коконов пропуснаха да открият резултата. В 29-ата минута логичното се случи, след като Коконов засече топката от непосредствена близост в мрежата на Орлинов.

В 40-ата минута Янко Ангелов получи директен червен картон и остави гостите с 10 човека. Той влезе с бутоните напред в гърдите на Румен Руменов и съдията Волен Чинков не се поколеба да го изгони.

Арда удвои преднина си с попадение на Румен Руменов в 63-ата минута, след като    получи отличен пас по земя от Делев.

Само 6 минути по-късно Спас Делев премина през двама бранители на гостите и направи резултата класически.

Монтана можеше да стигне до почетен гол в продължението на срещата, но удар с глава на Йордан Йорданов се отби от лявата греда.

Конте върна автономията на олимпийския комитет на Италия преди да подаде оставка

Последният декрет на втория кабинет на Джузепе Конте преди той да подаде оставка върна автономията на Италианския олимпийски комитет. Тя бе ограничена по време на първото му правителство чрез създаване на орган, който да го контролира. Това противоречи на олимпийските правила. Утре МОК има нарочно заседание за решаване съдбата на..

публикувано на 26.01.21 в 17:12

Сертификати за студентите доброволци на НСА в здравната система

Заместник-министърът на здравеопазването, инж. Слави Пачалов и ректорът на НСА, проф. Николай Изов връчиха, днес, сертификати за доброволчество и специални подаръци на студенти от Национална спортна академия „Васил Левски“, които се включиха и заявиха подкрепа към системата на здравеопазването в един от най-тежките моменти на Covid..

публикувано на 26.01.21 в 16:48

В единствената зала по акробатика в София температурата е 6 градуса

Преди няколко дни министърът на младежта и спорта Красен Кралев публикува в социалните мрежи информация, че комплекс ”Червено знаме” ще бъде реновиран. Там ще бъде изградена многофункционална зала с капацитет от 3000 души. Ще има още три тренировъчни зали за различни видове спорт, открит и закрит плувен басейн, център за художествена..

публикувано на 26.01.21 в 16:40
Серхио Рамос

ПСЖ дава на Серхио Рамос 45 млн. евро

Френският шампион по футбол Пари Сен Жермен е предложил на защитника на Реал (Мадрид) - Серхио Рамос, 45 милиона евро. Става въпрос за договор за три сезона с годишна заплата от 15 милиона евро, съобщава Onda Cero. 34-годишният Рамос има договор до лятото на 2021 година с Реал и е свободен да преговаря с други клубове. В Мадрид той получава 12..

публикувано на 26.01.21 в 07:48
Барселона има дългове от 1,173 милиарда евро

Испанският футболен клуб Барселона има огромни дългове, съобщават медии в Испания. Според публикация на "Ел Мундо"  сумата е 1,173 милиарда евро, като 730 милиона от тях са дължими в краткострочен период. 266 милиона трябва да бъдат погасени до 30 юни. Заради пандемията приходите са спаднали с двуцифрен процент.  През сезон 2018/2019 година те..

публикувано на 26.01.21 в 06:30
Тотнъм безпощаден срещу Уикъмб за Купата на Англия

Отборът на Тотнъм спечели убедително с 4:1 при гостуването на Уикъмб в мач от 4-тия кръг на турнира за Купата на Англия по футбол. Домакините първи вкараха гол – в 25-ата минута се разписа Фред Одиенинма. В последната минута на първото полувреме обаче Гарет Бейл възстанови равенството. След почивката играчите на Жозе Моуриньо натиснаха..

публикувано на 26.01.21 в 06:23
Паула Бадоса

Испанска тенисистка се оплака от условията в Мелбърн

Испанката Паула Бадоса, която се оказа първата с положителен тест за коронавирус преди Откритото първенство на Австралия по тенис, заяви, че условията, при които е настанена в Мелбърн, са най-лошите, с които се е сблъсквала. 23-годишната Бадоса, която е номер 67 в ранглистата на WТА, каза пред "Марка", че все още не е получи тенис..

публикувано на 26.01.21 в 06:15