Камелия Дунавска изведе ансамбъла на Турция до историческа европейска титла

Ансамбълът на Турция спечели исторически златен медал при ансамблите на европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Киев (Украйна). Момичетата водени от Камелия Дунавска изиграха много силно и без грешка съчетанието си във финала с три обръча и 2 чифта бухалки и заслужено грабнаха златния медал с оценка от 31.150 точки.

Фаворитите не издържаха на напрежението и допуснаха грешки, които им костваше първото място. Среброто стана притежание на отбора на домакините от Украйна - 31.150 точки, а бронзовите отличия с оценка от 30.650 точки отидоха при момичетата от Азербайджан, водени от друга българка - Мариана Василева.

Във финала с 5 топки шампион все пак стана отборът на Украйна с оценка от 35.350 точки, второто място заеха гимнастичките на Израел с 34.450 точки, а трето - тези на Естония с 32.800 точки.

Заради пандемията от Covid-19 на този шампионат участваха само 6 ансамбъла. Петорката  на България пропусна шампионата заради заболяване от коронавирис на Ерика Зафирова и поставянето под карантина на целия отбор.

Сампдория - Удинезе

Сампдория обърна Удинезе

Футболистите на Сампдория надиграха тима на Удинезе с 2:1 в късния съботен мач от 18-ия кръг в италианското първенство. Гостите записаха шести пореден мач без победа в шампионата, въпреки че успяха да поведат в резултата. През първото полувреме Удинезе бе по-активния отбор на терена в Генуа, като пропуснаха две изгодни положения за отбелязване на гол, а..

публикувано на 17.01.21 в 08:14
Пари Сен Жермен

ПСЖ измъкна ценен успех на терена на Анже

Дори и без своя нов треньор Маурисио Почетино, шампионът на Франция по футбол Пари Сен Жермен постигна минимална победа при гостуването си на Анже с 1:0 в среща от 20-ия кръг на първенството. Почетино е заразен с коронавируса и е под карантина, а съставът бе воден от помощниците на аржентинеца - Хесус Перес и Мигел Д'Агостино. Дълго време първоначалния..

публикувано на 17.01.21 в 07:40
Лестър

Лестър се измъчи, но успя срещу Саутхемптън

Футболистите на Лестър надиграха непобедения в последните 4 месеца като гост състав на Саутхемптън с 2:0 в среща от 19-ия кръг на Висшата английска лига. В изключително оспорваната среща на "Кинг Пауър Стейдиъм", головете за домакините вкараха Джеймс Мадисън в 39-ата минута и Харви Барнс в 95-ата. За последно Саутхемптън си е тръгвал победен далеч от дома..

публикувано на 17.01.21 в 07:29
Добруджа - Марек

Добруджа надви Марек в завързан мач

Добруджа се изкачи на второ място в класирането на държавното първенство по волейбол за мъже, след като надви Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (24:26, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11) в отложен мач от четвъртия кръг на първата осмица. Отборът от Добрич е с осем точки и мач по-малко от лидера Хебър, който е със сбор от 13. Добруджа загуби първите два гейма след..

публикувано на 17.01.21 в 07:10
Александър Аамод Килде

Аамод Килде пропуска остатъка от сезона

Носителят на големия кристален глобус Александър Аамод Килде ще пропусне остатъка от сезона в алпийските ски, след като скъса кръстни връзки по време на падане в тренировка. Норвежецът каза в интервю за местните медии, че е получил контузията преди началото на супергигантския слалом в Райтералм (Австрия). "Точно това е, от което се опасявахме. В момента..

публикувано на 17.01.21 в 07:06
Щутгарт

Щутгарт открадна победата на Борусия (Мьонхенгладбах)

Щутгарт на два пъти изоставаше срещу Борусия (Мьонхенгладбах) за 2:2, като последното изравняване дойде буквално в последната секунда в мача от 16-ия кръг на германското футболно първенство. Това направи Силас Уамангитука, който вкара от дузпа в 6-ата минута на добавеното време. Мачът беше доста зрелищен, а гостите определено заслужаваха повече победата...

публикувано на 16.01.21 в 22:26
Национален отбор

Волейболистите ни се класираха за европейското първенство

Българският национален отбор по волейбол не остави шансове на отбора на Австрия и го победи с 3:0 гейма (25:15, 25:18, 20:18) и се класира кръг преди края на финалите на Евроволей 2021. Нашият отбор имаше тотална доминация във всички компоненти на играта и не остави съмнения за разликата в класите. Българите се нуждаеха дори от точка, което..

публикувано на 16.01.21 в 22:11