Локомотив разгроми Ботев в пловдивското дерби

Локомотив Пд-Ботев Пд 6:0

Отборът на Локомотив разгроми Ботев с 6:0 в пловдивското дерби от 14-ия кръг на Първа футболна лига.

Смърфовете поведоха с 4:0 още преди да е изминал и половин час игра. Момчил Цветанов откри в 66-ата секунда, а до почивката се разписаха още Дивиш Алмейда (9), Димитър Илиев (24 д.) и Георги Минчев (28).

В 45-ата минута канарчетата останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Джонатан Перейра, а през втората част Локомотив вкара още два гола чрез резервите Кристиан Илич (71) и Николай Николаев (78).

Започна почистването на пътя към ВСК Белмекен

„Започна почистването на пътя   към Висикопланския спортен комплекс Белмекен“, това написа в социалните мрежи министърът на младежта и спорта Красен Кралев. „Силният вятър и снеговалеж попречи това да се случи още вчера, но след като метереологчната обстановка се нормализира снегопочистването стартира. Снегорин и ратрак,..

публикувано на 28.01.21 в 13:18
Барселона постигна победа след обрат срещу Райо Валекано

Барселона се измъчи срещу втородивизионен тим

Барселона постигна трудна победа след обрат срещу втородивизионния Райо Валекано и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Испания по футбол. Домакините от Мадрид на три пъти бяха спасени от гредите, а в 63-ата минута поведоха с гол на Фран Гарсия. Лионел Меси, който се завърна в състава на Роналд Куман, отбеляза изравнителния гол..

публикувано на 28.01.21 в 07:15
Аталанта победи Лацио с 3:2

Десет от Аталанта надиграха Лацио

Аталанта победи Лацио с 3:2 в зрелищен мач и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия по футбол. Домакините стигнаха до успеха, въпреки че след 54-ата минута играха с човек по-малко, след като бившият защитник на Лудогорец Хосе Луис Паломино получи червен картон. Двата отбора си размениха по две попадения през първото..

публикувано на 28.01.21 в 07:03
Последният в класирането Шефилд Юнайтед победи като гост Манчестър Юнайтед

Последният победи Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед допусна изненадваща загуба срещу последния в класирането Шефилд Юнайтед на своя “Олд Трафорд” с 1:2, в среща от 20 кръг на английското футболно първенство. Кийн Браян изведе гостите от Шефилд напред в резултата в 23-ата минута. Домакините успяха да изравнят чрез Хари Магуайр в 64-ата, но само 6 минути по-късно Оливър Бърк..

публикувано на 28.01.21 в 06:57

Съдийска смяна, разправия и червен картон белязаха дербито на Милано

Отборите на Интер и Милан направиха невероятно зрелище на "Джузепе Меаца" в четвъртфиналната фаза на турнира  за Купата на Италия по футбол. Като победители срещата излязоха "нерадзурите" с резултат 2:1 и така ще играят в полуфиналите срещу победителя от двойката Ювентус - СПАЛ. Златан Ибрахимович откри резултата за Милан в 31-ата..

публикувано на 27.01.21 в 07:27

Алберт Попов: Много сме щастливи всички, с малко късмет нещата ще се получат

"Много сме щастливи всички. Програмата продължава за нас с Шамони на 30-и и 31-ви. Чувствам се добре, във форма съм. Така че с малко късмет мисля, че нещата ще се получат доста добре, така че стискайте палци", това сподели Алберт Попов, след като завърши на 6-о място по време на нощния слалом в Шладминг (Австрия). Алберт даде девето..

публикувано на 27.01.21 в 06:03
Берое

Берое надигра шампиона в Адриатическата лига

Берое (Стара Загора) нанесе втора загуба за сезона на шампиона в Адриатическата лига по баскетбол за жени Будучност (Подгорица). Българският тим спечели като домакин със 77:60 (25:12, 18:19, 15:13, 19:16), след като водеше през цялата среща. Будучност остава лидер в класирането с 20 точки след 9 победи и 1 поражения, а Берое е на второ място със 7-2, 16..

публикувано на 26.01.21 в 20:44