В Пловдив тази вечер ще грейнат светлините на коледната елха .За първи път няма да има тържествена програма, за да не се струпват хора.
От днес в града ще работи и ледена пързалка. Тя е най-голямата в България и е пред Военния клуб.
Любителите на пързалянето върху лед ще разполагат с цели 2000 кв. метра площ за каране на кънки.
Ледената пързалка ще работи всеки ден от седмицата от 10,00 до 22,00 часа. Входната такса е 8 лева, а за наем за кънките ще се заплащат допълнително 2 лева.
За децата ще бъдат предоставени тренажори, които ще им помагат да се пързалят безопасно. Всяка събота и неделя сутрин ще има безплатни уроци за начинаещите, а за редовните клиенти ще се предлагат карти с намаление.
Пързалката се изгражда за седма поредна година в Пловдив и е по австрийска технология. Организаторите са взели и предпазни мерки във връзка с ограничаване разпространението на Covid-19, като след всяка сесия кънките ще се дезинфекцират, а капацитетът на пързалката ще бъде използван на 50%.
Парламентът ще изслуша премиера, зам. министъра на енергетиката и директора на НЕК във връзка с предоставяне на регулирани количества вода от река Арда на гръцката държава. Искането за изслушването е на "Възраждане". Тримата ще отговарят текущите процедури и действия от страна на правителството за защита на българския национален интерес във..
Белгия ще бъде обхваната от обща стачка. Синдикатите се заканиха, че тя ще се провежда на всяко 13-то число, ако не бъдат отменени заложените орязвания на социалните придобивки в програмата на новото правителство. Кралството на практика ще бъде парализирано. Ще спрат работа държавните пощи, градският транспорт, общинските и държавните..
Делегация на палестинската групировка "Хамас" е пристигнала в Кайро, където ще обсъжда начини за овладяване на кризата. Тя е ръководена от лидера Халил ал-Хая, което показва, че движението е решено да се върне към прилагане на сделката за прекратяване на огъня. Израел, обаче мобилизира резервисти за евентуално подновяване на войната...
С разнообразни прояви днес в Мизия ще бъде отбелязана тържествено 55-годишнината от обявяването на селището за град . Местната общност има и друг повод за гордост - 100-годишнината от откриването на тракийското съкровище от село Букьовци, днешна Мизия. Антиките от сребро и злато отдавна са в Националния археологически музей в София, но за да..
Катрин Иванова, Ваня Габерова и Тихомир Иванчев са били подбрани лично от руски агенти, за да шпионират за Москва и са знаели точно какво правят, въпреки че не се признават за виновни и твърдят, че са „подведени или измамени“, заяви прокурорът Алисън Морган в Централния наказателен съд в Лондон в хода на процеса срещу българската шпионска клетка...
Обединеното кралство „споделя желанието на Тръмп“ да сложи край на войната в Украйна, се казва в декларация на британското министерство на външните работи. „Ние споделяме желанието на президента Тръмп да сложи край на тази варварска война. Русия обаче може да направи това още утре, като изтегли силите си и прекрати незаконното си нахлуване. Винаги сме..
Обединеното кралство e подготвило нов пакет от военна огнева помощ за 150 милиона паунда за Укарйна, обяви британският министър на отбраната Джон Хийли. Това последна направеното по-рано изявление от премиера Киър Стармър, че страната му трябва да постави Украйна във "възможно най-силната позиция". На фона на подготвяните преговори между САЩ..
Дългогодишният творчески тандем маестро Йордан Камджалов и маестра Мая Василева се впускат в ново професионално предизвикателство. Мая Василева..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
" В момента Десислава Иванчева е заплашвана с убийство от жена, която лежи доживотна присъда, и никой нищо не прави ". Това съобщи пред БНР..