Матиас Майер спечели спускането в Бормио

Матиас Майер
Снимка: Архив

Матиас Майер спечели спускането от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Бормио, последен старт за календарната година.

Австриецът бе най-бърз на пистата "Стелвио" с време 1:57.32 минута и записа девета победа за Световната купа в кариерата си.

Състезанието бе изключително оспорвано, като разликата между първия и третия бе едва 6 стотни.

Втори на подиума се нареди друг австриец - Винсент Крихмайер, на 4 стотни от секундата след победителя.

Призовата тройка допълни швейцарецът Урс Криенбюл на 6 стотни след Майер.

Носителят на големия Кристален глобус и лидер в генералното класиране Александър Аамод Килде остана шести в днешния старт.

Килде остава лидер в класирането за малката Световна купа в дисциплината със 190 точки, а Матиас Майер излезе втори със 158 точки.

Килде води в генералното подреждане за сезона с 465 точки,

пред Алекси Пентюро (Франция) с 462 точки, Марко Одермат (Швейцария) 391 точки.

Антъни Иванов (вдясно)

Антъни Иванов се върна в националния тим, напрежението било потушено

Отношенията между плувеца Антъни Иванов и селекционера на националните отбори Кристиян Минковски са се нормализирали и двамата пак работят заедно. Това стана ясно от интервю на Минковски за БНР. По време на допинг скандала Антъни бойкотира националния тим и заяви, че повече няма да участва в него, докато не бъде сменено ръководството на..

публикувано на 14.05.21 в 12:29
Левски победи Черно море с 2:1

Левски надви Черно море на „Герена“

Отборът на Левски победи Черно море с 2:1 в мач от 29-ия кръг на футболното ни първенство, игран на стадион „Георги Аспарухов“. Двата отбора си размениха по няколко опасни атаки още в самото начало, а в 5-ата минута Васил Панайотов с технично изпълнение от пряк свободен удар принуди вратаря на „сините“ Звонимир Микулич да направи зрелищно..

публикувано на 13.05.21 в 21:55
Ивет Лалова

Ивет Лалова остана четвърта в Савона

Най-добрата ни спринтьорка Ивет Лалова - Колио завърши четвърта в старта на 200 метра от турнира по лека атлетика в италианския град Савона. Тя финишира за 23 секунди и 71 стотни. Световната шампионка в дисциплината Дина Ашър-Смит спечели златото. Британката пробяга дистанцията за 22 секунди и 56 стотни. След нея се наредиха..

публикувано на 13.05.21 в 20:31
Царско село и Ботев (Пд) направиха 0:0

Царско село и Ботев (Пд) не се победиха

Отборите на Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 29-ия кръг на футболното ни първенство. Двубоят от Група А на втората осмица обаче беше доста интересен, като гостите от Пловдив изпуснаха куп положения. Още в самото начало те можеха да поведат чрез Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид. Много опасен шут..

публикувано на 13.05.21 в 20:02
Юрген Матей

Юрген Матей сравни ЦСКА София с "Аякс"

Защитникът на ЦСКА София Юрген Матей бе обявен за Играч номер 1 на 27-ия кръг в Първа лига, след като с гола си донесе победата с 1:0 срещу състава на Арда. Във вчерашния мач срещу Лудогорец отново нидерландският бранител даде старт на головата серия, довела до убедителната победа на ЦСКА София срещу шампионите с 4:1. При гостуването си в "Пресклуб..

публикувано на 13.05.21 в 17:28
Атлетико (Мадрид) приближава титлата

Отборът на Атлетико (Мадрид) се приближи още повече до титлата, след като победи като домакин Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 36-ия кръг на испанското първенство по футбол. Така два кръга преди края на сезона тимът на треньора Диего Симеоне е лидер с 80 т., следват Барселона със 76 т., Реал (Мадрид) със 75 т. и мач по-малко, четвърти е Севиля със 74..

публикувано на 13.05.21 в 07:25
Микел Артета

Микел Артета се разгневи на журналистите

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, не бе в добро настроение въпреки успеха над Челси с 1:0 в изтегления мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Той обвини част от медиите, че преиначават негови думи. Причина за недоволството му е начинът, по който бяха иззтълкувани думите му преди двубоя, че не всички от футболистите са достигнали..

публикувано на 13.05.21 в 07:09