Брайтън оцеля срещу Уулвърхемптън в зрелищно 3:3

Отборите на Брайтън и Уулвърхемптън направиха зрелищно 3:3 в мач от 17-ия кръг от Висшата лига на Англия по футбол. Домакините губеха с 1:3 след края на първото полувреме, но успяха да стигнат до равенството.

Аарън Конъли откри за домакините в 13-ата минута, но гостите изравниха след удар с глава на Ромен Сайс. Към края на полувремето първо автогол на Дан Бърн изведе гостите напред, а след това Рубен Невеш от дузпа увеличи аванса им на 3:1.

Брайтън обаче започна агресивно втората част и след 50 секунди Нийл Мопе намали от дузпа, след като бе фаулиран от Жоао Моутиньо. Удар с глава на капитана Люис Дънк в 70-ата минута донесе равенството на Брайтън.

Брайтън остава на 17-о място в класирането, на три точки от зоната на изпадащите, но тимът има два мача повече от 18-ия Фулъм. Уулвърхемптън е на 12-а позиция с 22 точки, но няма победа в последните си четири мача от Висшата лига.

ЦСКА 1948 и Черно море разочароваха с 0:0

Тимовете на ЦСКА 1948 и Черно море не успяха да си отбележат гол в мача помежду си от 24-ия кръг на efbet Лига и срещата завърши 0:0. Двубоят на стадион “Васил Левски” не предложи много положения пред двете врати, като цяло равенството е логичният изход от срещата. Все пак гостите от Варна трябва малко повече да съжаляват, че не стигнаха до..

публикувано на 16.04.21 в 21:41

Без изпадащи отбори от Лигата на нациите през 2021

Системата за промоция и изпадане във волейболната Лига на нациите е замразена за сезон 2021. След одобрението на Административния борд на Международната федерация FIVB и съгласието на домакина Хърватия за женското издание и Португалия за мъжкото издание FIVB днес обяви отмяна на турнирите Callenge cup 2021 поради продължаващата пандемия и..

публикувано на 16.04.21 в 20:47
Григор Димитров

Григор Димитров отказа участие в Барселона

Григор Димитров отказа участие на турнира в Барселона. Надпреварата от ранга ATP 500 е през следващата седмица. В причина за решението на Димитров се превърна проблемът със зъбите, за който той призна след края на мача с Рафаел Надал. Тогава първата ни ракета сподели, че няколко дни не е могъл да яде и спи.  Димитров ще се завърне..

публикувано на 16.04.21 в 20:37

Етър и Ботев (Враца) не успяха да си отбележат гол

Отборите на Етър и Ботев (Враца) не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в мач от 24-ия кръг Първа професионална футболна лига. Двубоят бе с голяма значимост и за двата тима, борещи се за своето оцеляване в елита. И двата тима се намират в опасната зона и трябва да се борят със зъби и нокти, ако искат да запазят елитния си статут...

публикувано на 16.04.21 в 19:29
Янислав Герчев

Янислав Герчев завърши на пето място на европейското по джудо

Янислав Герчев завърши на пето място в категория 60 килограма на eвропейското първенство по джудо в португалската столица Лисабон. Българинът загуби мача за бронза с "ипон" след продължение от Карамат Хюсеинов (Азербайджан). Преди това Герчев записа чисти победи над представителя на домакините Родриго Коща Лопеш и срещу лидера в схемата Яго..

публикувано на 16.04.21 в 19:24

Потвърдиха контролата на националите със световния шампион Франция

Контролата между националните отбори по футбол на България и Франция вече е официализирана с договор между федерациите на двете страни. Мачът ще се играе на 8 юни в Париж. За актуалните световни шампиони това ще бъде последната среща преди началото на европейското първенство. "Петлите" започват участието в шампионата срещу Германия на 15..

публикувано на 16.04.21 в 19:20
Илиана Раева - президент на БФХГ

Илиана Раева: Прекрасен дебют на Татяна Воложанина и Ева Брезалиева на световна купа

„Прекрасен дебют на Татяна Воложанина и Ева Брезалиева на световна купа! Днес двете ни прекрасни момичета направиха своя дебют сред най-силните и пред погледа на съдии от най-висок ранг от целия свят! Таня беше изключително класна и силна! Не спести нищо! Беше много спокойна и концентрирана в играта си и всеки елемент. Показа класа!..

публикувано на 16.04.21 в 18:48