Йоханес Тингес Бьо с победа в спринта в Оберхоф

Носителят на Световната купа за последните два сезона Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) спечели спринта на 10 километра в старта от веригата по биатлон за мъже в германския зимен център Оберхоф, а още трима негови сънародници завършиха в призовата петица.

27-годишният Бьо измина трасето за 25:12.0 минути и допусна една грешка във втората си стрелба от прав. За него това е втори успех за сезона и 50-и индивидуален в кариерата му.

Втори на 10.8 секунди без пропусната мишена финишира неговият брат Тарей Бьо, а трети е Стурла Холм Легрейд на 21.6 секунди с десет от десет в стрелбата. Пети е друг норвежец - Йоханес Дале, който направи една грешка в стрелбата и остана на 35.2 секунди след победителя.

От българите с най-предно класиране е Владимир Илиев, който завърши 38-и с три пропуснати мишени и пасив от 2:00.3 минути. Така той се класира за утрешното преследване.

Димитър Герджиков остана 67-и с четири грешки в стрелбата и на 3:01.5 минути, Антон Синапов се нареди 76-и с три пропуска и изоставане от 3:13.1 минути, а Благой Тодев е 94-и с една пропусната мишена и на 4:13.7 минути след Бьо.

В класирането за Световната купа след десет старта продължава да води Йоханес Тингес Бьо с 488 точки, пред Стурла Холм Легрейд с 421 точки, Йоханес Дале с 380 точки точки и други. Владимир Илиев е 59-и с 15 точки, а Димитър Герджиков - 71-и с 2 точки.

За малката световна купа в спринта начело е Йоханес Тингес Бьо с 259 точки, следван от Йоханес Дале с 218 и Тарей Бьо със 197 точки. Илиев и Герджиков са съответно 65-и с 4 точки и 66-и с 2 точки.

Утре в Оберхоф предстоят преследванията за мъже и жени.

Ботев (Враца)

Ботев (Вр) с важен успех в битката за оцеляване

Футболистите на Ботев (Враца) записа важна домакинска победа в опитите за оцеляване в елита ни над Монтана с 1:0 в мач от 29-ия кръг на Първа лига, в групата за разпределение на местата от 11-ото до 14-ото. Единственият гол в дербито на Северозапада отбеляза Даниел Генов в 60-ата минута. Попадението породи доста полемики, защото съотборникът на Генов -..

публикувано на 10.05.21 в 20:18
Тако ван дер Хорн

Дебютант в състезание от Гранд Тура спечели третия етап от Джирото

Нидерландецът Тако ван дер Хорн от отбора на ИУГМ спечели 3-ия етап от колоездачната обиколка на Италия - 190 километра от Биела до Канале. 27-годишният Ван дер Хорн триумфира с време от 4:21:29 часа, като така постигна първата си етапна победа в голяма обиколка. Холандецът атакува основната група веднага след старта на етапа, бе в откъсване през..

публикувано на 10.05.21 в 18:59
Добрин Гьонов (вляво) и Никола Газдов

ЦСКА 1948 с официална позиция след служебната загуба

Ръководството на футболния клуб ЦСКА 1948 излезе с официална позиция след като Спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз присъди служебна загуба - 0:3 за неизиграния мач срещу ЦСКА София в 28-ия кръг на първенството. Ето какво се казва в нея: При наличието на 11 футболисти с професионални трудови договори с клуба, които са с..

публикувано на 10.05.21 в 18:30
Илиана Раева

Илиана Раева: Ансамбълът не трябва да се успокоява, малко съм ядосана на Боряна Калейн

Четири титли и общо осем медала (4 златни, 2 сребърни и 2 бронзови) спечелиха българските състезателки на световната купа по художествена гимнастика, която се проведе в Баку (Азербайджан). Ансамбълът на България завоюва всичките три златни отличия (в многобоя и на финалите на отделните уреди), Боряна Калейн е втора в многобоя, първа на..

публикувано на 10.05.21 в 11:49

Реал (Мадрид) пропусна страхотна възможност

Реал (Мадрид) пропусна страхотна възможност да се изкачи на върха на класирането в испанското футболно първенство.  Отборът на Зинедин Зидан завърши 2:2 у дома срещу Севиля.  Фернандо откри резултата в полза на гостите в 22-ата минута. Марко Асенсио, който влезе като резерва, изравни в 67-ата минута. Иван Ракитич изведе андалусийците напред в 78-ата..

публикувано на 10.05.21 в 07:19

Милан разгроми Ювентус

Милан сложи край на черната си серия при гостуванията си на Ювентус в Серия "А".  След като бяха допуснали 9 поредни загуби от този опонент на неговия терен, "росонерите" спечелиха с 3:0 сблъсъка с торинци и взеха голямо предимство над прекия си съперник в битката за топ 4. Възпитаниците на Стефано Пиоли вече се изкачиха на 3-ата позиция в..

публикувано на 10.05.21 в 07:06
Айк Мнацакян

Айк Мнацаканян донесе седма олимпийска квота за България

Айк Мнацаканян спечели титлата без борба на финала на олимпийската квалификация в столичната „Арена Армеец“.  Съперникът му Рафик Хюсеинов (Азербайджан) в категория до 77 килограма на класическия стил не излезе за мача. Двубоят бе без значение, тъй като и двамата с класирането си за финалите си осигуриха квоти за Олимпийските игри Токио 2020...

публикувано на 10.05.21 в 07:00