Парламентарно представените партии са поканени утре от президента Румен Радев на консултации за организацията на предстоящите парламентарни избори.
Съуправляващите „Обединени патриоти“ вече заявиха, че няма да се отзоват на поканата на държавния глава.
Управляващите от ГЕРБ ще бъдат представени от вицепремиера Томислав Дончев, а БСП - от лидера си Корнелия Нинова.
"Обединените патриоти" заявиха, че няма да се отзоват на поканата на президента. Съпредседателят на парламентарната им група Борис Ячев обясни защо:
“Ние считаме, че участието в консултациите при президента вече са безпредметни, защото тези консултации трябваше да бъдат направени преди той публично да оповести датата 28-и март. Ако има дебат, той трябва да бъде на тема – не самата дата за провеждане на изборите, а по-скоро промени в правилата за провеждане на избори в условията на пандемия“.
Ето и позицията на партия "Воля" - от лидера й Веселин Марешки:
“Ние ще уважим поканата му, ще отидем да чуем по-скоро неговите аргументи за датата 28-и. И евентуално другите аргументи, с които сега се опитва да отложи изборите, и след това ще излезем с официална позиция“.
ДПС също ще отидат при държавния глава. Той планира да се срещне поотделно с отделните партии.
На 47 семейства от област Монтана е прекратена еднократната помощ за ученици. Причината - децата не са ходили на училище или са допуснати много неизвинени отсъствия. 21 семейства на ученици от 1-ви до 4-ти клас и 26 семейства с ученици от 8-и клас от област Монтана няма да получат останалата част от еднократната помощ за децата си...
Неправителствените организации ще могат да предлагат на парламента кандидатури за поста омбудсман, без да се нуждаят от посредничеството на депутати или парламентарни групи, които да внасят номинациите им за разглеждане, както беше до момента. Това решиха на второ четене депутатите от Комисията за прякото участие на гражданите, жалбите и..
Окръжният съд в Кюстендил е глобил 49 свидетели, неявили се по делото зяа фалита на дупнишката Популярна каса, казаха за БНР от правораздавателното ведомство. Потърпевши от фалита са 225 лица плюс 40 свидетели. Неразпитаните досега са около 90, затова са насрочени две извънредни заседания през март т.г. Неявилите се свидетели са глобени по..
От днес до 20 февруари се подават заявления за допускане до Държавните зрелостни изпити през месец май. В своите заявления зрелостниците трябва да напишат на матура по кои предмети ще се явяват. Първата задължителна матура е по български език и литература на 21 май, а втората е по профилиращ предмет или за придобиване на професионална квалификация и..
Правителството е поискало спешна среща с представители на Европейската комисия във връзка с отменената поръчка за закупуване на 35 мотрисни влака по Плана за възстановяване и устойчивост. Министърът на транспорта Гроздан Караджов обясни в ресорната комисия на парламента, че все още има възможност процедурата да бъде продължена. В края на..
Водата в питейно-битовите язовири в момента е с повече от 8 процента по-малко в сравнение с миналата година, съобщи министърът на околната среда и водите Манол Генов. Той и регионалният министър Иван Иванов бяха изслушани от депутатите по време на заседание на Временната комисия за безводието в страната. На него стана ясно, че най-засегнатите от режим..
Жители на столичния квартал "Малинова долина" се събраха тази вечер в знак на недоволство срещу презастрояването на квартала. Хората настояват за контрол от страна на Столична община на строителството. Калин Лиловски е един от протестиращите. "Квартал Малинова долина" е най-голямата строителна площадка в България и на Балканите. И тук няма..
Има преподреждане на политическите съюзи . С тази констатация започна анализа си на политическата обстановка в страната социологът Андрей Райчев и..
Родителите да не дават електронни устройства на децата си преди да навършат 4 години и да имат поне 1000 думи в речника си. Това апелира логопедът..
През тази година лихвите по потребителските кредити леко ще нараснат . Тази прогноза направи в интервю за БНР кредитният консултант Тихомир..