Дания започна с победа защитата на световната си титлата по хандбал в Египет

Дания започна с победа защитата на титлата си на Световното първенство по хандбал за мъже в Египет. Олимпийските шампиони от Рио 2016 надделяха над Бахрейн с 34:20 (19:10) в първия кръг в група "D" на надпреварата.

Датчаните имаха инициативата през цялата среща, като с три поредни гола на началото на второто полувреме върнаха с 22:10 и до края поддържаха двуцифрен аванс. Матиас Гидсел беше най-резултатен за успеха с 10 попадения. За азиатците 8 пъти се разписа Мохамед Ахмед.

В другата среща от групата южноамериканският първенец Аржентина надделя над дебютанта ДР Конго с 28:22 (13:14).

След оспорвано първо полувреме с честа смяна на водачеството в резултата аржентинците вкараха четири поредни гола малко след почивката и поведоха с 18:15, като в последствие продължиха да увеличават преднината си, която достигна 28:20 малко преди края.

Трикратният шампион Германия стартира с убедителен успех в група "А" с 43:14 (16:4) над дебютиращия на световни финали Уругвай. С 9 попадения за Бундестима се отличи Тимо Кастенинг.

В другата среща от групата Унгария се справи с друг дебютант Кабо Верде с 34:27 (19:14).

Много битка и липса на голове между ЦСКА София и Локомотив (Пловдив)

ЦСКА София и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в най-интересния мач от 20-ия кръг на елитното ни футболно първенство. Двата отбора изиграха оспорван мач, изпълнен с много агресия и единоборства, но с малко футболни достойнства.  Първото полувреме бе скучно, без положения  и нито един удар в рамките на двете врати. Малко по-интересно бе второто полувреме,..

публикувано на 06.03.21 в 19:35
Дани Олмо от Лайпциг (вляво) се бори с Винченцо Грифо.

Лайпциг хвърли ръкавица на Байерн с 3:0

РБ (Лайпциг) излезе начело в класирането на Бундеслигата, след като постигна победа с класическото с 3:0 като гост над Фрайбург в среща от 24-ия кръг. Головете отбелязаха Кристофър Нконку (41’), Александър Сьорлот (64’) и Емил Форшберг (79’). Двата отбора изнесоха вяло първо полувреме без да успеят да създадат нещо сериозно пред една от двете..

публикувано на 06.03.21 в 18:49
Владимир Илиев.

Владо Илиев е 25-ти в спринта в Нове Место

Най-добрият български състезател Владимир Илиев завърши на 25-о място в спринта на 10 км от Световната купа по биатлон в чешкия зимен център Нове Место. Илиев пропусна само една мишена във втората си стрелба и остана на 1:01.8 минута от победителя Симон Дестьо от Франция. Българинът се класира за утрешното преследване. Дестьо измина трасето за..

публикувано на 06.03.21 в 18:27

Мексико ни би на двойки за Купа "Дейвис"

Мексико поведе с 2:1 победи срещу България в мача от Световна група 2 на Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Ханс Ач Вердуго и Мигел-Анхел Рейес-Варела надделяха над Александър Лазаров и Габриел Донев с 6:4, 6:4 за 72 минути в мача на двойки в зала "София" и за първи път в двубоя дадоха аванс в резултата на..

публикувано на 06.03.21 в 18:09

Тилев донесе победата на Арда над Черно море

Арда победи Черно море с 1:0 и се приближи до топ 3 в Първа лига. Тимът от Кърджали се изравни по точки с третия Локомотив Пловдив и е на точка от втория ЦСКА, които по-късно днес излизат в дербито на кръга. Иван Тилев отбеляза единствения гол в края на първата част. Черно море първи стигна до голово положение след половин час игра. Бърза..

публикувано на 06.03.21 в 17:04

Ивайло Иванов е 5-ти на Гранд шлем в Ташкент

Ивайло Иванов завърши на пето място в категория до 81 кг на турнира по джудо от веригата Гранд шлем в Ташкент (Узбекистан). Двукратният европейски вицешампион загуби в спорта за бронзовото отличие с "ипон" от японеца Таканори Нагасе. Иванов стартира с две победи срещу Зебеда Рехвиашвили (Сърбия) и Дидар Хамза (Казахстан), а в третия кръг загуби от..

публикувано на 06.03.21 в 16:52

Арсенал затъва след 1:1 с Бърнли

Бърнли и Арсенал завършиха 1:1 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Пиер-Емерик Обамеянг даде аванс на Арсенал след пас на Вилиан още в 6-а минута. Домакините изравниха в 39-а минута след груба грешка на Гранит Джака, който се намеси неудачно и позволи на Крис Ууд да прати топката в мрежата. Арсенал губи точки от Бърнли за втори път този сезон,..

публикувано на 06.03.21 в 16:39