Аамод Килде пропуска остатъка от сезона

Александър Аамод Килде

Носителят на големия кристален глобус Александър Аамод Килде ще пропусне остатъка от сезона в алпийските ски, след като скъса кръстни връзки по време на падане в тренировка. Норвежецът каза в интервю за местните медии, че е получил контузията преди началото на супергигантския слалом в Райтералм (Австрия). "Точно това е, от което се опасявахме. В момента съм много тъжен, но ще го преодолея", каза той в интервю за ТВ2 и добави, че ще бъде опериран в неделя.

Специалистът в скоростните състезания Килде спечели световната купа през миналата година и е втори във временното класиране през настоящия сезон. Той спечели два старта и изостава със 158 точки от французина Алекси Пинтюро.

Стефанос Циципас

Циципас отстрани Хачанов в Ротердам

Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите АТП 500 в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 980 хиляди долара. Поставеният под номер 2 Циципас победи руснака Карен Хачанов с 4:6, 6:3, 7:5 за 2:44 часа. Гръцкият тенисист беше само на точка от дефицит от 1:4 в третия сет, но успя да направи обрат и да си осигури..

публикувано на 06.03.21 в 06:58
Балкан надигра като гост Спартак (Пл)

Балкан спечели трудно в Плевен

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна трудна победа като гост на Спартак (Плевен) в първа среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Тимът на Йовица Арсич надигра своя съперник с 80:70 точки след оспорван мач в зала "Балканстрой". Първото полувреме беше белязано от няколко обрата като на почивката Балкан имаше 4 точки..

публикувано на 06.03.21 в 06:54
Мими Христова

Мими Христова със сребро в Рим

Мими Христова спечели сребърен медал на турнира по борба за жени в италианската столица в Рим, а София Георгиева завоюва бронзово отличие. На финала при 68-килограмовите европейската шампионка Христова отстъпи на американката Тамира Менса (САЩ), която бе номер 1 в света за 2019 година. В същата категория София Георгиева взе бронз, след като..

публикувано на 06.03.21 в 06:06
Адриан Андреев

Мексико изравни - 1:1 победи за Купа "Дейвис"

Адран Андреев не успя да даде аванс на България от 2:0 победи в мача срещу Мексико от Световна група 2 на турнираза  Купа "Дейвис" - световно отборно първенство по тенис за мъже, при дебюта на новия капитан на тима Теодор Бачев. Резултатът между двата отбора вече е равен, след като младокът отстъпи в три сета на Херардо Лопес Виясеньор - 6:3, 1:6, 2:6...

публикувано на 05.03.21 в 19:46
Награждаване сезон 2020

Министър Кралев награди най-добрите мотоциклетисти за сезон 2020

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев участва в официалната церемония и награи  най-добрите състезатели на България по мотоциклетизъм за 2020 година. "Изпратихме една много трудна година, изпълнена с предизвикателства заради пандемията от коронавирус. Въпреки това, смятам, че успяхме да се справим с препятствията  и имахме поводи за гордост и в..

публикувано на 05.03.21 в 19:26
Йордан Йовчев

България без представителки при жените на европейското първенство по спортна гимнастика

Ръководството на Българската федерация по спортна гимнастика обмисля възможността страната ни да бъде без представителки при жените на европейското първенство, това съобщи специално за БНР генералният секретар на централата Йордан Йовчев. Легендата в спортната ни гимнастика допълни, че в шампионата на Стария континент при мъжете България ще..

публикувано на 05.03.21 в 18:59

Мъжката ни щафета завърши на 17-о място в Нове Место

Германия спечели щафетата на 4 по 7.5 км за мъже от Световната купа по биатлон в чешкия зимен център Нове Место, а Норвегия завоюва малкия кристален глобус в дисциплината. Ерик Лесер, Бенедикт Дол, Арнд Пайфер и Филип Наврат донесоха първа победа на Германия в дисциплината за последните четири години. Германците изминаха трасето за..

публикувано на 05.03.21 в 18:26