Александър Джорджев оглави световната ранглиста

Александър Джорджев оглави световната ранглиста при юношите  по олимпийско таекуондо в категория 68 килограма. Младата ни надежда се изкачи до номер 1, като остави зад себе си 300 състезатели от цял свят.

Въпреки трудностите през 2020 година пред ноември състезателят на ТК Гладиатор от град Дупница спечели европейската титла при юношите на клубното първенство на Стария континент в Хърватия.

"През изминалата 2020 година, заради пандемията , нямахме много поводи за радост . Отложи се световното първенство за юноши на което щяхме да сме домакини и имахме много силен отбор. Изпратихме я обаче с 1во място в световната ранглиста за юноши на Александър Джорджев в категория -68кг", написаха в социалните мрежи от ТК "Гладиатор".

Кристиян Минковски (вляво) и президентът на БФПлуване Георги Аврамчев.

Кристиян Минковски: Не съм взимал пари от плувците, чакам Антъни в отбора

Селекционерът на националните ни отбори по плуване Кристиян Минковски заяви, че не е имало опит за събиране на пари от състезатели. Имало е негова инициатива да се отдели част от наградния фонд след едно от състезанията, за да бъде раздадена на треньорите, доктора и служителите на Научно-приложната лаборатория. Случаят е след олимпийската..

публикувано на 02.03.21 в 14:35
Евертън - Саутхемптън

Евертън надделя минимално срещу Саутхемптън

Евертън победи на свой терен Саутхемптън с 1:0 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия.  Победното попадение реализира Ричарлисон в 9-ата минута на двубоя. Друг гол беше отменен след консултация с ВАР.  След този успех "карамелите" заемат 7-ото място с 43 точки, а Саутхемптън е на 14-ото място с 30.

публикувано на 02.03.21 в 06:01
Реал (Мадрид) - Реал Сосиедад

Реал (Мадрид) се добра до домакинска точка в края

Реал (Мадрид) стигна само до точка при домакинството си срещу Реал Сосиедад. Мачът от 25-ия кръг на испанската Ла Лига завърши без победиткел - 1:1.  В 55-ата минута Порту с глава изведе гостите напред в резултата. В 89-ата минута Винисиус изравни резултата. След тази точка мадридчани имат 53 и се изравниха с втория Барселона, а гостите от Сосиедад са на..

публикувано на 02.03.21 в 05:58

Рилски спортист победи Левски в битката за върха

Рилски спортист запази еднолично първото място в Националната баскетболна лига за мъже, след като победи Левски Лукойл с 93:79 (32:18, 12:22, 27:24, 19:15) в директния мач. Отборът от Самоков е лидер с 32 точки, следван от столичаните с 30, Балкан Ботевград с 29 и други. Рилски спортист надигра Левски Лукойл по всички показатели. Гостите от София пък..

публикувано на 01.03.21 в 20:56

Монтана унижи ЦСКА с 3:0

Монтана победи ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:16, 25:23) като гост в мач от шести кръг в първата осмица на първенството на България по волейбол за мъже и се изкачи на пето място с актив от 18 точки. Лидер е Хебър с 27 точки, следван от Нефтохимик, Марек, Монтана и други. ЦСКА е на предпоследно място с едва шест точки от десет мача. Монтана доминираше тотално в..

публикувано на 01.03.21 в 20:03

Локо (Пд) обърна Беласица с пресилена дузпа

Локомотив (Пловдив) продължава защитата на трофея си в турнира за Купата на България, след като победи много трудно Беласица (Петрич) с 2:1 като домакин в мач от осминафиналата фаза. Локомотив доминираше през първото полувреме на мача, но направи няколко сериозни пропуска и в крайна сметка частта завърши наравно 0:0. Георги Минчев отправи първия удар..

публикувано на 01.03.21 в 20:01