Работна среща с преподаватели от Ямболска област ще проведат заместник-министърът на образованието Таня Михайлова и главният държавен здравен инспектор - доц. Ангел Кунчев. Домакин на срещата е основното училище "Св. св. Кирил и Методий" в село Бояджик.
На срещата са поканени и преподаватели от училищата и в съседните села Скалица и Роза, в които се обучават деца от няколко населени места в община "Тунджа". По неофициална информация предмет на дискусията ще бъде ваксинирането на преподавателите и готовността им да се върнат в класните стаи.
До момента малко над 20 на сто от учителите от областта са поискали да бъдат имунизирани. В предварителните списъци са се включили 369 от 1570.
Очакванията са през следващата седмица да започне изследването с антигенни тестове.
Представителите на транспортния бранш в България обявяват национална протестна готовност. Недоволството е от планираното увеличение на тол таксите, което определят като "несправедлива и необоснована мярка". Представителите на бранша се мотивират с това, че тол системата не работи, със зле поддържана и липсваща инфраструктура,..
Започна изграждането на допълнителен около 1-километров напорен водопровод край Дупница, който ще осигури допълнителни обеми вода и за общините Рила, Кочериново и Бобошево, особено - лятото. Проектът е за близо 1 млн. лева. За обекта има и издадено и влязло в сила разрешение за строеж още от ноември 2021 г. Финансирането обаче беше осигурено от..
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще обсъди с ректорите на висши икономически училища предложения за промени в приема на студенти в направлението "Икономика" днес. Това съобщи пресцентърът на Министерството на образованието и науката. Срещата ще се състои днес в Университета за национално и световно стопанство. След..
318 души са предадени на съд за насилие над животни за периода 2019-24 г., информират от Върховната касационна прокуратура. За 24-та данните не са окончателни. Осъдените и санкционираните с влязъл в сила съдебен акт са 262-ма. Доктор Мила Бобадова: Трябва въвлечем полицаите в обществената нетърпимост към насилието над животни За проявена..
Парламентът отхвърли предложението на ПП-ДБ днешното пленарно заседание да продължи с приемането на бюджета за тази година. Депутатът Васил Пандов заяви, че парите на държавата са по-важни от избора на управител на Националната здравноосигурителна каса и на съдия в Конституционния съд от квотата на Народното събрание. "Изборът на тези..
В Германия няма държавни хранителни магазини . Това показа проверката на кореспондента на БНР в Берлин Капка Тодорова. Така тя опроверга твърдението на Йордан Цонев от ДПС-Ново начало, според когото предложението не е екзотика. Бюджетната комисия одобри предложението за създаване на държавна хранителна верига "За" и "Против" държавни..
3 милиарда и 800 милиона лева са платени за пенсии през първите два месеца на годината. Нарастването е 13 на сто на годишна база, отчита Националният осигурителен институт. Общо разходите на Държавното обществено осигуряване са 4 милиарда и 300 милиона лева, от осигуровки са събрани 2 милиарда и 300 милиона. Средният размер на пенсията..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията..