Французите спечелиха щафетата на 4 по 7.5 км. в Антхолц

Световният шампион Франция спечели щафетата на 4 по 7.5 км за мъже от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц. Антонен Гигона, Кентен Фийон Майе, Симон Дестьо и Емилиен Жаклен изминаха трасето за 1:14:25.8 час с 9 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

На второ място остана Норвегия на 0.8 секунди с 9 допълнителни патрона и една наказателна обиколка. Йоханес Тингес Бьо водеше с 3.7 секунди пред Жаклен след последната стрелба, но беше изпреварен от французина с финален спринт.

"Йоханес е невероятен спортист, един от най-великите биатлонисти в историята. Всеки път, когато съм по последната обиколка с него, искам да се конкурирам добре с него", каза Жаклен.

На трета позиция завърши Русия на 50.8 секунди със 7 допълнителни патрона и една наказателна обиколка. В топ 6 са още отборите на Германия, Италия и Австрия. Състезанието премина без българско участие.

Утре в Антхолц предстои масов старт на 15 км за мъже и щафета на 4 по 6 км за жени.

Антъни Иванов

Антъни Иванов на финал на 200 метра бътерфлай в Будапеща

Българският плувец Антъни Иванов се класира за финала в дисциплината 200 м бътерфлай на европейското първенство по плувни спортове в Будапеща, Унгария.  Той завърши първи в полуфиналната си серия с време 1:55,45 мин. Иванов се движеше трети през почти цялото време, но в последните 25 метра направи силен финален спринт и спечели първо място. Финалът..

публикувано на 18.05.21 в 20:32
Отборът на Монтана може и да се спаси от изпадане

Монтана изненада неприятно Етър в битката за спасение

Отборът на Монтана победи като гост с 2:1 Етър и изненада неприятно великотърновци в битката за спасение.  По сега действащия правилник Етър би трябвало да изпадне директно още днес с 25 точки, а Монтана с 27 да запази надежда до последния кръг в четворката от 11-о до 14-о място.  В петък великотърновци гостуват на Славия, а Монтана приема Ботев..

публикувано на 18.05.21 в 19:46
Роджър Федерер

Федерер загуби от испанец при завръщането си на корта

Носителят на 20 титли от Големия шлем Роджър Федерер загуби от испанеца Пабло Андухар с 4-6, 6-4, 4-6 в мач от втория кръг на турнира от сериите АТП 250 в Женева. За Федерер това бе първи двубой от повече от два месеца насам, като за последно той участва на надпреварата в Доха, където отпадна на четвъртфиналите. Днешният двубой бе оспорван, като..

публикувано на 18.05.21 в 19:13

Реферите от последните два мача на Левски със спрени права

Съдийската комисия към БФС спря правата на Ивелин Занев и Радослав Гидженов, които ръководиха домакинските срещи на Левски съответно срещу Царско село и Черно море. Ето официалното съобщение: "СК при БФС спира правата до края на сезона и до вземане на окончателно решение след допуснати грешки на съдиите: Ивелин Занев и Радослав Гидженов...

публикувано на 18.05.21 в 18:22
Борислав Михайлов

Борислав Михайлов участва в онлайн заседание на УЕФА

Президентът на БФС Борислав Михайлов взе участие в днешното онлайн заседание на Футболния комитет на УЕФА. Това бе първа среща на ключовия орган към европейската футболна централа от 12 ноември 2019 г., а в качеството си на заместник-председател на Комисията, Михайлов се включи в обсъждането на редица актуални теми в европейския футбол, сред които промени..

публикувано на 18.05.21 в 18:01
Болоня завърши 2:2 при гостуването на Верона

Антов остана резерва при 2:2 на Болоня като гост на Верона

Валентин Антов остана резерва за отбора на Болоня, който завърши 2:2 при гостуването на Верона в предпоследния, 37-ми кръг в италианското първенство по футбол. Предварителните очаквания бяха българинът да играе, но това така и не стана. Домакините поведоха още във втората минута с гол на Марко Фараони, но след половин час игра Лоренцо Де..

публикувано на 18.05.21 в 07:47
Климент Колесников

Падна първи световен рекорд на европейското по плуване

Световен рекорд падна още в първия ден на европейското първенство по плуване в Будапеща, където участват и наши състезатели. Постави го на 50 метра гръб в полуфиналните серии снощи руснакът Климент Колесников, като измина дистанцията за 23 сек и 93 стотни. Досегашният рекорд от 24 секунди отново бе негов. В същата дисциплина Калоян Левтеров..

публикувано на 18.05.21 в 07:01