Берое надигра шампиона в Адриатическата лига

Берое
Снимка: Берое Баскет

Берое (Стара Загора) нанесе втора загуба за сезона на шампиона в Адриатическата лига по баскетбол за жени Будучност (Подгорица). Българският тим спечели като домакин със 77:60 (25:12, 18:19, 15:13, 19:16), след като водеше през цялата среща. Будучност остава лидер в класирането с 20 точки след 9 победи и 1 поражения, а Берое е на второ място със 7-2, 16 точки актив, но има два мача по-малко.

Възпитаничките на Татяна Гатева започнаха мача с 8:0, след което поведоха с 19:4 и с 25:12 взеха първата част. Въпреки че вторите 10 минути бяха равностойни на почивката Берое имаше аванс от 43:31. След подновяването на играта домакините без проблеми поддържаха разликата и преди последната част водеха с 58:44. Берое продължи да доминира и с тройка на Жаклин Златанова направи 75:50 3:46 минути преди края, след което срещата просто се доигра.

За Берое Анджела Делич беше най-резултатна с 15 точки и 8 борби. Сара Бут се отчете с 12 точки и 16 борби, по 11 точки реализираха Жаклин Златанова (9 борби) и Теодора Динева, а Матея Тавич вкара 10 точки. За Будучност се отличи Николина Бабич с 22 точки, 13 отбеляза Мина Джорджевич, а с 10 точки завърши Милена Якшич.

Дениъл Джеймс в битка с Матео Ковачич.

Челси и Манчестър Юнайтед не се победиха

Челси завърши наравно 0:0 у дома с Манчестър Юнайтед в дербито от 26-ия кръг във Висшата лига. Двата отбора заложиха повече на сигурната игра в защита и не си вкараха голове за втори път през настоящия сезон. Преди почивката съдиите разгледаха ситуация за игра с ръка на Калъм Хъдзън-Одой в наказателното поле, но решиха, че няма дузпа. През второто..

публикувано на 28.02.21 в 21:24

Лил остава лидер след 1:1 със Страсбург

Лил ще запази първото си място в класирането на френското първенство по футбол и след 27-ия кръг, въпреки че стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Страсбург. "Песовете", които са непобедени в последните си девет мача и са спечелили седем от тях, са с актив от 59 точки, докато Пари Сен Жермен е втори с 57. Страсбург поведе в резултата в..

публикувано на 28.02.21 в 20:17

Спорове за дузпа и меле на ЦСКА 1948 - Левски

ЦСКА 1948 и Левски завършиха наравно 0:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, с което двата отбора запазиха местата си във временното класиране. "Червените" са шести с 28 точки, а "сините" са девети с осем по-малко. Двата отбора направиха равностойно първо полувреме, в което единственото положение бе в полза на ЦСКА 1948. Марио Топузов получи топката на..

публикувано на 28.02.21 в 19:02
Матео Дармиан се разписва.

Лидерът Интер отнесе Дженоа с 3:0

Интер постигна рутинна домакинска победа с 3:0 над Дженоа и се утвърди на върха в класирането на Серия А. Възпитаниците на Антонио Конте не се затрудниха и увеличиха аванса си на върха на 7 точки пред втория Милан, който в късния мач гостува на Рома. Ромелу Лукаку отново бе в основата на успеха. Белгийският нападател даде аванс на Интер още в 32-а..

публикувано на 28.02.21 в 18:38
Гарет Бейл (вляво) току що е наказал Бърнли.

Победи за Тотнъм и Арсенал

Тотнъм победи лесно с 4:0 у дома Бърнли в среща от 26-ия кръг във Висшата английска лига.  Още във втората минута Гарет Бейл се възползва от центриране на Хьон Мин Сон и откри резултата.  След точно четвърт час игра Хари Кейн шутира и топката отново се озова във вратата на гостите след рикошет.  В 31-ата минута Лукас Моура покачи резултата на 3:0, а..

публикувано на 28.02.21 в 18:34

Монтана открадна 1:1 от Ботев (Пд)

Ботев Пловдив стигна само до равенство 1:1 с Монтана в мач от 19-ия кръг на Първа лига и утежни допълнително положението си във временното класиране. Съперниците започнаха двубоя предпазливо и в първите минути не успяха да създадат опасни положения за гол. В 24-ата минута Реда Рабея от домакините изпълни пряк свободен удар, но не улучи врата на..

публикувано на 28.02.21 в 16:37
Даниел Александров.

Още 3 медала за борците ни в Киев

Още три бронзови отличия спечелиха българските състезатели на турнира по борба в Киев (Украйна), с което приключиха надпреварата с общо 6 медала. В българския двубой на надпреварата Даниел Александров победи европейския шампион от 2017 година Тарек Абделслам с 5:2 и взе бронз в категория до 87 кг на класическия стил. Преди това египтянинът с български..

публикувано на 28.02.21 в 15:27