Във връзка с темата за тестването на децата с антигенни тестове в училище Кенова заяви, че тя е категорично против тези проверки за статуса на децата, защото никой не е дал информация на родителите за начина на провеждане на това тестване – как ще се вземат, кой ще ги взема, за колко време ще протиче процесът.
„В Австрия също се вземат тестове два пъти седмично, но се твърди, че там не се ползва точно този метод, с дълбока проба в носоглътката. Това за мене не е добре за моето дете.Според мен е по-добре да се тестват и проследяват учителите. Защото те са по-малък брой, организацията ще стане по-лесно, още повече, че веднъж вече ги тестваха." Това каза още Кенова.
„Дори може да питаме децата дали искат да бъдат тествани“, посочи още Киряков.
На въпрос дали има комуникационна грешка по темата с тестването на учениците Кирияков посочи, че независомо, че в тези институции има комуникационни експерти, в случая се касае не за еднократна грешка, а за дефицит, няма добра комуникация и координация между училищата и министерствата.
По думите му решението ресторантите да отворят от първи март ще създаде проблем, защото това е действие на публичната власт, което не е подкрепено със солидни аргуменити:
"Това ще доведе до серия от спекулации. Още повече че, тази година има два избора, има проблеми с избирателната система, не се знае точно как ще се гласува, ние изпадаме в ситуация да се чудим какъв е този ход - предизоборен или нещо друго?" Това коменитира още Киряков.
По думите на Киряков няма как да няма документ, в който ясно е разписано кой е собственик на шахтата, където загина нелепо 16 годишно момче вчера в столицата.
"Абсурдно е да не може да се докаже кой е виновен за този трагичен случай." Това посочи още Киряков.
От днес в Кипър навлиза антициклонът "Корал", с който на средиземноморския остров идва необичайно силен студ с рекордно ниски температури под нулата, обяви Метеорологичната служба. Властите призоваха гражданите да пестят електроенергия, за да може енергийната мрежа да издържи на повишеното търсене. Кипър ще изпита редки, нетипични за средиземноморския..
Британският премиер Киър Стармър изрази подкрепа за Володимир Зеленски като "демократично избран лидер", след като американсия държавен глава Доналд Тръмп нарече украинския президент "диктатор". Стармър разговаря със Зеленски по телефона в сряда вечерта и каза, че е "напълно разумно Украйна да не провежда избори по време на война, както направи..
Испания отбелязва ръст в раждаемостта за първи път от 10 години. През миналата година броят на новородените е с 0.4% по-висок спрямо 2023. Над 322 000 бебета са родени през 2024 в Испания, което е с повече от 1300 в сравнение с 2023. Данните са на Националния статистически институт. Въпреки ръста, увеличението на ражданията не води до..
Хората от Долна Оряховица се обединиха около каузата да имат паметник на Васил Левски. Повече от две години продължи дарителската кампания. Бронзовият монумент беше открит тази вечер. Десетки жители на Долна Оряховица се събраха да почетат 152-ата годишнина от безсмъртието на Левски пред бюст-паметника на Апостола, който беше открит в центъра на..
Над 406 милиона лева са постъпилите средства по бюджетната сметка на Министерството на отбраната за периода от 1 януари 2022 г. до 11 февруари 2025 г. като компенсации за предоставяне на военна помощ на Украйна. Това посочва министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на депутата от "Продължаваме промяната - Демократична България"..
Младeжи от Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата. Нападателят е..
В Ловеч в момента се провежда традиционното национално възпоменателно факелно шествие в памет на Апостола на свободата под надслов "152 години безсмъртие". Колоната тръгна от сградата на общината в центъра на града и стигна до паметника на Апостола край историческата крепост "Хисаря".
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..