„В тази пандемична обстановка пожелавам на всички да са здрави. На състезателите пожелавам да постигнат мечтите си и да се представят достойно на Олимпийските игри. Доволен съм от тяхната мотивация. Много ми се иска да има Олимпиада и това, което правим толкова дълги години, да има нужния резултат“, заяви президентът на БФ Бокс Красимир Инински на днешната пресконференция в Пресклуб България.
Инински обясни, че не желае боксьорите ни да мислят за отменената световна квалификация за олимпийските игри, а само за турнира "Странджа". Все още не е напълно наясно как ще се процедира, но се очаква през юни все пак да има европейска квилафикация за Токио, но и да няма - нашите боксьори са в добри позиции по рейтинг, според него.
Повод за събитието бе предстоящото 72-о издание на международния боксов турнир „Странджа“, който ще се проведе между 22-27 февруари в зала „София“. На срещата присъстваха още генералният секретар на федерацията Светослав Сапунджиев, старши треньорите на мъжете и жените Жоел Арате и Ангел Ангелов, помощникът на Арате Александър Александров и състезателите Габриела Димитрова, Мелис Йонузова, Радослав Панталеев и Даниел Асенов.
„Тази година подготовката започна на 4 януари. На 25 заминахме на Белмекен заедно с една група от Молдова. Успяхме да отстраним техническите грешки, които ни бяха останали. Момчетата поддържат много активна мотивация. Готови сме за турнира „Странджа“, който ще бъде първият ни тест за ниво. Като водещи фигури на този етап са Даниел Асенов и Радослав Панталеев. Имаме и двама кубински спортисти, които ни поддържат по време на подготовките, както и цялостната мотивация на отбора. Бих искал да благодаря и на екипа си – на Александър Александров и на Валентин, на лекарите, на масажистите, готови сме за спечелване на олимпийска квота“, каза Арате.
„Подготовката на жените започна на 14 януари и, макар и кратка, аз съм сигурен, че ще бъде ползотворна. Имахме една седмица с французойки, на този етап от подготовката съм много доволен. От два дни тренираме със състезатели от Бразилия, Мароко, Гърция – техническата ни подготовка ще бъде на ниво. Момичетата са мотивирани и работят с целта участие и дай Боже, медали от Олимпиадата“, коментира Ангелов.
„Всички момчета сме готови за този турнир. Това ще е стартът на годината за нас. Мисля, че ще се представим отново достойно. Смея да кажа, че тренировъчният процес мина много гладко – с доста усилия и труд ще постигнем своите цели. Винаги е имало конкуренция, както те се подготвят за този турнир, така и ние. Със сигурност няма да се предадем и ще дадем максимума от себе си“, сподели Даниел Асенов.
Чуйте още от Даниел Асенов:
„Аз си пожелавам да съм здрав, за да мога да дам всичко от себе си в най-важната година за мен. Подготовката върви чудесно – треньорският щаб е много добър, има настроение, няма проблеми и излишни психически натоварвания. Вярвам, че всичко ще бъде наред“, допълни Панталеев.
Генералният секретар на федерацията Светослав Сапунджиев даде подробности за турнира. „Общо 306 състезатели - от Узбекистан, Америка, Русия, Бразилия и други, може би само Куба не присъства. При жените – няма категория без световна шампионка. Най-доброто ще бъде на „Странджа“. При мъжете световни и олимпийски шампиони. Финалите са на 27 февруари.
Президентът Инински допълни. „Турнирът ще се проведе в зала „София“, всички противоепидемични мерки трябва да бъдат спазвани. Наясно сме, но ще изчакаме до 22 за окончателно решение. Първо трябва да мине европейската квалификация и след това. Съмнявам се, че ще има повече промени, надявам се да имаме Олимпиада. Публика няма да има, ще е много строг достъпът, само участниците ще бъдат допускани. Всички участници са задължително с ПСР тестове. Не бихме допуснали никакви необмислени действия“.
Чуйте още от Красимир Инински:
„Не, това ще зависи от подготовката на нашите състезатели. В този момент отговорността върху спечелване на медал пада върху Даниел и Радо. Няма оправдание да не спечелят такъв. Имат и опита, и младостта, сега е моментът да постигнат голям резултат“, каза Арате по отношение на очакваните квоти и медали в Токио. „Две квоти. Първо мислим за тях. Това е много добър етап от подготовката да видим на какво ниво сме“, добави Ангелов.
Инински обеща, че ще направи всичко възможно България да бъде домакин на Световно първенство по бокс. „Обещавам, че ще направя всичко възможно да направим Световно първенство. То е свързано с голямо финансиране, както знаете, но всичко е свързано с работа и желание за работа – това ще бъде от ключово значение за организирането на един такъв голям форум“, завърши той.
Най-добрата ни фигуристка Александра Фейгин е една от 12-те дами, които ще имат привилегията да стъпят на олимпийския лед в Милано година преди зимните игри в италианския град. Причината е, че българката ще участва в тестовия турнир по фигурно пързаляне, който се провежда в зала "Unipol Forum" по правилата на Международния кънки съюз. Сред..
Славия и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в последен мач от 21-вия кръг на футболното първенство. Два автогола оформиха крайния резултат на тежкия заснежен терен на стадион "Александър Шаламанов. Асен Георгиев вкара топката в собствената мрежа през първата част и донесе аванс на "белите", а през втората Ертан Томбак върна жеста, като си отбеляза автогол и..
Старши треньорът на мъжкия национален отбор по баскетбол на България Росен Барчовски смята, че макар Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър да са сред лидерите на тима, останалите състезатели също трябва да играят с необходимото самочувствие, информира БТА. Според него именно намирането на баланса в състава ще е ключово са доброто представяне в..
Олимпийската шампионка Алина Кабаева е назначена за нов старши треньор на руския отбор по художествена гимнастика, съобщава МК Спорт. Кабаева ще заеме мястото на Ирина Винер, която подаде оставка преди няколко дни. Кандидатите за поста старши треньор са били трима - Алина Кабаева, Олга Капранова и Анастасия Татарева. 41-годишната Алина Кабаева е..
Европейската федерация по гимнастика номинира Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината". Състезателката на Филип Янев заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж, спечели сребърен медал на същия уред на Европейското първенство в Римини (Италия) и завоюва общо..
Около 200 са подадените кандидатури в категория "Спорт" за 14-о издание на "Нощ на звездите". Спектакълът, който е посветен на талантливите деца на България, се организирана от фондация "Енчо Керязов" в четири категории "Спорт", "Образование", "Изкуство" и „Най-добър млад иноватор“. И тази година в категория "Спорт" кандидатури са подали участници от..
Отборът на Ювентус спечели дербито с Интер от шампионата на Италия по футбол с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Франсиско Консейсао в 74-ата минута. Ювентус записа четвърта поредна победа във всички турнири и се изкачиха на четвърто място в класирането. За Интер това е втора поредна загуба при гостуване в Серия А . Тимът на Симоне..
Близо 200 деца ще вземат участие в 24-тия галаконцерт на лауреатите в конкурса "Млади фолклорни таланти" на предаването "Рано в неделя". Концертът..