Треньорът на Атлетико: Челси е нов отбор с Тухел

Треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне се изказа ласкаво за своя колега начело на Челси Томас Тухел преди предстоящия осминафинал между двата тима от Шампионската лига.

"Челси се промени много при Томас Тухел. Те имат някои страхотни изпълнители в състава си и като цяло са инвестирали много пари в клуба. Имат вратари на много високо ниво, а нападателите им могат да играят за всеки отбор в Европа", заяви Симеоне.

"Но ние имаме Суарес. Той е роден голмайстор и присъствието му дава увереност на отбора. Искаме да спечелим този мач срещу силен противник, който има страхотен състав. Те знаят как мислим, но ние няма да променим нищо", добави Симеоне.

Атлетико трябваше да бъде домакин на мача в Мадрид, преди той да бъде преместен в Румъния, тъй като Испания забрани полетите от Великобритания заради пандемията от Covid-19.

Именно в този Букурещ Симеоне спечели първата си титла с Атлетико в Лига Европа през 2012 година.

"За всеки е различно, но ние ще излезем за мача, сякаш играем у дома", добави Симеоне.

Александър Георгиев даде асистенция при успех на Ню Йорк

Вратарят на Ню Йорк Рейнджърс Александър Георгиев се отличи с асистенция за победата над Ню Джърси с 6:3 в Националната хокейна лига. Руският страж с български корени е първият вратар на Рейнджърс след легендарния Хенрик Лундквист, който записва асистенция за тима. Пасът на Георгиев бе за първия гол, с който Адам Фокс откри резултата във втората минута...

публикувано на 07.03.21 в 09:17

Ювентус обърна Лацио, Мората блести

Ювентус победи Лацио с 3:1 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Торинци показаха, че могат да бележат голове и без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който преди мача получи лека травма и започна мача на пейката, като се появи в игра през второто полувреме. Лацио поведе в 14-а минута с гол на Хоакин Кореа от разстояние. Малко по-късно Милинкович-Савич..

публикувано на 07.03.21 в 09:13

Барселона доближи лидера след успех в Памплона

Барселона се приближи на две точки до лидера Атлетико (Мадрид) след победа с 2:0 над Осасуна като гост в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Каталунците, които започнаха колебливо сезона, вече мечтаят за титлата и очакват с интерес мадридското дерби тази вечер между третия Реал и лидера Атлетико. На "Естадио Ел Садар" в Памплона съдията показа червен картон за..

публикувано на 07.03.21 в 09:11

Глазгоу Рейнджърс на точка от титлата в Шотландия

Глазгоу Рейнджърс победи Сейнт Мирън с 3:0 и направи решителна крачка към първата си титла в Шотландия от десет години. Рейнджърс се нуждае от още една точка, за да си гарантира трофея. Голове на Райън Кент, Алфредо Морелос и Янис Хаджи донесоха победата и запазиха стопроцентовия актив на тима като домакин през този сезон. Рейнджърс за последно..

публикувано на 07.03.21 в 06:03

Левандовски с хеттрик за обрат над Борусия

Роберт Левандовски реализира хеттрик за паметен обрат на Байерн (Мюнхен) срещу Борусия (Дортмунд) в дербито на кръга в Бундеслигата. Баварците допуснаха два бързи гола в началните минути, но обърнаха до 4:2 и се върнаха на върха в класирането, където за кратко бе РБ Лайпциг. Голмайсторите на двата отбора Ерлинг Холанд и Роберт Левандовски очаквано бяха в..

публикувано на 07.03.21 в 06:01

Много битка и липса на голове между ЦСКА София и Локомотив (Пловдив)

ЦСКА София и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в най-интересния мач от 20-ия кръг на елитното ни футболно първенство. Двата отбора изиграха оспорван мач, изпълнен с много агресия и единоборства, но с малко футболни достойнства.  Първото полувреме бе скучно, без положения  и нито един удар в рамките на двете врати. Малко по-интересно бе второто полувреме,..

публикувано на 06.03.21 в 19:35
Дани Олмо от Лайпциг (вляво) се бори с Винченцо Грифо.

Лайпциг хвърли ръкавица на Байерн с 3:0

РБ (Лайпциг) излезе начело в класирането на Бундеслигата, след като постигна победа с класическото с 3:0 като гост над Фрайбург в среща от 24-ия кръг. Головете отбелязаха Кристофър Нконку (41’), Александър Сьорлот (64’) и Емил Форшберг (79’). Двата отбора изнесоха вяло първо полувреме без да успеят да създадат нещо сериозно пред една от двете..

публикувано на 06.03.21 в 18:49